KanunDevlet ve hukuk

Işareti "Tek yönlü trafik." "Tek yönlü trafik" için bir işaret

tanıdık şehir Boyunca hareket, sürücü bunu nasıl hangi sokak tam olarak bilmiyor. Geçenlerde köyde göründü kim yanı sıra, çoğu zaman hareketin alışılmadık tür sokaklarda olabilir, hatasız hareket etmek zordur. Bu caddeler nakil hareketinin aynı yönde meydana sahip olanlar, örneğin, bulunmaktadır. Nerede var bu sokaklarda herhangi bir yaşam şartlarına tabi "Tek yönlü trafik" bir işareti olmak ve ne uyumsuzluk sorumludur gerekir?

işaret

5.5 İşaretleyici hakları hareket sadece tek bir yön sağlayan boyunca karayolunda veya yol, gösterir. önce yola yerleştirilen. aşağıdaki yerlerde kullanmak caiz midir:

  • tabelada "Tek yönlü trafik" farklı düzeylerde, ara yollar trafik hangi tek yönlü kesiştiği Kongre öncesinde gerekli değildir.
  • tek yönlü yol başlangıcında, rue bölünmüş (ya da kaldırım işaretler ile) çok yönlü hareket ile hareket yolu; Ayrı izleme at.

Yeniden işareti "Tek yönlü trafik" sadece karmaşık topografyasını sahip, yol kavşak kesintiye durumunda kullanılır.

çıkış işaretleri tek yönlü trafik ile yolda gezileri alanlar yerleştirilir. Aynı statüde diğer karakterler üzerinde konumlandırılmış. İzin verilen sadece aynı yolu olabilir almak, sitelerden çıkışlarda koymak değil.

Yolun Sonu

tabelada "tek yönlü trafik sonu" ileri kurallar çok yönlü akışı düzenli yol vardır sürücülerin bilgilendirir. işaretçi 5.1-5.7 ile gösterilen zıt yönlerde hareket izin Kayış,. Tek yönlü akış ucuna daha yakın yerleştirilir.

Aksi işaretçileri belirtilmediği sürece Böylece, 5.6 işaretini bulma, yaklaşan trafik hamlesinin yol şeridinin sol tarafı olarak kabul edilebilir.

karşı tarafında bir işaret

tek yönlü bir sokağa çevirmek için çalışıyorum, sadece "tuğla" olarak anılan bir işaret bulacaksınız. Bu, bu alanda demektir yasaktır aracın her türlü. işaretin ters tarafı değil yolda geçmesine izin edin. Eylem "tuğla" Genel kullanım için araca geçerli değildir.

Bir mekik aracı olmayı anlamak için, GOST araştırılmalıdır. Bu "tuğla" ise bir işareti kamu gerekli yerleşim için, konvansiyonel aracın giriş yasağı anlamına gelir söylüyor.

toplu taşıma için Adanmış şerit

Bazen "tek dişli" yol genel kullanım için karşıdan gelen araç hareketine özel bir bant genişliğine sahiptir.

Pointer tek yönlü trafik işareti olarak aynı görünüyor. görüntü otobüsle tamamlanmaktadır Resim. Bu, kamu taşıt yukarı hareket etmesine izin anlamına gelir. Bu, aksi halde ceza alabilirsiniz, gezici araçların parçası olmamalıdır.

Bir "tek iş parçacıklı" yollar sürme Kuralları

Onlar yere seyahat etme anlamıyorum çünkü işareti "Tek yönlü trafik" yeteri kadar cevap her araba meraklısı hazır değil. Bu manevralar Cehalet ihlaline yol açabilir. Kolay ceza kendilerini koruyun: hareketin tüm seçenekleri keşfetmek gerekir.

manevralarının komisyon gerektirmez kolay yolu trafiği,: çok yönlü akışına yol tek taraflı olur. hareketli devam etmek gereklidir.

işareti, "Tek yönlü trafik" gönderildiği yer, kavşak sağa dönmek yapılmış olan oraya biri varsa, o normal şartlar altında aynı şekilde yapılmalıdır: aşırı sağ şeritte yeniden inşa. Manevra tamamlandıktan sonra yolun her iki tarafında gitmek için izin verilir.

işareti sola bir dönüm ayakta "tek yönlü yol" ise, yine aynı açıklamayı yapmak gerekir. Ama gerekli manevra başlamadan önce aşırı sol şeritte yeniden kurulması gerekiyordu. Orijinal hareketin bölge tramvay takip ayrılabilir, o zaman onlara açmanız gerekmektedir. Bu yalnızca başka hiçbir tür manevralar yasaklayan işaretler yayınlanmıştır durumlarda yapılmalıdır. motorist tramvaylar müdahale etmemesi sağlamalıdır döner.

TC kamu tesisleri benzer şekilde seçilen kısmını kötü etkiledi. sürücüsü için önemlidir araç aynı aracın karşıdan gelen trafik olmamaya sağlamak için.

Durdurma ve park

Eğer işareti "tek yönlü yol" yerleştirilir, park ve durma özel bilgi gerektirmez. Bu aracın diğer hareketleri engelleyen, rastgele araç park için kullanılan sürücüler için özellikle önemlidir.

arabayı durdurmak zorunda ve bu manevra izin verilmez hangi yakınında hiçbir yasaklayan işaretler veya nesne varsa mümkün olduğunca otopark yapmak için (kavşaklar, vs. işaretleri, belirtileri, Yaya, durdurma) çözünürlük numarası 1090 devletler. Yol bitişik kaldırım ise, başka yerlerde araba kesinlikle yasaktır park edin.

SDA sağ taraftaki kaldırıma yoksa, o yolun kenarında araba bırakmak caiz olduğunu açıkladı veya diğer koşullar izin varsa, kaldırımda park etti.
Kanun tek yönlü hareketini izin zaman yolun sol tarafından araç bırakmak izin verdi. Önemli bilgiler: Aracı durdurun ya bu şekilde sadece köyün sınırları içinde izin verilebilir park yürütmek için. Sadece bir tramvay hattı varsa. Ağırlığı Kamyon, - en fazla 3.5 tondan fazla, solda park edilemez - sadece mal veya diğer kargo boşaltma / yükleme için durdurmak izin verdi.

передвижения общественных ТС, то на левой стороне дороги нельзя останавливаться или осуществлять стоянку никогда и никому. tek yönlü yol, toplu taşıma araç için yaklaşan şerit içeriyorsa, o zaman yolun sol tarafında durdurmak veya park yeri asla kimse yapamaz.

çıkış

"Tek yönlü yol" yerleştirilmiş bir işareti başında yola bırakın, bu çeşitli şekillerde mümkündür.

En basit ve en doğal yolu - düz. Kaldırımda işaretler talimatlarına uyarak, aynı şeritte hareket etmek gereklidir.

, Eylem "Tek yönlü trafik" işareti kolay tam orada sağa dönün. Sağ tarafta sırayla aynı bant sonra tamamlanacak dikkat ederek sağ şeride geçmek için gereklidir.

Sola dönüş en zor durumdur. hatalar ve ihlallerin bir kısmı muhtemelen yoktur. Zorluk, çok yönlü hareket sadece kavşak sonra hale gelmesidir. Bu hareketin önce tek taraflı. Yani, sola çevirmek, sol yeniden ayarlamak gereklidir. Ama doğru şeritte gerekli manevrayı tamamlayın.

Anayol sağ şeritte, başlangıcı olan araç için tasarlanmış bir işaret "tek yönlü yol", sağa dönün ve ileriye devam olmadığını hatırlamak önemlidir.

arkalık

Eğer tek yönlü yolda geri taşımak istediğiniz zaman Sürücüler genellikle kaybolmak. çoğu durumda varsayılan olarak "geri çekil" yasak çünkü İşaretler ve işaretler, bu tür eylemleri düzenleyen yoktur.

Yani, kavşak ve U dönüşü yasak bölgelerde geri hareket edemez.
SDA yasaklı tersine çevrilmesinin gösterir:

  • Tünellerde.
  • demiryolu hattı geçidinde.
  • zebra yaya üzerinde.
  • şehir TC topraklarında.
  • köprüler, üst geçit üzerinde ve üst geçitlerden altında.
  • en az 100 m yol aralığının görünümünde.

"Tek yönlü trafik" işareti kapsamı başlangıcı başkalarına emniyetli manevra için gereklidir tersten hareketli beri. şartlar gerektiriyorsa, sürücü başka kişilerin yardımına sormalısınız.

Kural yol görünürlük sınırlı olduğunda geçerlidir. Örneğin, çit durumu değerlendirmek önler bahçesinde kişisel destek, gelen çıkışında. ayrılırken başka bir kişinin yardımına ihtiyaç. Bu arkadaş ya da sadece geçen birisi olabilir. Düşük görüş koşullarında Bağımsız seyahat ihlali olarak kabul edilir.

tek yönlü trafik ile yolda açılmak mümkün değildir, ancak nesnel sebepleri varsa "çark ettiği" mümkündür.

hareketin nedeni geriye engelleri ve benzeri durumları atlayarak park olarak kabul edilir.

ceza

Sürücüler nihayet suçlu hissediyor, trafik polisi temsilcisi ile kabul olmayabilir, bu arada tek taraflı hareket nüansları anlamaya. Buna ek olarak, onlar büyük cezayı hissedebilirsiniz - cezası. Bazen müfettiş sınırlı farkındalık sürücünün kullanarak doğru çalışması yapabiliyor. Ceza kurulu yol işareti bekliyor olabilir anlamak gerekir "Tek yönlü trafik." SDA hakların para cezasına veya yoksunluk yükümlü sağlar.

En apaçık bir ihlali - üst hareket ettirilmesi. Sürücünün böyle davranış bir kaza olma ihtimalini arttırdığı için, en ciddi ceza - ince, miktar 5000 ruble veya 4-6 ay süreyle haklarının yoksunluğu olduğunu .. Belirtilen bu tür pasif h. içinde 3 yk. İdari Kanununun 12,16.

ilk saldırıdan sonra trafik kurallarına riayet önemini fark etmeyen, kişiler, h. Aynı maddenin 3.1, sorumluluğunu ifade eder araştırılmalıdır yeniden çalıştırmayı tek taraflı bir şekilde karşı yolda.

denetçisinin ikincil ihlali için 12 aylık bir süre boyunca hakkına seçeceklerdir. Trafik ihlalleri otomatik modda bir işaret "Tek yönlü trafik", fotografik veya video ekipmanı olduğu bir yerde kayıtlı ise, 5000 ruble para cezası inanılmaktadır. Böylece, sabitleme ekipmanları - bu durumda iyi şanslar.

Eğer toplu araç için bir grup var olduğu üzerinde yol kapatırsanız, çağrı oldu, trafik polisi 500 ruble para cezası ödemek zorunda kalacak geldiği bir rapor, yukarı çekti. Bazı durumlarda, bir uyarı verilebilir.

Hareket 5 bin ceza geçerli bir neden olmadan tersten oluşursa. ovuşturun. veya 4-6 ay haklarının kaldırılmasını yapmak. Bu kavşak yapılırsa, o zaman bu h ihlaline eklenecektir. 2 çorba kaşığı. 500 ruble konur ceza hangi İdari Kanununun 12,14.

özel bir otomobil ona bir tarafında toplu taşıma için özel şerit boyunca hareket ediyorsa, o 1000 ruble para cezası ödemek zorunda kalacak. Moskova ve St. Petersburg, bu ceza 3000 ruble olacak.

benzin istasyonunda Hareket

Sürücüler de benzin istasyonlarında kurulu işaretleri izlemekte değildir. Ve böylece "tuğla" altında sürüş, trafik kurallarına aykırı olabilir.

5.5 işareti aynı yönde hareket etmesine izin verilir karayolunda veya yol göstermektedir. Yedekler aynı yolun parçası değildir. trafik polisi müfettişi diyor parça varsa, bu h. 4 Art kırıldı. İdari Kanununun 12,15, yaptıklarının yasadışı. Bu durumda o sürücü anayol üzerinde ve komşu topraklarında hareket olmadığı görülecektir hangi düzenleri hazırlanmasını gerektiren gereklidir.

Sonuç

Yol yönlü trafiğe hareket nüanslar ve manevralar ayarlanabilir. iyi para cezası ve ihlal etmeleri ve diğerleri kendilerini korumak için - bir kaza içine almak için fırsat, dikkatli kesinlikle onlardan belirtilen tüm gereklilikleri aşağıdaki trafik kurallarına çalışma gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.