Çirkinlikİç Mimarlık

Bir oğlan için bir çocuk odası tasarımı - gelecekteki bir insanın mikrokosmosası

Bir çocuğun odası yapmak , göründüğünden çok daha fazla düşünceli gerektirir. Çocuğun ruhu ve karakteri, çocuğun hayatının çoğunu geçirdiği oda da dahil olmak üzere tüm dış faktörlerden etkilenir. Çocuk odasının tasarımı, öncelikle erkek karakterin uyumlu fiziksel gelişimine ve entelektüel becerilere sahip olması için yardımcı olmalıdır.

Bir oda tasarlarken, anne-baba, çocukların binaları için temel gereksinimler tarafından yönlendirilmelidir: tasarım çocuğun yaşıyla tutarlıdır; İyi gündüz ve akşam aydınlatması; Mobilya güvenliği ve rahatlığı; Agresif renklerin bulunmaması. Buna ek olarak, bir çocuğun tasarımını seçerken, çocuğun dilek ve zevk tercihlerini hesaba katmanız gerekir ve sonra mutlu bir şekilde zaman harcayacaktır.

Çocuk odasının oğlan için tasarlanması en iyi sakin veya soğuk renklerle yapılır. Örneğin, bej, turkuaz, açık yeşil, lila. Sarı ile turkuaz, kahverengi bej veya lila ile beyaz gibi harika iki renk kombinasyonuna bakın. Işık renkleri hafiflik hissi yaratır ve iyi bir havaya katkıda bulunur.

Çocukların aktif huyları enerjik oyunları gerektirir, bu nedenle odayı mobilyalarla dağıtmamaya gerek yoktur. Mobil sınıflar için boş alan bırakmak ve spor kabukları için bir yer ayırmak daha iyidir - İsveç duvarı, yatay bir çubuk. Erkekler için mobilya, kural olarak, kızlardan daha katıdır ve güzel detayları yoktur. Buna ek olarak, gelecekteki erkeklerin bol miktarda tekstil ve biblolara ihtiyacı yoktur.

Tasarım için belirleyici faktör çocuğun yaşıdır. Farklı yaşam dönemlerinde ihtiyaçlar ve hobiler arasındaki fark, odanın görünümünü ve karakterini belirler.

3 yaşın altındaki bir çocuğa yönelik bir çocuk odası tasarımı, sadece dünyadaki bilişsel çıkarları değil aynı zamanda uyku için büyük bir ihtiyacı hesaba katmalıdır. Bu nedenle, odanın parlak unsurları olan bir aktif bölgeye ve sessiz sıcak tonlarda uyku alanına bölünmesi doğru olacaktır. Oyun bölgesi için, hayvanlarla duvar kağıdı ve peri masalı karakterleri yapacak. Bu yaştaki çocuklar oyunlarını çoğunlukla zeminde geçirirler, bu nedenle üzerlerine bir halı koymak istenir.

Anaokul çağındaki çocuklar, hiperaktivite ve kitap karakterlerinin maceralarını gerçekleştirme arzusu ile karakterizedir. Bu durumda odanın iç kısmını inşa etmek için tek bir kompozisyon gözlemlemek önemlidir. Bu, tekne ya da gemi şeklinde bir yatak kurduğunuz anlamına gelir; deniz tarzında bir tasarım tasarlamanız gerekir. Bunun için uygun duvar kağıdı, tavan, perde, resim ve küçük ayrıntılara ihtiyacınız var. Erkekler, otomotiv, uzay temaları ve iç mekanını belirli bir eserde en sevilen kahraman tarzında da iyi algılıyor.

Okul çağındaki bir çocuğa yönelik bir çocuk odası tasarımı, onu entelektüel ve yaratıcı gelişim için kurmalıdır. Hoşgeldiniz sakin ton, ciddi bir çalışma rahatsız etmeyin. Masaüstüne, rahat bir sandalyeye, raflara ve ofise özel dikkat gösterin. Çocuk müzik, çizim ya da tasarımdan hoşlanıyorsa, tutkusunu göz önünde bulundurmaya dikkat edin. Küçük çocuklar için iyi bir çözüm, çekmece yatağına ve üzerinde bir eğitim köşesine sahip olan mobilya takımlarıdır.

İki oğlan için bir çocuk odası tasarımı, farklı menfaatleri hesaba katacak şekilde tasarlanmıştır. Alanı kurtarmak için bir ranza satın alabilirsiniz. Her bir erkek için çalışma masası kendi olmalıdır ve oyun bölgesi bir tane yapılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.