Çirkinlikİç Mimarlık

Modernlik ruhunda şık duvar kağıdı

"Duvar kağıdı" kelimesi "döşemelik" fiilinden gelmektedir. Gerçek şu ki kağıt duvar kağıdı Rusya'da ancak XVIII. Yüzyılın başlarından itibaren ortaya çıktı. Bu zamana kadar evlerin duvarları kumaşla kaplıydı. Bugün çeşitli mekanlara yönelik moda duvar kağıdı. Örneğin, yatak odaları sessiz renklerle seçilir ve oturma odaları daha agresif bir tarzda yapıştırılır.

Şüphesiz, orijinal taşmalara sahip çiçek desenleri için moda asla geçmeyecek. Kapalı bitkiler, akvaryum, küçük çeşmeler eve rahatlık katar, aynı nedenden dolayı duvar kağıdına genellikle çiçekler, ağaç yaprakları, ince zarif gövdeler çizer.

Şık yatak odası duvar kağıdı hafif renklerle üretilir ve çoğunlukla sakin olduğunu ifade eder. Orijinal oyun kontrastları ve siyah beyaz kombinasyonu - klasik iç mekan uygulamasında daima doğrudur. Renk tonlarını seçerken dikkatli olmalısınız, renklerin yetersiz kombinasyonları genel uyumu ihlal ediyor.

Günümüzde, açık renk tonlarında duvar kağıdı ile tutkallama duvarları moda haldedir; metal yüzeylerin tonlarını kullanma eğilimi uzun süre korunmuştur. Bu gibi yapıştırma uygulandığında sıklıkla sessiz çözümlerden daha dinamik ritimlere geçişler kullanılır. Bu tip duvar kağıdı dekorasyonu, hatların neredeyse farkedilebilen virajlarıyla düzgün hale getirilir. Modern odanın tasarımı yaklaşımı alışılmadık bir yaklaşımla klasik bir çözümdür.

Klasik şık duvar kağıdı bile yenilik, neredeyse göze çarpan belli bir modernite damgasıyla gerçekleştirilirken tasarımcılar göze çarpmayacak özgün özellikler eklerken büyük bir dikkatle söyleyebiliriz. Bununla birlikte, modern gereksinimler klasikler ve genel kabul görmüş stiller ile sınırlı değildir. Yatak odası için şık duvar kağıdı, genellikle kadifeyle altın kaplama bir kaplama ile yapılır. Böyle bir çözüm modern piyasada uzun süredir talep ediliyor ve insanların zihninde lüks ve yenilikçi bir işaret olarak sıkı bir şekilde kuruluyor. Ve bugün lüksü kim sevmez ki?

Bazen yatak odası için moda duvar kağıdı derin renklerde yapılır: bu bir meseledir, ancak uzmanlar parlak renklerden kaçınılmasını önerirler, çünkü yatak odası huzur ve huzur ortamıdır, bir kişi rahatlamalı ve uykuya dalmalıdır. Eşit derecede pürüzsüz, yumuşak renklerle sorunsuz görüntü aktarma atmosferinde sakinleşmenin en kolay yolu.

Lüks aşıklar, doymuş renkleri, bordeaux ve mavinin tonlarını düşünmekten kendilerini zevkle karşı karşıya bırakamazlar. Genellikle şık duvar kağıdı yeşil ve hatta siyah renklerle yapılır. Oldukça karanlık, ama yine de bir zevk meselesi. Günümüzde çok anlamlı, karanlık bir arka plan üzerinde gerçekleştirilen, gizli altın tonlarının kalıpları. Bu, odaya bir tür aristokrasi ve soyluluk kazandırıyor. Oda tavanı düşükse, duvarlar dikey desenlerle veya uzunlamasına şeritlerle kıvrılmış olmalıdır.

Tavanlar çok yüksekse ve oda küçükse, yatay bir desene sahip olan kumaşları seçmeniz önerilir. Böylece gerçekten olduğundan daha büyük bir alan yanılsaması yaratabilirsiniz.

Geniş bir oda için modern şık duvar kağıtları zengin tonlarda ve çok geniş desenlerle yapılır. Ancak, karanlık tonları kötüye kullanmamalısınız, aksi takdirde oda oldukça kasvetli hale gelebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.