MaliKişisel Finans

Gelir yetkilileri. Beyan edilen gelir

Gelir yetkilileri her zaman bir ay sadece 50 bin aldığı göz önüne alındığında, 10 milyon ruble üzerinde MP araba değerinde nasıl yaptığını merak eden sıradan insanlar, ilgilenen edilir.

Bir seferde bu zaman kamuda çalışan sıradan insanların sadece üretilen yürütmem, üzerinde yaşayamaz. Ve tüm emeklilere gelince olmadan gözyaşları konuşamıyor. Neden vatandaşlar arasında gelir bu bölümü yapar? Neden yetkililer maaşları sıradan vatandaşların maaşları ile karşılaştırılabilir değildir?

fakir - Ancak, her zamanki gibi, zengin daha zengin ve fakir olsun. Her zaman biz yetkilileri bozuk olarak algıladıkları görüyoruz. Ben, sen rüşvet almasına izin veriyor sistemini kendisi suçlama onları suçlamak "sol" para yok.

Aynı zamanda görevlilerinin gelir beyan yolsuzlukla mücadelede bir silah değil. Bizim akıllı politikacılar uzun ailelerine temiz sayesinde kalmak öğrendim ondan.

Ne yetkilileri doldurmak için yapar gelir vergisi beyannamesi?

yasanın yürürlüğe girmesinden bu yana "önleyen yolsuzluk temelleri üzerine" gazeteciler sürekli görevlilerinin itibarına "kara noktalar" buluyorlar. Hoşumuza gitse de gitmese de sadece onun maaş yaşayan bir milletvekili, pahalı tatil üzerinde dinlenme gitmek pahalı arabalar, hem de Moskova'nın merkezinde birkaç daire sahibi olmak mümkün değil.

deklarasyon yayınladı olmasına rağmen, yine de değil görüntülenen emin kalır reel gelir görevlilerinin. Sonuçta, nerede yurtdışında büyük şirketler, mülk almak ve araçların büyük bir filo mı? Zaten uzun zaman önce aile üyeleri ve yakın arkadaşlarına işlerini tanzim öğrendim, herhangi bir zengin adam için norm haline gelmiştir. Sonuç olarak, yetkililerin gelirler üzerindeki resmi verileri güvenilir kabul edilemez.

Neden milletvekilleri gelirlerini gizlemek?

Modern Rusya Federasyonu hükümetinin temel sorun hemen hemen tüm üyeleri işadamları veya halkın çıkarlarını ve bazı belirli grupları temsil etmediğini gerçektir. Bütün bu görevlilerin reel gelir genel halktan gizlenir gerçeğine yol açar. Bunlar kamu siyasi partiler ve iş projelerinin finansmanı tüm bilgileri öğrenmek istemiyoruz.

Ne yurt dışında gelir?

dünya çapında gelir yetkilileri farklıdır. Bazı yılında aynı zamanda dünya çapında değil, sadece kendi ülke içinde onlar zengin olan böyle bir düzeyinde olduğunu. Diğer eyaletlerde ortalama geliri olan sıradan insanlardır. Ama her durumda, Rus yetkililer gelirler özellikle sıradan vatandaşların ortalama kazanç ile karşılaştırıldığında, çok yüksektir.

Ve şaşırtıcı bir şey yok. içinde Aslında gelişmiş ülkelerde resmi olarak - bu sadece kendi devlet ve insanlar üzerinde iş. Gelişmekte olan ülkelerde, milletvekilliğinden kamu çukur sınırsız erişim sahip olmaktır.

Poroshenko gelir bakımından bütün siyasi liderleri önüne geçti

En önemlisi Ukrayna Cumhurbaşkanı Petr Poroshenko kazandı. 2014 yılında 6.490.000 ABD Doları tutarında bir gelir elde edebildi. aslan payı özellikle o kazanırsa seçimden hemen sonra satmayı vaat şirketi "Roshen", pahasına, kendi iş aracılığıyla kazandı.

siyasi faaliyetlerde iş varlığı etkilenen eğer kötü? Uzun bu durum yolsuzluk ve onların iş projelerinin açma için gerekli olan sıradan vatandaşların yaşamlarını iyileştirmek için değil yasaların yürürlüğe girmesi teşvik ettiğini kanıtlanmıştır.

Petro Poroshenko ile karşılaştırıldığında tüm diğer başkanlar en az 15 kat daha az kazandık.

Karşılaştırma için, 2014 yılında ortalama Ukrayna ücret Ayda 3500 Grivnası olarak gerçekleşti. döviz geçerli döviz kuru ABD doları olduğu göre 166,67 olduğunu. Bir yıl içinde, ortalama Ukrayna 2.000 $ kazandı.

Obama, ortalama bir Amerikalı 10 kat daha fazla kazandı

Örneğin, ABD Başkanı Barack Obama 395.000 dolar kazanmıştır. Geçen yıl yaklaşık 100 bin dolar fazlasını elde edebildi. Böyle büyük bir ülke cumhurbaşkanlığına için, o, yeterli bir gelir elde onun politik nüfuzlu verilen.

maaşlarına ek olarak, Birleşik Devletler Başkanı Başkan biyografisi satan yayınevi Dystel ve Golderich, gelir alır.

Neredeyse ayda 4.000 $ ve 48.000 yılda Amerikalıların ortalama ücret, başkan onlara sadece 10 kez önüne geçti gerçeği göz önüne alındığında.

Angela Baraku arkasından Obame yanar

yorulmadan Almanya için AB'yi açar Angela Merkel, ayrıca 2014 yılında çok çalıştı. 327.700 dolar - O Amerika Birleşik Devletleri Başkanı'nın biraz daha az kazandı.

Almanya'da ortalama sakini ayda biraz daha bin 3 den Euro alacak şekilde gelir seviyesi ve ABD'ye Yerel ikamet yakın yardımcısı arasındaki yaklaşık oran.

Güney Afrika Başkanı, ne kadar kazanıyor?

Güney Afrika Cumhuriyeti Dzheykob Zuma Başkanı 227.576 ABD Doları tutarında 2014 yılında gelir aldı. Hangi dikkate nüfusun ortalama ücretler oldukça iyidir - 1838 dolar. Bu oran yaklaşık Obama ve Merkel aynı dir,.

Hesaba Zuma beş eşleri ve yirmi çocuk babasıdır gerçeğini almak gereklidir. hepsini beslemek için, bir katı gelir olması gerekir.

Vladimir Putin daha Alexander Lukashenko aldı

7,5 milyon ruble eşdeğer bin 147,267 Toplam dolar, Rusya'nın başkan yapmaya 2014 yılında başardı. Nedeniyle o ciro hedefine başardı görevlilerinin maaş düzeylerinde artışa neredeyse geçen yılki sonucu ile karşılaştırıldığında iki katına çıktı.

Gördüğünüz gibi, Vladimir Putin Güney Afrika başkanı daha az alır. Ama biz yaklaşık 30 bin. Ruble, çok fazla Ruslar ortalama maaş ile karşılaştırıldığında.

Beyaz Rusya kardeş ülke Başkanı Resmi verilere, 33873 ABD doları göre, son bir yıl içinde yeterince uzun çalışmış olabilir. Devlet Başkanları en mütevazı biri olan Lukaşenko evlerini veya daire veya villa sahibi olmamıştır. Hatta tek bir arabası yok.

cumhurbaşkanının ailesinin varlıkları tüm düşük gelirli, hiçbir işi yok. Belki onun gibi bütün Belarusians sıradan insanlara böyle tevazu ve yakınlık.

2014 Rusya Federasyonu bazı görevlilerin Gelirleri

görevlilerinin Resmi maaşları kademeli olarak ağır ekonomik zamanlara rağmen, büyür. bütçe yeterli değildir de maalesef öğretmenler ve doktorlar paranın zam.

tüm Rus yetkililerin geçen yıl çoğu, eski bir tarih öğretmeni Sergei Siushovu kazanmak başardı. MP Mordovya Danıştay az 2014 yılında gelir tablosunda gösterilen ve 6788 milyar ruble olmuştur. Evet, neredeyse yedi milyar ruble bir yazım hatası değil. o kadar çok kazanmak başardı ne? İmalat ve inşaat malzemelerinin satışı işinin temelini oluşturur. O da tarım ve diğer iş alanlarında faaliyet. Böyle kazanımlara rağmen, resmi ziyade mütevazı ve halka açık olmayan olarak kabul.

Vladimir Gruzdev, Tula bölgesi valisi olan, 1074 milyon ruble kazanmak başardı ve eğer biz aile geliri 1,7 milyar ruble olduğunu düşünün.

Bu rakamlar kimseyi şaşırtmamalı. siyasetçiler devlet yüzüne mülkiyet, iş ve diğer değerli eşyalarınızı çıkarmak alınmadığı arasında. Dediğimiz gibi, çok sık belgelerde akrabalarının isimlerini yazılır.

Ne yapmalı?

yetkilileri doldurmak için gerekli olan Gelir tablosu, gerekli ölçüde haklı olamaz. diğer yandan işini yeniden yazmak için yeterli - ve tüm parça iş akışları çok zor olacak.

Yetkililer sorunu çözmek için çalışıyor, gezinebilirsiniz hangi aynı değeri, gelir değil ilan etmişlerdir. yolsuzlukla mücadele bir dizi reform yapılmalıdır. Örneğin, çoğu hükümet yetkilileri dürüstçe oyun oynamak için teşvik etmez yüksek maaş eksikliğinden şikayetçi. Bu nedenle, ve bir ihtiyaç ve ekstra para kazanmak için yollar bulmak vardır. Ama 4.5 kat artmıştır son beş yıldır görevlilerinin bile resmi gelir onların vergi indiriminden yargılamak için.

Ama görünüşte, zam, onların iş için 1 milyondan fazla ruble kazanır bir kişi için önemli olan ne? onlar devlet bütçesinden ödenir toplam gelir kazanç, radikal işlerini doğru resmi tutumunu değiştirmek mümkün olmayan bir çok küçük bir yüzdesi vardır.

Her şeyden önce, açıkça iş ve her milletvekili siyasi faaliyetleri birbirinden ayırt etmek gerekir. Çalışmaları sadece işi engeller.

İkinci olarak, yolsuzluğun çeşitli tezahürleri cezaları sertleştirmek için gereklidir. Cezalar çekmek veya rüşvet almamak, bunda düşünen bir toplum korkutmak gerekir. Ve olmamalı sadece para cezaları değil, aynı zamanda hapis.

Üçüncü olarak, gerek memur faaliyetleri üzerinde kamu denetimini güçlendirmek insanlar deneyimlerini paylaşmak ve gözlemlerini paylaşacak genel etkinlikleri düzenleyecek.

Ve en önemlisi, ortalama resmi maaş sıradan Rus vatandaşlarının gelir seviyesinden daha hızlı büyürler olmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.