Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Belarus ulusal mutfağı: hazırlanması için en popüler yemekler ve yemek tarifleri

Belarus ulusal mutfağı , içten ve oldukça basit yemekler içeren zengin menüsü ile ünlüdür. Rus, Ukrayna, Litvanya ve Polonya mutfak geleneklerine dayanılarak oluşturulmuş olmasına rağmen, herhangi bir dünya mutfağında benzeri olmayan çok sayıda benzersiz çorba, salata ve diğer muameleleri vardır. Bugünkü makaleyi okuduktan sonra birkaç orijinal tarifleri öğreneceksiniz.

En önemli nüanslar

Belarus ulusal mutfağının temel özelliklerinin tarihi bir geçmişe sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Başlangıçta bu ülke batı ve doğu yönlerini geliştirdi. Onlardan biri Katolik soylu tarafından karşılandı ve diğeri Ortodoks Belarusians tarafından karşılandı. Eğer bol miktarda ilk masalarda et yemekleri mevcutsa, ikinci menü meyve, sebze ve tahılların hakimiyeti altındaydı.

Modern Belarus mutfağında, birkaç yüzyıl öncesine göre daha fazla ürün sunulmaktadır. Ancak yine de orijinalliğini ve kolaylığını koruyor. Yerel sakinler neredeyse baharat kullanmıyorlar, doğal tadları bozduğuna inanıyorlar. İstisna sadece karabiber, tarçın, karanfil, kişniş tohumları ve kişniş için geçerlidir.

Ulusal yemekleri bu eyaletin ötesinde bilinen Belarus mutfağı, bir başka özelliği var. Kullanılan hemen hemen tüm ürünler uzun vadeli ısıl işlemden geçirilmektedir. Yerli halk, püresi gibi, haşlanmış yiyecekleri tercih ediyor. Bazen bu pişirme yolları kızartma ile değişir.

En Popüler Tabaklar

Hiçbir Belarus yemeği, ilk olmadan yapamaz. En popüler sıvı yemekler arasında bir kurbağa bulunmaktadır. Pancar, kvass, soğan ve ekşi krema ile yapılır. Bazen hıyar ve baharatlar eklenir.

Başka popüler bir yemek de dergidir. Birkaç farklı yolla hazırlanır. Yağsız, et veya süt olabilir. Bir jura hazırlamanın temeli olarak, yoğrulmuş bir yulaf ezmesi solüsyonu kullanılır.

Belarus ulusal mutfağının menüsünde ikinci yemekler var. Bunlar balık, et ve sebzeden yapılır. Çok sıklıkla yöre sakinlerinin tablolarında sözde yuts var. Tahıl ve et karışımıyla doldurulmuş domuz ya da sığır karnındadır. Başka sıradışı bir yemek mokanka. Un, su, yağ ve et kesimlerinden yapılır. Ayrıca Belarusians, haşlanmış veya pişmiş balıkları sever.

Tatlı gelince pişirilirler. Krep, krep, karavai ve her türlü turta genellikle burada pişirilir. İçeceklerden Belarusians, kvas, meyve ve meyveli kompostolar ile alkollü tentürleri tercih eder.

Soğuk oda

Belarus ulusal mutfağı , çorbalarıyla ünlüdür. En popüler ilk derslerden biri soğuktan yapılır. Yaz sıcağında, çoğu zaman yerel sakinlerin masalarında görülür. Bu çorbadan iki porsiyon hazırlamak için ihtiyacınız olan şey:

 • Dört yüz gram haşlanmış pancar.
 • Bir bardak ekşi krema.
 • İki yüz gram taze salatalık.
 • Bir çift haşlanmış yumurta.
 • Yüz gram yeşil soğan.
 • Pancar veya ekmek kvası.

Lezzetli ve hafif bir soğuk hazırlamak için yukarıdaki listeye tuz, şeker, dereotu ve limon suyu ilave edilmelidir. Bu katkı maddelerinin miktarı aşçın kişisel tercihlerine bağlıdır.

Soğuk hızla hazırlanıyor. Burada birçok Belarus çorbasına benziyor. Bu çanağın temeli kvass'tır. Ancak, gerekirse, pancar hazırlanmış gergin bir et suyu ile değiştirilebilir.

Kvass az miktarda kaynar suyla seyreltildi. Bundan sonra, ekleyerek salatalık ve pancar ince şeritler halinde kesilmiş. Doğranmış yeşillikler, doğranmış soğan, limon suyu, şeker ve tuz da gönderilir. Buzdolabına bir çorba çorbası konur. Servis yapmadan önce, tablo haşlanmış yumurta daireleriyle süslüdür ve ekşi krema ile tecrübeli.

Patates başı

Ulusal Belarus mutfağının yemeklerinin hazırlanmasının genellikle çok zaman ve çaba sarf etmediğini belirtmek gerekir. Ailenizin patates bir büyükaneyi deneyebilmesi için, cephaneliğinizde gerekli tüm ürünlerin olup olmadığını önceden kontrol etmeniz gerekiyor. Mutfağınızda şunlar olmalıdır:

 • Bir kilo patates.
 • Üç baş soğan.
 • Bir taze yumurta.
 • Bir çorba kaşığı buğday unu.
 • Büyük tavuk filetosu.

Ulusal yemekleri çok basit ve besleyici olan Belarus mutfağı oldukça çeşitlidir. Ancak yerel halk, az miktarda baharat kullanmaya çalışıyor. Bu sebeple, patates hurması hazırlamak için ek bileşenler olarak yalnızca zeytinyağı, tuz, yer fıstığı, ekşi krema ve taze otlar kullanılacaktır.

Önceden soyulmuş ve kesilmiş iki soğan ısıtılmış tencereye konur ve hafif kızartılır. Altın renk alırlarsa, et kıymıtıyla taranan tavuk filetosuna gönderilirler. Tankın içeriği tuzlu, biberli, iyice karıştırılmış ve kızartılmış halde devam ettirilir.

Ön yıkamalı ve fırçalanmış patatesler büyük bir ızgarayla işlenir ve doğranmış soğan ile birleştirilir. Orada da, çiğ bir yumurta, bir çorba kaşığı un ve biraz soğutulmuş tavuk rendesi ekleyin. Bütün bunlar dökülür ve homojen bir kıvamda iyice karıştırılır.

Ortaya çıkan kütle bitkisel yağ ile yağlanmış çoklu taşkömürünün içine koyulur, bir kapakla kaplanır ve "Pişirme" modunun etkinleştirilmesi. Yaklaşık kırk dakika sonra hazırlanan büyükannesi çıkarılır, ekşi krema bulaştırılır, doğranmış otlarla serpilir ve masaya servis edilir.

kulaga

Belarus ulusal mutfağı, sadece ilk ve ikinci yemekler için değil aynı zamanda tatlılar için de ünlüdür. Onlardan biri puma. Bu tatlı muamele taze meyveler temelinde yapılır. Bu nedenle pişirmeyi başlatmadan önce, gerekli ürünler için mağazaya gitmeyi unutmayın. Bu durumda, kilerinizde şunlar olmalıdır:

 • Dört yüz gram çilek (ahududanı, ahududanı, çilek, yaban mersini veya viburnum).
 • Bir kaç çorba kaşığı una.
 • Yetmiş gram doğal bal.

Elle yıkanmış ve yıkanmış çilekli bir tencere, ocağa yerleştirilir. Haşlandıklarında, küçük bir hacim suda eritilmiş un ve bal eklerler. Hepsi iyice karıştırılır ve az viskoz bir kütle belirinceye kadar az ısı tutulur, bir jöle benzeri. Beyaz ekmek, krep ve sütle kulagu görev yapıyorlar.

Verashchaka

Bu çanak kolayca Beyaz Rusya ulusal mutfağının bir kartvizit unvanını talep edebilir. Birkaç farklı yolla hazırlanır. Gerçek bir verashchak yapmak için ihtiyacınız olan şey:

 • Yarım domuz eti kaburga ile.
 • Bir çift orta sarımsak kafası.
 • Bir bardak ekmek kvası.
 • Körfezi yaprağı, toz biber ve tuz.

Yıkanmış, doğranmış ve aromalı domuz sıcak bir tavaya gönderilir ve her yandan kızartılır. Aynı kaseye kıyılmış soğan gönderilir. Bundan sonra tencerenin muhteviyatı tencereye aktarılır, ekmek kvası ile dökülür ve sobaya gönderilir. On dakika sonra verashchaku ateşten çıkarılır ve masaya servis edilir.

Belarus patates soyma patatesleri

Bu yemeği hazırlamak için minimum bir ürün setine ihtiyacınız var. Ve çoğu her evde bulunur. Bu durumda mutfağınız şöyle olmalıdır:

 • Bir kilo patates.
 • Bir çift taze tavuk yumurtası.
 • Büyük soğan soğanı.
 • Bitkisel yağ.
 • Tuz.

Yıkanmış ve fırçalanmış sebzeler küçük ızgarayla işlenir. Elde edilen kütle çiğ yumurta ve tuz ile birleştirilir. Hepsi karışık, sıcak kızartma tavasında kaşıkla yayıldı, ayçiçek yağı ile yağlandı ve her iki tarafta kızartıldı. Patates krep ekşi krema ile servis yapın.

Belarus sosisleri

Bu çanak, şenlikli masanın gerçek bir dekorasyonudur. Mağazada bulunan sosislerin aksine ev benzerlerinde zararlı katkı maddeleri bulunmamaktadır. Soba yaklaşmadan önce, gerekli tüm bileşenlere sahip olduğunuzu kontrol edin. Bu durumda, hizmetinizdedir:

 • Yedi yüz gram domuz hamuru.
 • Dört diş karışık sarımsak.
 • Yüz gram yağ.

Buna ek olarak, elinizde doğal bir kabuk ve tuz bulundurmanız önemlidir. Baharat olarak kimyon ve yer fıstığı kullanılacaktır.

Domuz pastırması ve domuz eti parçalara bölünür veya büyük ızgaralı öğütücüden geçer. Ortaya çıkan kıyılmış tuz ve baharatlar eklenir. Hepsi iyice karıştırılır. Bitmiş kütle, doğal bir kabukla doludur. Özel bir meme ile yapabilirsiniz. Her sosisin uzunluğu 70 santimetreyi geçmemelidir. Doldurulmuş kabuk her iki tarafa bandajlanır, hafifçe bir çatalla delinir ve defne yaprağıyla tuzlu suda kaynar. Yirmi dakika sonra sosisler tavadan alınır. İsteğe göre kızartma tavasında kızartılırlar.

Vitebsk'de püresi

Belarus ulusal mutfağı Çok çeşitlidir. Hububat bazında pişirilen çok sayıda özgün yemekleri sunar. Vitebsk'de en popüler lezzetlerden biri püresi. Kaynak yapmak için gerekli tüm bileşenleri önceden stoklamanız gerekir. Kilerinizde olması gerekenler:

 • İki yüz gram pirinç.
 • Üç yüz mililitre süt.
 • Sekiz patates.
 • Bir paket tereyağın dörtte biri.
 • Tuz ve yer biberi.

İstenirse, pirinç karabuğday ya da inci arpa ile değiştirilebilir. Ön yıkamalı ve fırçalanmış patatesler tuzlu suya batırılır ve pişinceye kadar kaynatılır. Bundan sonra süt eklenip püre haline getirilir. Elde edilen tuz ve biber tohumu, önceden yıkanmış pirinç ile birlikte bir küf haline getirilir ve fırına gönderilir. Vitebsk'de püresi kırk dakika boyunca yüz altmış derecede pişirin. Bu yemeği taze veya haşlanmış sebzelerle servis edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.