SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bir çocukta bir sarsıntının belirtileri

tıbbi uygulama tarafından gösterildiği gibi, çocuk sarsıntı bir omurilik yaralanması ile birlikte gerçekleşir.

yüksek yol açtığı çocuk yaralanmaları Artmış fiziksel aktivite, huzursuzluk, merakı. Bu durumda, motor becerileri ve koordinasyon yükseklikleri ve tehlikelere korkusu az gelişmiş, düşük duygusu vardır. Genç yaşta çocukların Başkanı geliştirdikleri değil kendi elleriyle sigorta nispeten yüksek ağırlığa ve beceri vardır. küçük çocuklarda damla ters oluşur ve aynı zamanda eller onlar yerine geçmez nedeni budur.

çocukluk kafa yaralanmalarının nedenleri kendi yaş grubunda hafif özgül özelliklerdir.

Baş yaralanmaları , bebeklik döneminde dikkatsizlik ve ebeveynlerin ihmal esas sonucudur. Bu unutulmamalıdır ki, onların yataklarından düşen tablolar, arabasından, ebeveynler el değiştirme kafa yaralanmalarının% 90'dan fazla bir yıl altındaki çocuklarda. bir yaşın altındaki bir çocukta beyin sarsıntısından belirtileri beslenme sırasında tek veya birden kusma, regürjitasyon, deri solukluk şeklinde gösterilir. Bilinç kaybı sıra ortaya çıkıyor. Bir çocukta bir sarsıntının belirtileri ağlayan olarak mantıksız anksiyete, aşırı uyku hali veya kötü uyku, iştah eksikliği ortaya çıkabilir.

ağaçlar, merdivenler, pencere, çatı, slaytlar ve diğer şeyler bir damla - Çocuklarda yaralanma ana sebepleri daha eski bir yıl sonra bir Büyüyüşlerinin bir yükseklikten düşme ve olduğunu. Bir çocukta bir sarsıntının belirtileri bilinç, kusma, bulantı kaybı ile kendini gösteren bu yaşta. Bu durumda, semptomlar genellikle ağlama, huysuzluk, uyku bozuklukları eşlik eder.

Bazı durumlarda, bir çocukta sarsıntının belirtileri posttravmatik körlük, sağ ve sol gözün çeşitli çaplara nesneler veya ailesini tanımak için yetersizlik ortaya çıkabilir.

yaralanmalar ortaya Bölüm her zaman mümkün değildir. Bir çocuk akrabalar, komşular ya da dadı izledi, onlar anne yaralanma çocuk gerçeğini söyleyemem unutmayınız.

Beyin hasarı kafasının doğrudan travma olmaksızın ortaya çıkabilir. Böyle bir durum, ani fren veya hızlanma alt etki sonucudur. "Çalkalandı bebek sendromu" oluşumu dört ya da beş yaşından de tespit edilir ve bir yüksekliğe atlayarak, kötüye sonucu olur. Genç yaşta çocuklar bir sendromdur taşıt tutması artan yoğunluğunun bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

Çocuklarda sarsıntının ilk belirtileri burun veya kulak, kasılmalar açıkça akışkan sızıntısı onu kanama, çarpmanın olduğu yerde şişme manifestosunu.

En yaygın olarak yaralanma Bu tür mezar ve geri dönüşü olmayan değişiklikler içermeyen ve nadir durumlarda komplikasyonlara yol açabilir.

Beyin sarsıntısı beyin çocuklarda. Tedavisi.

Ne zaman hemen gerekli bir kafa travması çocuk ilk yardım sağlamak. Hasarlı alan bir basınç bandajı empoze etmek gereklidir. derin yaralar ve kanayan aralıksız durumunda acil istasyonuna çocuğu almak veya ambulans çağırmanız gerekir.

Yüzeysel yaralarda ve durdurma kanama durumlarında yaralanma bölgesine soğuk kompres de empoze edilmelidir. Bunu çıkarılmasından sonra yara sitesi antiseptik emprenye antibakteriyel merhem ve bandaj kumaş sargı bununla birlikte ek tedavi edilecek.

Yaralanma sonrası çocuk 12-24 saat yatakta kalmalı. Bakım çocuk uykuya düşmedi bir travmadan sonra bir saat alınmalıdır. Bu süreden sonra o rüya izin vermek mümkündür, ancak bunun durumunu kontrol etmek için iki saatte uyanmak olmalıdır.

Yaralanma gerçeği hekim bildirilmesi gerekir. sonuçları önlemek amacıyla, bir ziyaret için çocuk almak gereklidir. esnaf ilaç veya hastaneye atayabilirsiniz. Tıbbi muayene daima hastanede neden olmadığı unutulmamalıdır. Ancak, birçok durumda, özellikle erken yaşta travma, hastaneye gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.