SağlıkTıp

Motor aktivitesi. İnsan hayatı üzerindeki etkisi.

Çünkü bir insanın doğuşu sürekli hareket halindedir. Bırakın çocuk basit hareketler yapsın, ama ona sürekli gelişip daha karmaşık hale gelme olanağı verirler. Hareket sayesinde çocuk dünyayı öğrenir ve hatta entelektüel olarak gelişir.

Son yıllarda hareketsizlik ve hareketsizlik eksikliği kent sakinlerinin bir belası haline gelmiştir. Sedanter yaşam, sürekli işler ve internette harcanan çok zaman, insanların ofis koltuklarında çok fazla vakit geçirmelerini sağlayın ve yoğun ve sinirli bir çalışma gününden sonra eve gelin, rahatlamak ve stresden kurtulmak için televizyonların önündeki kanepelerde yatın. Ancak bu şekilde stres vücuttan atılmamakta, bu nedenle vücudun daha da derinleşmesine ve sinir bozulmaları ve kötü hava biçiminde dışarıya çıkmak için uygun bir fırsat beklemektedir. Motor aktivitesi bir kişi için tam bir yaşam ve stres direnci için gereklidir çünkü vücudun motor "açlığı" sonucunda enerji metabolizması ihlal edilir ve yağların sindirimi kesilir ve böylece ateroskleroz ve diğer vasküler hastalıkları provoke eden kandaki zararlı kolesterolün büyümesi sağlanır.

Motor aktivitesi, yaşamın keyfini verir ve hayata olumlu bir bakış açısı getirir ve bunun yokluğu, metabolizmayı bozar ve oksijen ile iç organların ve kasların tedarikini azaltır. Gerekli yükün eksikliği sonucu kalp boyutu küçülür ve kalp krizi, çeşitli kardit gibi çeşitli hastalıkları için tehlikeli olur.

Kemik sistemi de değişir: kalsiyumun kanla yıkandığı gerçeğinden dolayı kemiklerin inceliği. Bu durum osteoporoz gelişimi ile doludur. Dişler çürüme başlar, kan pıhtısı ve böbrek taşı olasılığı artar. Genel olarak, bir kişinin hayatında motor aktivite gibi önemli bir bileşenin olmaması sağlığa tehdit oluşturmaktadır. Organizma kolayca enfeksiyonlara maruz kalır, kronik formda ilerleyen hastalıkların alevlenmesi, kişinin sinirlenmesini ve yorulmasını sağlar, rüya ve bellek ile ilgili sorunlar vardır.

İnsan motor sistemi sürekli fiziksel aktivite için tasarlanmıştır ve yokluğu tam teşekküllü bir yaşam gibi bir kavramı dışlar. Basit bir sabah jimnastiği bile vücudun kaslarını tonus haline getirir, bu nedenle sabah kendinizi en azından ısınmaya zorlamanız gerekir. Her insan yaşına ve fiziksel yeteneklerine göre kendisine uygun uygun bir fiziksel aktivite modu seçebilir. Özellikle travmatik olan ağır ve hızlı spor dallarına katılmanız gerekli değildir, örneğin, haftada birkaç kez, yeterince sessiz Pilates sınıfları olacaktır.

Motor aktivitesi, merdivende yürümek, çalışmak ve yürüyerek dükkanlara gitmek gibi basit unsurları içerir. Seyahat ettiğiniz mesafeyi her geçen gün artırmanız gerekecek ve zamanla nefes darlığı ve yorgunluk hayatınızdan fark edilmeden geçecek. Yavaş yavaş, sabah egzersizlerine ve yürüyüşe, en az haftada bir kez ortak esneklik için germe egzersizleri ekleyebilirsiniz. Germe, herhangi bir uygun zamanda yapılabilir. Bu gibi egzersizler eklemleri geliştirir ve hareketleri ve yürüyüşü özellikle güzel ve pürüzsüz hale getirerek kasları gerilir.

Gelişmiş motor kalitesi, eklem sağlığının ve hareketliliğinin iyileştirilmesine ve iyileştirilmesine katkıda bulunur. Yaşamın bu şekilde belirgin bir şekilde artırır ve bir kişinin gençliğini uzatır. Dolayısıyla, kanepede yatmak lehine hareketten vazgeçmeyin - bu nedenle her zaman iyi fiziksel şekli olacak ve etrafınızdaki samimi gülümsemeyi memnun ederek harika bir ruh haline kavuşacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.