Sanat ve EğlenceLiteratür

Biyografi Çaykovski kısacası

Peter Ilyich Tchaikovsky Son derece hassas ve duyarlı çocuğu büyüdü 1840 baharında doğdu ve onun doğuştan gelen ağrı annenin hayatından emekli olduktan sonra, 14 yıl içinde kötüleşti edildi. İlk olarak, o da evde eğitim almış nihayet konuk evinde iki yıl geçirdim ve - Hukuk Okulu sınavını. müzik çalma eğilimi ergenlik geldi. O, müzikte ciddiye özellikle uyum yapmaya karar verdiğinde Çaykovski Yaratıcı biyografi 21. doğum ile başlar. Ve bir sonraki yıl içinde tamamen müziğe kendini vererek, St. Petersburg Konservatuarı'nda çalışma girdi. Bir öğrenci birden eserler yaratan gibi o burada A. G. Rubinshteyna de kompozisyon ve orkestrasyon temellerini emer ve. Çaykovski kısa özgeçmişi o uyum profesörü (Moskova Konservatuarı) görevini almaya davet edildi, bundan sonra çalışmanın başarıyla tamamlanmasının, anlatır.

"Kış Hafif uyku" operası "Voivod", opera "Undine" uvertür "Romeo ve Juliet", İkinci ve Üçüncü Senfoni ardışık üç yaylı sazlar, B Düz Minor Birinci Konçertosu, başarılı: Sonraki yıllarda, besteci ünlü eserlerini yazıyor orkestra ile çello için fantezi başlıklı "Francesca da Rimini" Rokoko Varyasyonları, opera "Oprichnik" ve kraliyet ödül opera "Vakula Yılmaz" bale "Kuğu gölü" işaretli.

Besteci Paris kentinde İtalya'da İsviçre'de yurtdışında düzenli gezileri, yapar. 1877 yılında PI Çaykovski'nin biyografisi çok önemli iki olaylarda farklıdır. Bu Nadezhda von Meck zengin bir dul olan bir arkadaşlığın başlangıcı, Çaykovski sever; O yıllardır onu destekleyen, ama onu görmemişti. İkinci olay Antonina Miliukova için evlilikti. korkunç yapılan adımların Biyografi Çaykovski tam sonuçları: o eşini terk bundan sonra yerine getirilmemiş intihar girişimi oldu. Sonra yıllarca bir kadını tuttu ama artık tanıştık. 1878 yılında, büyük bir deha Dördüncü Senfoni ve güzel opera "Eugene Onegin" tamamlar.

şiddet olayları biyografi Chaykovskogo P. I. bir dizi sonra tekrar rayına geldi. 1885 yılından beri ve hayatının sonuna kadar o Wedge gayrimenkulün çevresinde kentinde yaşıyor. önce, bir çok yurt dışında olduğu gibi, uzun yakınları ve arkadaşları ile yaşıyor. bestecinin kalemden opera üçünde bu yaratıcı dönemde, şöyle: "Büyücü", "Orleans Kızı", "Mazeppa" - Onları Re Majör, bir konser ışık Keman Konçertosu'nu, ama piyano bkz ardından G Major, içinde Festivali Overture "1812", bir enstrümantal üçlüsü, N. G. Rubinshteynu adanmış yanı sıra üç orkestra süitleri, senfoniyi "Manfred". Yavaş yavaş maestro önünde konuşma eski isteksizlik aşmış ve eserleri yürütülmesini gerçekleştirmek başlar. 1888 başında Prag, Leipzig, Paris, Hamburg, Berlin ve Londra'da konser yönetmek için büyük bir yabancı tur başarı ile kutlandı. iyi opera deha iki yıl sonra doğdu - "Maça Kızı".

Tchaikovsky Biyografisi kısaca, gezileri ABD'de performanslarıyla Maestro gösterir bestecinin hayatının son üç yıl hikayesi anlatılıyor İngiltere'ye, Müzik Fahri Doktor, içinde alır gibi ses ve orkestra "Voivod", tek perdelik operası "Iolanta", bale "Fındıkkıran için baladı bitirme B Minor "Altıncı senfoni. kolera ağrıyan, PI 1893 - Çaykovski (6 Kasım Yeni Stil) 25 Ekim tarihinde St. Petersburg öldü

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.