Çirkinlikİç Mimarlık

Karşı cinsten çocuklar için oda: fotoğraflar ve tasarım seçenekleri

Ailende farklı cinsiyette iki çocuk varsa ve yalnızca bir çocuk odası varsa, gereksinimleri tam olarak karşıladığından emin olmak için çok çaba harcamalısınız. Bunun için iç mekanı tasarlarken, çocukların tüm çıkarlarını, renk tercihlerini ve her birinin özelliklerini hesaba katmak gerekir. Oğlanın ve kızın, izin verilen tüm seçenekler, planlar ve çözümleri tartışmaya değer, oğlu ve kızın daha çok sevdiği şeyleri vurgulamaya değer. Velilerin görevi, her çocuğa uyacak bir alternatif bulmaktır. Her şeyi doğru yaparsanız, sonuç, çocukların birlikte veya ayrı ayrı oynayabileceği bir oda olacaktır. Her birinin kendi köşesi olacak. Farklı cinsiyetteki çocukların odağı ideal olarak uyumlu ve yaratıcı görünmeli ve aynı zamanda oğul ve kızı ilgilendirmelidir.

Sıradan bir çocuk ile farklı cinsiyetteki bir çocuk arasındaki fark nedir?

Maalesef bazı ebeveynler, odanın çocukların yaşamak için tasarlanmış odanın odağından çok farklı olduğunu anlamıyorlar. Her kararı dikkatlice düşünerek tasarımına yaklaşmanız gerekir. Bebeklerinin maksimum rahatlık ve rahatlık kazandırdıklarından emin olmak için odanın düzgün bir şekilde nasıl bölündüğünü öğrenmek zorunda kalacaksınız. Bu, kardeş ile kız kardeş arasındaki uyuşmazlıkları en aza indirecek ve bu da kişisel topraklardan kaynaklanan çatışmalardan kaçınılması anlamına geliyor. Bölünme sayesinde, her biri kendi kişisel alanına sahip olacak. Makalede kullanılan farklı cinsiyetteki çocuklar için çocuk odalarının fotoğrafları, fikirlerin tartışılmakta olduğunu anlamaya yardımcı olacaktır.

Temel görev bölgeleri oluşturmak ama sadece iki parçaya bölmek yeterli değil. Doğru mobilyaları, aksesuarları seçmek, baskın renkleri vurgulamak gerekir. Ve elbette çocukların yaş ve çıkarlarını da unutmayın.

Bir renk şemasını seçme

Odayı düzgün şekilde bölmek için renk özümleri kullanmanız gerekir. Her biri için ayrılan bölge sadece oğlanın veya kızın karakterini vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda odada ortak bir boşluk bırakmaz. Tonları seçmek, hiç kimseye vurgu yapmamalısınız. Karşı cinsteki çocuklar için oda hakim renkleri eşit oranda olmalıdır. Aksi halde bir şekilde çocuklardan birini rahatsız edebilir. Tasarımcılar, birbiriyle iyi uyum sağlayan evrensel renkleri kullanmanızı önerir.

Bir renk şeması seçerken sadece duvarların ve zeminlerin ne olacağını belirlemek değil, her "çizgiyi" aksesuarlarıyla takviye etmek de önem taşıyor. Halı, perde ve diğer dekor olabilirler. Onlara teşekkürler, farklı seks çocukları için oda büyütülmüş ve tamamlanmış gibi gözüküyor. Hem tema hem de renk açısından farklı nesneler kullanabilirsiniz.

Paleti kullanan iç mekanlara örnekler

Uzmanlar, ilginç ve seçkin iki çözüm öneriyorlar.

  • Kontrast kullanarak. Bir tasarım oluşturmak için bu seçeneği belirlerken, bir tanesi oğlana "ait", diğeri - kıza "ait olmak üzere iki baskın renk seçmeniz gerekir. Temel şey, birleştirildiğinde güçlü bir kontrast oluşturmasıdır. Benzer çözümler sarı ve mavi, pembe ve yeşil olabilir vb. Olabilir.
  • Tek renkli tasarım. Bu tasarımda, ana şey bir tonda mümkün olduğunca çok renk seçeneği kullanmaktır. Örneğin, ana renk mor ise, odanın kıza ilişkin kısmı, menekşe, alanın geri kalan kısmı - er ya da mürekkepli olarak boyayabilirsiniz.

Evrensel çözüm

Çocuklar, kendilerine tam olarak ne neye ihtiyacı olduğunu veya hangi renk kombinasyonunu en çok sevdiklerine karar veremezlerse, tarafsız konuları kullanabilirsiniz. Örneğin, ezici kitleler hayvanlardan gelir. Bunu durdurabilirsin. Tasarımın tarafsız nesnesi de masal bir kaledir. Bu davadaki çocuk ejderhayı fetheden bir şövalye gibi davranacak ve kız prenses gibi hissedebiliyor. Bir çok ortak temalar var. Ve çocuklar henüz kendi çıkarlarını bulamadıysa, o zaman yaşamda düşünülmüş olanı anlamaya yardımcı olacak evrensel iç mekanlardır. Ve farklı seks çocukları için oda çekici görünecektir.

Mobilya ve diğer aksesuarların seçimi

Çoğu zaman, iki farklı seks çocuğu için bir çocuk iç mekanı oluştururken ilginç ve katı görünen bir "ağartılmış meşe" kullanılır. Çocuğun ve kızın çok miktarda yapay ışık kullanmasına başvurmadığı için, doğal bir kaynak sağlamaya ihtiyaç vardır. Bu nedenle, bir kreş için geniş pencereli bir oda seçmek en iyisidir. Doğal aydınlatmayı görsel olarak genişletmek ve tamamlamak için, duvarları ve zemini açık renklerle boyamanız gerekir. Işık perdelerine müdahale etmeyin. Ortak bir iç mekan oluştururken, çocukların tüm çıkarlarını hesaba katmak, ortak bir şeyler bulmak ve bu bölümü bölgeleri birleştirmek için kullanmak önemlidir. Karşılıklı cinsiyetten (fotoğraf makalede) olan, iki farklı dünyayı içeren, koşullu bir bulanık çizgi ile bölünmüş çocuklar için bir oda çok daha iyi görünüyor. Dahası, böyle bir iç mekan, çocukların birbirlerinin çıkarlarını maksimum sadakat ve şefkatle tedavi etmelerini sağlayacaktır. Bir oğul ve kız çocukluk döneminden benzer bir odada yaşarsa, o zaman iyi ilişkiler geliştirecek, çatışmaları yumuşatmak ve uzlaşmalar bulmak için beceriler geliştireceklerdir. Bu iç mekanın mat ve donuk olduğunu düşünmeyin. Aksine. Çocuklar ne kadar büyük olursa, belirli etkinliklere duydukları sevgi, müzik ya da fotoğraf tercihleri o kadar açıktır. Bu renk katacak.

Farklı cinsiyette iki çocuk için bir oda mutlaka önemli ve vazgeçilmez ayrıntılara sahip olmalıdır. Er ya da geç, bir ayna, dolap, çeşitli dekor öğeleri gibi öğeler bir kız için yeri doldurulamaz hale gelecektir. Oğlan kesinlikle sporla ilgilenecek ve belki gitardan hoşlanıyor. Tüm bunlar en başından beri öngörülmeli ve öngörülebilir olmalıdır. Örneğin, hemen bir mini dolabın ve İsveç duvarının kurulumunu yapabilirsiniz.

Tercihlere çok fazla dikkat edilmelidir, ancak mobilyaların rahatlığını unutmayın. En ergonomik ve konforlu iç malzemelerin kullanılması önerilir. Dolaplar, kulaklıklar gibi genel mobilyalardan bahsediyoruz.

Oyun alanları

Çocukların hayatındaki oyunlar önemli bir yere sahiptir, bu nedenle her bölgenin tasarımına dikkat etmeniz gerekir. Çocuklar çok küçükse anlamak zorundayız - enerji ve duyguların sıçraması için çok alana ihtiyaçları var. Çocuk İsveç duvarı takabilir. Kız için masa, sandalye, şövale ve diğer aksesuarlar uygundur. Bu durumda, erkek kardeş ve kız kardeş mutlu bir şekilde oyuncaklarını değiştirecek. Farklı cinsiyetteki çocuklar için çocuk odalarının tasarımında oyun için çeşitli eşyalar bulunmalıdır.

Çocuklar küçük olduğu sürece, birlikte oynayabilmek için zeminde veya başka bir bezde ortak bir halı döşeyebilirsiniz. Zamanla, kızı ve oğlu büyüdüğünde, yerine iki küçük kap takılabilir. Odada onarım yaparken ses yalıtımını düşünmek iyi olur. Bu, komşuları, aileleri ve çocukları aşırı gürültüye karşı koruyacaktır.

Gençler için bir yerden bahsediyorsak, pouffes, fazla yer kaplamayan veya dolaba atılan sandalyeler uygun olacaktır. Arkadaşlarınız ziyarete gelirlerse yararlı olurlar.

Eğitim alanı

Her çocuğun ders için kendi yeri olmalıdır. Farklı cinsiyetteki çocuklar için çocuk odalarının tasarımı (fotoğraflar ne kadar farklı olabileceğini gösteriyor) önemli ayrıntıları olmadan yapmamalıdır. Harika bir çözüm, pencerenin yakınına yerleştirilebilecek büyük bir masa olacaktır. Aynı zamanda, duvar boyunca uzanan uzun bir yüzeyle iyi görünüyor. Yapay ışık en az kullanılmasını mümkün kılan bu çözümdür. İsterseniz, ayrı tablolar satın alabilirsiniz.

Yaş önemli bir nüans

Bir odanın odağını düzgün bir şekilde tasarlamak için, sadece çocukların kendilerinin tercihlerini oluşturmakla kalmamalı, aynı zamanda yaşlarına da dikkat etmelidir.

Bir kız ve altı yaşına kadar olan bir çocuk, ortak bir odadayken kendini mükemmel hissedecek, paylaşmak zorunda kalmayacak. Uyku, oyun, çalışma ve benzeri alanların açıkça korunması gereklidir. Eğer çocuk ilkokuldaysa, kişisel alanını çiçek yardımı ile ayırmak gerekir. Çocuklar lisedeyken, bölüm koymak gereksiz olur. Daha yaşlı zamanlarda heteroseksüel çocuklar için bir oda tasarımı genellikle böyle unsurların varlığına işaret eder.

Oğluyla kızı büyük bir yaş farkı içeriyorsa makul bir çözüm, bir ranza yerleştirmektir. Bu durumda, düşebileceği için gençlerin birinci katta olması gerekecektir. Yatağı perdelemek de önemlidir. Bu sayede, ağabey veya kız kardeş kendi işleriyle uğraşırken çocuğunuz rahat ve rahat hissedecektir. Eşyalarını, oyuncaklarını ve kıyafetlerini saklayacakları oğul ve kızı ayrı bir yere yerleştirmek gerekiyor. Bir masa yeterlidir.

Kendi kendine tasarım odası

Neden kendiniz bir oda hazırlamıyorsunuz? Dahası, mükemmel bir çözüm, bu süreçte çocukları da içine alacaktır. Örneğin, mobilya yapmak ve yerinde aksesuarlar bırakıldığında, onlarla bazı dekor unsurları oluşturabilirsiniz. Bu, yalnızca çocuğu, kız ve aileleri bir araya getirmekle kalmaz, aynı zamanda odaya ekstra konfor ve konfor katacaktır. Aynı zamanda herhangi bir cihaza izin verin: boya, plasticine ve benzeri. Güzel kartpostal, çizim, el işleri ve uygulamalar oluşturabilirsiniz. Farklı cinsiyetteki çocuklara yönelik bir oda tasarımı (bu gibi mekanların cazibesini mükemmel bir şekilde sergiliyor) bu tür aksesuarların bulunabilirliği sadece yarar sağlayacaktır.

Genel İpuçları

Pencere perdeleri ve nötr renk perdeleri ile kapatılmalıdır. Her iki çocuk da desenli bir kumaş kullanabilirsiniz.

Mobilya, hem oğlunun hem de kızın rahat edebileceği şekilde düzenlenmelidir. Soyunma dolabı yalnızca bir kız tarafından kullanılıyorsa da, oğlan oda çevresinde serbestçe hareket etmesini engellemesi gerçeğinden çekinmemelidir. Buna ek olarak, rasyonel olarak mobilya seçimine yaklaşmanız gerekiyor. Yeterli yer yoksa, bir ranza, katlanır koltuklar veya özel bir bilgisayar köşesi kullanabilirsiniz. Tüm bunlar, odanın çok işlevli olmasını sağlayacaktır, ancak dağınık olmayacaktır. Bölgeyi bölgelere bölmek isterseniz göğüs veya dolap kullanabilirsiniz. İki farklı seks çocukları için bir oda, böyle unsurlar olmadan yapamaz.

Ek aksesuarları doğru bir şekilde seçebilmeniz gerekir. Fazla fazla olmamalı, çok fazla alan kaplamalı. Küçük halılar, renkli minderler, lambalar ve duvar (masaüstü) saatler mükemmel bir çözüm olacaktır. Kızın gardıropunu süslü çiçekler veya deniz kabukları, yelkenli veya otomobilli oğlanla süsleyebilirsiniz.

Oda, nötr renklerle dekore edilebilir. Onları seçmek için, çocuklarla istişarede bulunmak gerekir. Ayrıca, duvarların uyku alanlarının konumuna bağlı olarak farklı renklerde boyandığı odalar için tasarım seçeneklerine dikkat etmek de gereksiz olacaktır. Farklı tonlarda mavi renklerle kremalı, çikolata ve pembe bir bağlantı kullanabilirsiniz. Bu iç mekanlar şık, ilginç ve taze gibi görünüyor.

Özel alana acilen ihtiyaç duyulması halinde bir ayırıcı kullanmanızı öneririz. Geri çekilebilir bir cihaz, çocuklar zaten büyümüş olsa da yine de birlikte vakit geçirmeyi severlerse yararlıdır. Ekranlar da uygundur, ancak genç çocuklar için çalışmazlar. Ortadaki perde iyi bir çözümdür. Çocukluktaki eşcinsel çocuklara yönelik oda tasarımında bir ayırıcı bulunmak zorunda değildir, ancak gereksiz olmayacaktır.

Tesislerin büyüklüğünün izin verdiği durumlarda, küçük mülk sahiplerinin kendi başlarına yapabilecekleri özel duvarlar kurmak mümkündür. Nötr bir gölgede boyanmaları gerekir. Bir kız ya da erkek, duvar posterlerine, fotoğraflara, tutkal çıkartmalarına yapıştırabilir veya çizebilir. Bu yaklaşım, çocuklar tarafından "alkış" olarak açıkça görülecektir.

Yatak, yalnızca çocuğun tercihlerini tam olarak karşılayan yataklarda kullanılmalıdır. Ana nüans renkleriyle birbirleriyle çelişmemelidir.

sonuçlar

Açıklanan tüm ipuçları yaştan bağımsız olarak farklı cinsiyetteki çocuklar için iyi ve uyumlu bir oda yaratmaya yardımcı olacaktır. Her çocuğun kişisel alanını nasıl düzgün bir şekilde organize ettiğinizi daha çabuk anlamamıza yardımcı olacak en etkili kuralları ve fotoğrafları seçtik. Makalede sunulan farklı cinsiyetteki çocuklar için çocuk odalarının fotoğrafları, güzel ve parlak fikirleri göstermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.