TeknolojininCep telefonları

Neden tek başına bir telefon modu için ihtiyaç?

Her yıl, mobil cihazlar küçük paket daha fazla özellik ve yetenekleri de daha mükemmel ve gizlemek hale gelmektedir. Ancak tüm cep telefonlarının sahipleri tüm özellikleri hakkında biliyorum. Bu yazıda ne mobil cihazın tek başına bir mod ve ne ortalama bir kullanıcı içindir öğrenecektir.

Herhangi bir mobil cihaz, bu aramaların olasılığı desteğiyle normal bir telefon, akıllı telefon veya tablet olsun, çeşitli modlarda çalışabilir. "normal" veya "sessiz" modunda diye bir şey neredeyse herkese tanıdık değilse, hücrenin "devletler" bazı çoğu kullanıcı için bazı konulara kalır. Onları ve çevrimdışı davranır. Nihayet ne olduğunu öğrenelim ve gerektiğinde (gerekirse değilse) açmak için?

Telefonda çevrimdışı mod birkaç yıl önce ortaya çıktı. birçok kişi bildiği gibi hücre ondan fazla saat sürebilir uçuş sırasında kullanılmamalıdır edemeden, aslında - Bazı mobil cihaz üreticileri mobil hava yolculuğu kullanımı ile ilişkili sorunu aşmak için böyle bir şekilde karar verdik. Yeni rejim Gadgetınızı tutmak, ancak hücresel ağlara erişimlerini kısıtlamak sahibi olmasına izin verir. Böylece, "uçuş modu" (İngilizce dan «modu fly») - özellik mobil cihazların çeşitli üreticileri sunulan bu şekilde - hücre devam ediyor. Bu durumda, telefon operatörünün ağıyla iletişim kuramaz gerçeğine rağmen okuyup kullanarak müzik dinlemek, oyun oynamak için uzun bir uçuş yolcu sırasında (ve dolayısıyla, onun amacına, yani çağrı için kullanamazsınız) En sevdiğiniz hücre. Zamanla, çevrimdışı mod geniş popülerlik kazanmıştır ve dünya hava yolculuğu sırasında daha sık kullanmaya başladı.

Ne ile bu sıradışı modunun böyle yaygınlığını bağlanır? Bu bir paradoks gibi görünüyor - kendi amacı için bunu kullanmadan telefonunuzu kullanmaya ancak teknolojinin ilerlemesi ile birçok kullanıcı ve eksik olmasıdır. Tek başına modu vardı Ve bir kez cep birisi telefon taciz favori faaliyetlerden dikkatini dağıtmak olacağı korkusu olmadan bir dijital kamera, çalar, oyun konsolu veya bir e-kitap olarak kullanılabilir!

Ama çevrimdışı mod diğer avantajları vardır. Eğer uzak kapsama sadece hayal edebileceği medeniyet, bu alanda kendinizi bulmak Örneğin, telefonunuz her zaman batarya çok daha hızlı tükendiği nedenle "Bul" ağa, çalışacaktır. Bu gibi yerlerde, hiç mobil kapatın, yoksa kullanabilir ya "Fly mod." Eğer medeniyete yeniden mi daha yakın bulduğunuzda, sadece telefon çevrimdışı kapatmak ve ardından operatörün ağını bulur. Bu genelde mobil normal modda tutmakta fayda olduğu zaten biliyoruz deneyimli yürüyüşçüler geliyor bu, ve arzu olduğu kurtarmak için pil gücünü gelecek konuşmalar için.

Ama tek başına bir mod ve bir tartışılmaz dezavantaj. Bazı modellerde, GSM-modülü, aynı zamanda Wi-Fi ve bazen daha ve GPS sadece çalışma durur açtığınızda. Bu durum, bu telefonları ve iletişimcileri telefon kerede tüm radyolar devre dışı bırakan bu moda girmeden gerçeği kaynaklanmaktadır. Doğruyu söylemek gerekirse birçok modellerinde, hatta "modunu» GPS ve Wi-Fi sinek unutulmamalıdır yeniden başlatılırken çalışırlar.

hayranlarına değil sadece gerekli bir şey genellikle uçakla seyahat, aynı zamanda "sıradan" kullanıcıların büyük bir sayı - Böylece, özerk modu sonucuna varabiliriz. Ana -, bu seçeneği devre dışı unutmayın, aksi takdirde önemli çağrı için sabırsızlanıyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.