KanunDevlet ve hukuk

Beyaz Rusya artış Emeklilik, tür, boyut,

Her ülkede yaşam standardının farklı şekillerde değişir. Çoğu zaman, devlet durum kabul ve emekli düzeyini kaydeder. Beyaz Rusya'da emeklilik artış olacak mı? ne oranda artış anda ortaya çıkar ve ne zaman beklemek?

emeklilik yaşının yükseltilmesi

Şu açıktır ki, tam erkek hem de kadınlar için emeklilik yaşını asılı ne olacağını tam olarak budur. Yılda bir kez, birkaç aşamada gerçekleştirilecektir. Her zaman emeklilik yaşı 6 ay yükselecek. Aynı kriterlere göre tercihli emeklilik ve kıdem yaşının yükseltilmesi olacaktır. Buna ek olarak, askeri personel emeklilik için gerekli olan yaş artırılacaktır.

Bunlardan Hakkında Belarus Cumhurbaşkanı çünkü yaklaşan seçimler, konuşmaya çalıştım ve bu tür tartışmalar, sosyal uyumsuzluk neden seçim öncesi derecelendirme kırılabilir. Ve emekli onu solda zaten olanlar için Belarus artacak mı? O günü bu vatandaşlara saymak? Alexander Lukashenko - gibi, özellikle de başkan Belarus hükümetinin konusu hakkında?

koşulların sayısına bağlı olarak

Kısa bir süre önce bir olay bu alan emekli oldu. 1 Aralık tarihinde, 2016% 5 Belarus emekli bir artış oldu. Ama özel sevinç Belarusians yüzünden oluşmaz. Beri, onların görüşüne göre, bu artış oldukça kuruş idi ve son yıllarda fiyatların önemli ölçüde büyüdü. emeklilik ve faydaları Ilona Remneva bölümü başkanı tarafından açıklandığı gibi, her bir vatandaş için ödemelerin büyüklüğü farklıydı. vatandaş (emek, sakatlık veya sosyal) ödemenin ne tür emekli olmadan kıdem ve maaş seviyesinin boyutu ne: şey emeklilik hesaplanmasında bir dizi seçenek olmasıdır. Her şey tek tek Belarus emekli görüntülenir. Artış, tabii ki, küçük, bu yüzden yaşlılar hiçbir şey olmamış gibi onlar için ödenek hiç önemli değildi aslında bunu açıklayan yeni yıl öncesinde üzgün duygular vardı.

Politikalar emeklilik artırmak için

diğer birçok ülkede olduğu gibi, Belarus emeklilik çalışan insanların ve katkılarından pahasına almak için bir araç olarak, devlet bütçesinden ödenir. Ocak 2017 yılında Belarus emekli artış baz fiyatına planlanan artışın kötü değil, özellikle de emeklilerin durumuna bir gelişmeye yol açacak. Bu arda Başkan Alexander Lukashenko söyledi.

Ancak bu olmadı, Ocak ayında sadece emeklilik yaşını ve hizmet minimum uzunluğu artmıştır. durum her yıl daha fazla Belaruslu emekli, ülkenin en iyi değildir ve çalışma çağındaki nüfus gittikçe daha az hale geliyor. Bu bağlamda, biz emekli çeşitli ödeme için yeterli bütçe fonları yok. Aynı nedenle, emeklilik yaşı artış var. Ama sadece Ocak 2022 kadar sonra işlem gerçekleşmeyecektir artırılması planlanmaktadır.

Vatandaşların farklı kategoriler için Pansiyonlar

Beyaz Rusya'da emeklilik birkaç tipi vardır. genel olarak kendi tahakkuku artırılması da bir dizi faktöre bağlıdır. Emekli aylığı belirli bir süre için fona zorunlu sigorta katkı payı düşülür vatandaş, koydu. Bir vatandaş bu deneyimi gelişmemiştir ve o emekli aylığı almaya hakkı yoktur, o Belarus geçim düzeyine eşit olan belli bir yaşa, ulaştıktan sonra sosyal emekli ödedi. Bir sakatlık maaşı veya hayatta kalanları almak Vatandaşlar kendileri için geçerli değildir. sosyal ödemeler Onların hesaplama diğer kriterleri ortaya çıkar. Onların velayete kaybetti da sürekli olarak ortaya çıkar kim özürlü ve kişiler için Beyaz emekli artış. Ama verileri artan gıda, diğer mal ve hizmetler için fiyat artışlarının seviyesinden hesaplanır. Böylece, Belarus hükümetinin vatandaşları için yeterli bir yaşam standardını korumak için çalışıyor.

demografik oranı

Bu emeklilik ödemeleri Belarus vatandaşlığına sahip veya kalıcı olarak orada ikamet sadece insanları almaya hak bilerek değer. vatandaşlar telafi edemedi Belarus emekli son artış, çeşitli hizmet ve ürünler için maliyeti.

şöyle demografik durum: gençler ve doğum oranı sayısı aynı seviyede yaklaşık kalır ve emeklilik yaşı insanların sayısı her yıl artıyor. ekonomisi için bu iyi prognoz değildir. Bir dijital ortamda konuşan 100 emekliler yaklaşık 66 çalışan vatandaşlar oluşturuyor. Bu duruma göre, emekli aynı oranı artacaktır. Ama son zamanlarda giderek daha fazla yaşlılar çalışma ve anlamlı Belarus mali kaynaklarını etkileyen bir emekli, alıyoruz.

savaş emeklilik

Ayrıca askeri dahildir ve genellikle yılda birkaç kez gerçekleşir Belarus işgücü emekli, Artan. Bir aile reisinin veya sakatlık kaybı için yaşlılık, Hizmet süresi: Askeri rasyon Tahakkuk sivillerin olduğu gibi kriterlere aynı sette olduğunu. Askeri olsaydı onun ölümü halinde, çalışmak ve ailesine destek edebilmek tek kişi bakmakla yükümlü emeklilik kurtulan ödenecektir.

Bir asker orduda veya onu ayrıldıktan sonra üç ay içinde görev yaparken devre dışı bırakıldıysa, o da emekli maaşlarının ödenmesinin üstlendi. sakatlık üç aydan sonra alındı, ancak doğrudan askerlik ile bağlıysa, bu durumda bile, emeklilik ödeme gerçekleşecektir. Sadece bu amaç için ilişkiyi kanıtlamak tıbbi komisyon sonuca vermek gerekecektir.

2017 yılında emekli artış yüzdesi

2017 yılında Belarus emekli artış olacak mı? Bu sorun, tabii ki, Belarusians ilgileniyor. Her ülkenin ekonomik durumu bağlıdır ve artış hala düzenledi. Sadece bilinmeyen, nakit ödeme yüzdesi artacaktır. artış ilk dalgası 2-5% olsaydı, muhtemelen, ve müteakip artışın bu göstergelerle çok farklı olmayacaktır. Böyle endeksleme, ne yazık ki, şu anki enflasyon oranına karşılık gelmez. Ancak hükümet emekli gecikmeksizin ödenecek ve tüm sosyal güvenceleri tutmak gerçeğiyle Belarus vatandaşları teşvik eder. Beyaz Rusya'da artırılması emeklilik bu bütçede fon içeren bir kerelik ödeme elde etmek mümkündür, ancak bu seçenek olacak sadece geçici sonuç. Genel manzara hala değişim değil. Bu nedenle, 2017 yılında, bu emeklilik reformuna büyük önem veriyor.

çalışma emekliler için Emeklilik

her yıl ve insanca bir yaşam standardını güvence altına almak için bir zorunluluktur çalışan emeklilerin sayısının, artan bulunmaktadır. Biz Belarus emekliler çalışmaya emekli artan hakkında konuşmak, o olacak. Ama ödemelerinin endeksleme veriler mevcut değildir.

çalışma emeklilere emekli artırılması 1 Ağustos 2017 planlanıyor. nedense emekli işten emekli, o sadece ilgili makamlara başvurmak gerekir ve bunun faydaları tüm cevapsız endeksleme görünümünde artırılacaktır. Belli bir süre sonra emekli tekrar iş bulmak Ancak, onun emeklilik endeksleme durdu ama ödemelerin büyüklüğü azaltılabilir olmayacak ve aynı düzeyde kalacaktır. çalışma emeklilere Pansiyonlar 1 Ağustos'ta her yıl artırılacaktır.

iş yeri

düzeylerini ve indeksleme yükselterek Belarus Emeklilik, - cumhuriyetin vatandaşları için tüm önemli konular. Ama emekliler çalışabilir nerede? onlar kabul yerlerde, iş sağlayan? Bu işler var olduğunu çıkıyor ve bunlar iyi arasındadır. 2014 yılında, Belarusians bir sosyal araştırma, istatistik derlenmiştir hangi sonuçlarını yürütülmüştür.

Bu istatistik neredeyse her beşinci emekli sağlık, hem de kamu hizmetleri ve sosyal hizmetler alanında çalışan kişilerin yaklaşık aynı oranda ardından eğitim alanında çalışan olduğunu göstermektedir. kamu idaresi ve endüstri tarafından takip ve mali faaliyetlerin listesini tamamlar. Beyaz Rusya'da emeklilik hafif bir artış emekliler bu sektörlerde sadece çalışmak için gidiyoruz gerçeğinin bir sonucudur.

diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında

sadece Belarusians ilgilendiren başka bir sorun yoktur. Ve biz bu Belarus küresel düzeyde pansiyonlarda düşünün olur? bu ödemeleri artırılması ideale çok yakın değil. Aşağıdaki veriler tam olarak eşdeğer değildir verilmiş, ama gerçek rakamlara iyi yakındır edilir. Kazakistan'da 68 000, - - Almanya'da (nedeniyle ülkedeki ağır askeri duruma) 3000, - - ABD'de 79 300 Bulgaristan'da 14 200 Yunanistan'da, 2015 itibariyle ortalama emeklilik yaklaşık 32 500 ruble, Ukrayna oldu - 8000, Litvanya - 19.000, Estonya - 14 500 Finlandiya - 112 000 Rusya'da - 11 800 ve Beyaz Rusya'da - 10 000 ruble. Bu yalnızca farklı ülkelerde emeklilik ödemelerinin bir özetidir, ancak ödemelerin her ülkedeki ortalama ücretin bağlı olduğunu anlamak zor değildir.

emeklilik reformu ile

Oldukça gelecekteki olası faydaların boyutu maaş ve hizmet sürelerine bağlı olacağını tahmin etmek ve Beyaz Rusya'da emekli artan ülkenin ekonomik durumuna bağlı olacaktır. Birçok emekliler kesinlikle onlar bugün almak ödemeleri memnun olmayan, ancak bu durumu düzeltmek için çok zordur. nasıl anlamlı Devlet raporları fiyat artışlarının yüzde azaltılmış, ama insanlar aksine derler.

Bu eğilim birçok diğer ülkede var, sadece Belarus değil izlenebilir. en 2017 yılında başlatılan sosyal güvenlik reformu, önemli ölçüde yaşlı konumunu değiştirmek umuyoruz kalır. Beyaz Rusya'da emekli arttırılması, sadece onları ilgileniyor, ama aynı zamanda sadece kendi geleceğini planlayan gençler. Onlar emekliliğe onların zamanı geldiğinde, devlet onurlu yaşlılık ile bunları sağlamak inanıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.