Haber ve ToplumKültür

Ne Mısırlılar simgeler-eleme kullanılan? Tarihsel gerçekler ve örnekler

Hatta bizim döneminden önce, Mısır yazarlık ile oldukça gelişmiştir kültürel devlet oldu. Onlara karakterler ve simgeler-eleme - Birinci bireysel resim, çizim ve sonra oldu. Ne Mısırlılar simgeler-eleme kullanılan? en sırayla ele alalım.

yazmaya başlayın

Mısır yazının başında aslında, o tasvir, yani her biri görüntülerin kümesidir.

Mısırlılar "adam" yazmak istedim - Bir adam, "kuş" çekti - dalgalı çizgiler dalgalar resmeden - bir kuş, "nehir" boyadı.

Bu rakamlar konutlarda duvar "boyalı" (iç ve dış) ve mezarlar, mutfak eşyaları ve çanak çömlek. Hayatımda olanların hepsi, Mısırlılar çalıştı - Orada bir gökyüzü, çim, yılanlar, kuşlar, insanlar "yakmak."

Mısırlılar simgeler-eleme kullanılan Ama neden soruyorsunuz. Bu hala, demek en karakterlerle tanışırız izin için henüz çok erken oldu.

hiyeroglif yazılar

Yazma çok çabuk gelişti. Yakında tüm çizmek mümkün olmadığını belli oldu. Bir insanın hayatındaki mevcut bazı gerçekler, olaylar ve etkinlikler böyle bir kişinin adı olarak, grafiksel yorumlanamaz. çizimler basitleştirilmiş karakterler belirli bir kelime (aksiyon) sadece tasvir edilir yapılmış dan Bunu yapmak, ama için sessizler bu kelime mevcuttur.

daha kolay Rus dilinde Mısırlıların deneyimini aktarmak için yapmak. en "0" oval Let - Bir "top". Şimdi, Mark "0" sadece "top" anlamına, ancak herhangi bir kelime "polis" sesleri olacaktır. Yani bu sembol "0" kelimesini "top", "genişlik" yazmak mümkün olacak, ise, "daha büyük", vb "Shire", "Şura", vb. D.

Mısırlılara yazılı Ünlüler değildir belirlenmiş ve ünsüzler belirtilerini hiyerogliflerden çağırdı. Bir veya daha fazla sesleri gösteren Böyle "harfleri", Mısır "alfabe" den fazla 700 vardı.

Ne Mısırlılar simgeler-eleme kullanılan? Eldeki yanıtları.

Simgeler-eleme

Sadece ünsüzler ve kombinasyonlarını veya tüm kelimeleri (örneğin hiyeroglifleri de vardı) tasvir yazı bu şekilde, mektupta yazılanları anlamak çok zor olduğunu tahmin etmek zor değil.

Bizim örneği kullanarak, Şura ve göl Shira genişliği ile topu şaşırtmak için kolay olurdu. Mısırlılar simgeler-eleme kullanılan nedeni işte nihayet netleşiyor. Bunlar önce veya hiyeroglif karakterler vardı ipuçları ve doğru bir onlar tarafından yazılan kelimelerin anlamını anlamamıza yardımcı olur.

Simgeler-eleme okunmaz, sadece anlam taşıdı. "0" önce dalgalı çizgi grafiğinin Örneğin, bizim Gölü Shire olacaktı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.