KanunDevlet ve hukuk

Küçük tanığın sorgulama: prosedürünün özgüllük

Ülkede yargı, ceza, idari, hukuk ve Anayasa davalarında vasıtasıyla uygulanmaktadır. Bu konum, teknikte yer almaktadır. Rusya Federasyonu Temel Kanunu'nun 118.. duruşmalarında vatandaşların haklarını korumak halkla ilişkiler çeşitli kapsar. Çeşitli hukuk alanlarında normlarını kullanır.

kişilik

fırsat nedeniyle sakatlık varlığı ve kapasite sınırlaması için mahkemeye gitmek. son kişi içinde yasal seçenekler ve yükümlülükleri edinir. Yasal kapasite eşit tüm kuruluşlar ve vatandaşlar için tanınır. Yasal ilişkilere katılma fırsatı olarak ifade edilir. Yasal kapasite Art tarafından düzenlenir. Hukuk Usulü 37 Kodu. O temsilcisine davaya katılma şarj yükümlü olduğu sonucuna varmıştır, haklarını uygulamak için eylemler komisyon aracılığıyla olasılığı konusudur. onlar yetişkinliğe ulaştıklarında Tam usul kapasite kişilerde ortaya çıkar.

deneklerin Yasal olasılıklar altında 18 yaşında

Meşru özgürlük çıkarları ve küçüklerin haklarını 14-18 yaş arası, kendi temsilcilerini korumak için yasal işlemler çerçevesinde azaltılmış hareket edebilen kişilerin. bunlar gibi:

  1. Ebeveynler.
  2. Koruyucular.
  3. Evlatlık anne.
  4. emanetçileri.
  5. İlgili haklara sahip diğer kişiler.

saat olarak. 4 çorba kaşığı. 37 GSK, federal yasaların belirlediği durumlarda olabilir 14 ve 18 yaş arası küçüklerin çıkarlarını korumak için bulundu onların bizzat aile, iş, kamu, sivil ve diğer ilişkilere kaynaklanan durumlarda.

Art göre. 45 Savcı eğer bu yaşta, özgürlük güvenlik görevlisi uygulamak bu tek başına yapamaz sağlık, sakatlık ya da başka nedenlerle devlet hakkına sahiptir.

Yasada ayrıca belediye yetkilileri, kamu otoriteleri, vatandaşlar ve kuruluşlar bakılmaksızın bir ilgi varlık veya temsilcisinin talebi, minör veya aciz konunun çıkarlarını korumak için mahkemeye bir istek gönderebilirsiniz durumlar için sağlar. Bu konum, teknikte giderilmiştir. 46 (h. 1).

temsil

Art göre. 64 (ch. 1) Sigorta veliler aralarında hiçbir çelişki varsa, 18 yaşını doldurmuş değil çocuklarının adına hareket. Art göre. 47 yetişkin kanunla öngörülen şekilde sertifikalı küçüklerin kökenli uyarınca temsil hakkı verilir. Evlatlık anne gorsegistratsii fiilin kanıtların yanı sıra, yürürlüğe giren kabulü üzerine karar üzerine 18 yaşın altındaki çocuklardan bulunmaktadır. Mütevelli ve veliler sertifikanın vesayet ve vesayet ve üretim organlarının kararına uygun olarak, çocuk mahkemesinde çıkarına hareket ederler.

Bu konular çok sosyal koruma kurumları, bakıcı anne ve savunucusu olabilir gibi.

Yasal temsilciler 18 yaş ulaşmamış kişilerden, tüm adına gerçekleştirmek yargılamanın, emin olmak için olasılık kısıtlamalarla son kanununda öngörülen aittir.

Mahkemede küçük tanığın sorgulama: GIC

yargılamanın bir parçası olarak 18 yaşına gelmemiş bir kişiyi aramak için gerekli olabilir. küçük bir tanığın sorgulama sivil yargılama 14 yaşından önce bir eğitim uzmanı varlığında gerçekleştirilir. anlaşmazlığı çözmek için yetkili makamın takdirine bağlı olarak, öğretmen 14-16 yıllık bir denekte ifade alınmasına mevcut olabilir. Gerekirse, küçük bir tanığın bir sorgulama sivil yargılama ailesi, bakıcıları / velilere neden olabilir.

prosedür nüansları

pedagojik işçi, bakıcılar / velilere / ebeveynlerin başkanlık görevinde bulunan izniyle görüşülen küçük sorunlar isteme hakkına sahiptir. Onlar da tanıklık ve konu kişinin içeriği hakkında düşüncelerini ifade edebilir. Böyle bir ihtiyaç yetkili kişinin belirlenmesi temelinde mahkeme salonundan belirli koşullar kurulması ile belirlenir eğer bazı (istisnai) durumlarda, kaldırılabilir veya alınabilir veya yargılamada taraf olmayan biri varlığında söyledi. o davaya taraf ise odasında konuya döndükten sonra, o küçük yüzlerin ifadesine alınan içeriği bildirdi ve soru sorma fırsatı var.

Sanatta. 179 16 yaşından küçük çocuklar için başka bir özel kural tarafından tanımlanan. Bir kez mahkemede çocuk tanıkların sorgulama tamamladı, bu mahkeme salonundan çıkarılır. yürütmeye de yetkili kişinin sürekli varlığı gereklidir gördüğü durumlarda istisnadır.

ilaveten

Art göre. 57 RF IC mahkeme, herhangi işlemlerde ve 10 yaşına ulaştıktan sonra kendi çıkarlarını etkileyen konularda çocuğun görüşlerini duymak gerekir, Madde 154, 136, 143, 72, 134, 59, Aile Kanunu 132 öngörülen vakaların eğilim, Bu çocuğun rızası ile münhasıran gerçekleştirilir. kendi çıkarlarına aykırı değilse diğer durumlarda, küçüğün görüşü dikkate alınacaktır.

Çocuk hakları

küçük tanığın sorgulama 18 yaşın altındaki kişiler için sağlanan kurallara göre yürütülür. Özellikle, söz konusu sahte tanıklık için cezai sorumludur. Bu Art altına giriyor. 16 yaş Ceza Kanununun 307. Ayrıca bu yaşla birlikte kişinin bildiği bilgileri sağlamak için başarısızlık veya ret yükümlülük gerektirir. Bu Art altına giriyor. Ceza Kanununun 308.

Eğer küçük bir tanığın sorgulama, onun hak ve yükümlülükleri yaptığı açıklama yürütmek önce. Sanat uyarınca. 69 usul hukuku, çocuk kendileri ya da yakınları (kardeşler / kardeş, ebeveyn / üvey anne, büyükanneleri / büyükbabaları) karşı ifade reddedebilir.

küçük tanığın sorgulama: Ceza Muhakemesi Kanunu

Bir ceza davasında ifade vermek üzere prosedür özgü özellikleri bir numarası vardır. Her şeyden önce, yetkili çalışanın yavru tanık sorgulanmak üzere öğretmen davet etmek zorundadır. TBM çağrı öğretmen için belirli somut bir temel oluşturmaktadır. Onları bir çocuğa 14 yaşını ulaşmak için bir başarısızlık. Bu gerçek genellikle doğum belgesi, teyit edilir.

yetkili görevlinin kararı olarak hareket edecek öğretmen getirmek için bir başka neden. Gerekirse, minör tanık sorgulama araştırmacı veya inquirer bir öğretmen eşliğinde yapılabilir 14-18 yıllık bir konu ise. Bu konum, bölüm 191, Bölüm. 1 kod sabitlenir. Öğretmenin Katılım kayıtlarında yansıtılmalıdır. Bu çocuk tanık sorgulanmak üzere öğretim elemanı davet yetkisi memurunun bir kararname sabitleme kararı hazırlanabilir. Ceza Muhakemesi Kanunu bu gerçeğin hem de birkaç dakika içinde sabitlenmesini sağlar.

Kayıt Özellikleri

küçük tanığın sorgulama öğretmenleri davet ve varsa, raporda bu konuda bilgi yansıtır. Özellikle kaydedilen:

  1. Tam adı
  2. Eğitim.
  3. Pozisyonu.
  4. eğitmen olarak faaliyet yerleştirin.
  5. Konut adresi.

Bu durumda, çalışan minör ve (varsa) sorgulama için yetkili öğretmen arasındaki ilişkinin doğasını açıklamak uygundur. Buna ek olarak, prosedürde öğretim elemanlarının katılımına engel oluşturabilir koşulların varlığının / yokluğunun kurulması gerekiyor.

hukuk profesörü

Araştırmacı öğretmenin izniyle sorgulama sırasında küçük soru sorabilir. Bu durumda, çalışan bir ya da diğer meseleyi hakkına sahiptir. ayarlandıktan beri Ancak, bu gerçek dakikada yansıtılmalıdır. Bu gereklilik Sanat göre karşılanmaktadır. CCP 166 (CH. 4). normuna göre bütün eylemlerin işlendiği sırayla raporda tanımladı.

temsili hakların özü

Vakaların belirli kategorilerdeki işlemleri sırasında küçük bir tanığın bir sorgulama için daima ihtiyaç olduğu söylenir. Bu gibi durumlarda Adli uygulama görünse şekilde geniş değildir. Bu, bu prosedür özellikle çocuk için, bazı psikolojik zorluklarla ilişkili olduğu gerçeğine muhtemelen kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda, bir temsilciye yazıldığından kuralları küçükler algılanması esnasında mevcut olması gerekir.

Önemli terimler

Sadece sağ kendisi konu Sanat göre, doğar içinde. Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 191.. Bu yasal olasılığı uygulanması öngörülen biçime uygun olarak yürütülür. Bu konu küçüğün sorgulama katılma hakkı doğar önce onun temsilcisinin yasal statü edinmek gerektiği anlamına gelir. Buna ek olarak, prosedüre bir kişinin kabul bunların ilgili uygulamanın bir bildiri ile gerçekleştirilmektedir. Bu yasada belirtilen kurallara göre derlenmektedir ve dava dosyasında yansıtılır. Başka bir durum temsili sadece katılabilir olmasıdır araştırmacı eylem, küçük bir görüşme olarak göründüğü.

Bu konuda şu sonuçlar çıkarabiliriz. Bir yandan, bu hüküm temsilcisi küçüğün kendi sorguya sadece katılmak için istek göndermek, ancak çatışma sağlar. 18 yaşından altındaki bir kişi, farklı bir statüde deneme getirilecek Ancak, ilgilenen konu gereksinimi memnuniyeti olmadan bırakılabilir. Nasıl ve öğretim elemanları, yasal temsilcisinin araştırmacı / araştırmacı izni ile sorguya küçükleri sorgulama hakkına verilmelidir. Her biri protokolde yansımaktadır. konu ve sordu ama araştırmacı / tetkik kenara alındı soruları tamir ediyorum.

Sonuç

Çoğu zaman, dava hukuki veya cezai işlemlerde küçük bir kısmı özel delil değeri vardır. konu berraklaşmasına katkıda bulunabilir belirli bulgu ve bilgileri açıklık bilgiler olabilir. Bazı durumlarda, küçük kendisine bilinen bilgileri ifşa korkuyor olabilir. kolluk kuvvetleri ile uyumlu olarak olaya dahil kişilerin korunmasını sağlamak zorundadır. Gerekirse, tanığın kişisel bilgiler genel kullanıma kapalı olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.