Çirkinlikİç Mimarlık

Germe tavan seçin: daha iyi - mat veya parlak

Birkaç yıl önce, streç tavan bir yenilik ve lüks olarak kabul edildi, ancak günümüzde giderek daha fazla insan bu tavan kaplamayı tercih ediyor. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü böyle bir tavan çok güvenilir, dayanıklı ve ideal bir görünüme sahip. Bir çok tasarım özelliği, dokusu ve renkleri, orijinal tavan sistemlerini yaratmayı mümkün kılar, bunun sınırı ancak hayal olabilir.

Malzemeye bağlı olarak, tüm gergili bezler iki üründür ve gerdirme tavanları (daha iyi olan: mat veya parlak) seçmek için iki çeşidi ayıran neyi anlamanız gerekir.

farklar

Mat kumaş, güvenli bir sentetik PVC malzemeden yapılır ve poliüretan ile emprenye edilir. Böyle bir kanvaslı tavanlar düz bir yüzeye sahipler ancak dokunuş için biraz kaba hissediyorlar. Cilanın görünümü sıvanmış bir yüzeyi andırıyor, ancak gergin tavanların bakımı özeldir - bu tavan yıkanabilir. Bu tarz bir süsleme, klasik tarz için idealdir; yeni beyaz tezgah rengi aristokrat görünecektir. Çizimlerle veya fotoğraflarla renkli tavanlar odaya modernite ruhunu getirecektir.

Parlak keten de PVC'den yapılmıştır, ancak emprenye edilmemiştir. Bu filmin yüzeyi düz ve ayna, böylece alan görsel olarak daha geniş, daha yüksek ve daha hafif hale gelir. Bu göz alıcı tavan Art Nouveau tarzı ve yüksek teknoloji ürünü odalar için idealdir. Tasarımcılar genellikle tavan yüzeyinde aksan oluşturmak için uygulanan desenli renkli parlaklık veya parlaklık kullanır.

Doğru kanvas nasıl seçilir?

Er ya da geç, herhangi bir mal sahibi tavanın onarımı ile karşı karşıyadır ve genellikle evinin streç tavanını seçer. Hangisi daha iyi - mat veya parlak? Herkes buna karar verir ancak tavan kaplamasının tüm odanın stili ve tasarımı ile uyumlu olması önemlidir. Aynanın resmin dışına çıkmamasının ve tavandaki resmin odanın durumuna katkıda bulunması gerekiyor.

Parlak levhanın soğuk sıcaklıklardan korktuğunu dikkate almak önemlidir, bu nedenle yalıtılmamış balkonların ve logyazların yüzeyinde mat kaplamaya tercih edilir, küçük bir eksi sıcaklığa dayanabilir. Balkon yalıtılırsa ve daha iyi - seçilecek parlak veya parlak olan, planlanan germe tavanları varsa - bu bir zevk meselesidir.

Dikkat etmeniz gereken bir başka nüans tuval genişliğidir. Mat tuval genişliği 5 metre, ancak "parlak" genişliği zaten - 1.5 ila 3 metre arasında. Üreticiler, dikişlerin göze batmayan olduğunu söylüyorlar, ancak yine de kesintisiz germe tavanlarına benziyorlar . Hangisi daha iyidir - dikişli olsun olmasın, mat veya parlak yüzeyler - sahibinin kararı.

bakım

Germe mat tavanının temiz tutulması çok kolaydır - bazen sabunlu bir solüsyon ile nemli bir bezle silmek yeterlidir. Ancak aşındırıcı ve agresif temizleyiciler kesinlikle yasaktır.

Gergin parlak tavanların bakımı biraz farklıdır - parlaklığın ovulması ve düzenli olması daha zordur. Kanıtlanmış bir gözlük ajanı yardımıyla daha iyi yıkamak ve yüzeyini amonyak ile mükemmel parlaklığa sürtünmek . Yumuşak bir bez üzerine az miktarda alkol döküldü, tavanını silmek ve silmek için silin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.