SeyahatYol tarifi

Azak Denizi'nde dinlendirin. Taganrog Bay Açıklaması

Taganrog Koyu - Azak Denizi'nde büyük. Bu alanın kuzey doğu yamacında yer alır. Uzun ve Belosarayskoy - iki büyük kum tükürüyor tarafından ayrılmış. Bu da onların sınırlarını adlandırılabilir Taganrog Körfezi, deniz geri kalanından izole.

nehirler ve etkileri

defne 4 büyük boşaltır , Don: nehirleri Mius, Kalmius anlama sahiptir. En büyük s. Don, kuzeydoğuda körfezin ağzında, birden kollu bir delta oluşturur. Yüzölçümünün 540 metrekaredir. km. Nehir Don anlamlı koyda tuzluluk düzeyini etkiler. Nedeniyle nehre akan suyun miktarının büyüklüğü nedeniyle, su alanı daha taze. Taganrog Körfezi'nin Sadece batı kısmı denize doğrudan karşı karşıya bu bölümünde yana, deniz tuzluluk oranına sahiptir. Bu sularına akan nehirlerin geri kalanı, su tuzluluk değişiklikleri üzerinde böyle bir etkisi yoktur.

Bay kısa açıklaması

Bay uzunluğu yaklaşık 140 km uzaklıktadır. ortalama genişlik - 31 km maksimum - 52 km, düşük - 26 km. Denizden daha pürüzsüz alt kabartma Taganrog Körfezi. Bu özelliği nedeniyle, bu oldukça sığ. .. 5600 metrekare - ortalama derinliği Körfez 11 m Toplam alanında en yüksek rakam olduğu sadece Azak Denizi Körfezi'nin sınırında 5 m işareti aşmaz. km.

Özellikler

Güney ve sık heyelan tabi, yüksek, kaba Körfezi'nin kuzey kıyısı. aşındırıcı malzeme oluşmuş kum barları ve küçük adaların birikiminin etkisi altında. büyük Zosa - Belosarayskaya, uzunluğu 15 km uzaklıktadır. Yaklaşık 3 km - eğrisi 9 km suya kesik ve Beglitskaya Cos. Mariupol sahil küçük yer almaktadır Uzakta değil gelen. Lyapina, Yeisk kıyılarında kumlu adadır. Ve yapay üzerinde Taganrog limanı yakınında bulunan. Kaplumbağa.

Nispeten yumuşak Körfez alt, hafif bir eğime sahiptir. Azak Denizi yönünde Don Nehri'nden azaltır. Kil alüvyon, killi kum şeklinde birikintileri sunulmuştur.

koyda çevre durum Taganrog kritik seviyeye düşer sular. Taganrog - Bunun sebebi bölgenin önemli sanayi merkezinin atık vardır. Yüzey suyu kirlilik biyolojik kaynakları Körfezi tehdit etmektedir.

iklimsel özellikler

Bay ılıman bölge, kıta tipi bulunur. Yıl boyunca, hava sıcaklığı olumludur. Aralık ayında suları Donma ve Mart ayında açıldı. koyda oluşan soğuk kış buz kabuğu olarak, 80 cm olduğu ortalama - .. 40-50 cm Fakat ılık kış buz tabakasında, 20 cm Buz örtüsü düzensiz sahil aşmadığı ve yaklaşık haliçleri sıklıkla sırtlar kurdu ..

Yaz aylarında su sıcaklığı Taganrog defne 25 + ... + 28 ° C'ye ulaştıktan En sıcak ay - Temmuz. Şu anda, su neredeyse ila +30 ° C ısıtır Kadife sezon başında Ekim ayına kadar sürer.

hayvanlar alemi

Körfez ana zenginlik - Sudaki kaynaklar. Son zamanlarda, tatlı su balıkları artırmak için bir eğilim su kütlesinin tuzluluk azalmaya bağlı olmasıdır. Burada en yaygın - levrek, sazan ve levrek. Genellikle Kıyı, haliç boyunca birlikte kalabalık olurken. Buna ek olarak, mersin, ringa, hamamböceği, karagöz Sichel ve çok sayıda Körfez bulunur.

hayır, Körfez sularında yaşayan Büyük memeliler. Ancak, Taganrog yakınında bulunmuştu arkeolojik bulgulara göre, bu türler burada yaşardı. Pleistosen çağın büyük ve küçük memeliler kalıntıları bulunmuştur.

Taganrog Bay içinde yat

Rusya ve Ukrayna - Coğrafi olarak Körfez Kıyısı iki devlet aittir. kıyısındaki en büyük liman - Mariupol, Taganrog ve Yeysk. Bu kentler tesisi alanı bulunmaktadır. Her yıl, dinlenme ve iyileşme için gelen insanların çok sayıda kıyısında. Turistler sanatoryumlarından ve rekreasyon merkezlerinde kalabilirler. konaklama para kazanmak isteyenler, özel sektörde bir oda bulmak için teklif etti. Eğer fiyat karşılaştırmak, sonra ikinci seçenek daha az pahalı, ancak, ve koşullar biraz daha kötü sınıf.

Rest Bay tüm yıl boyunca. Sıcak sıcaklıklar yaklaşık 200 gündür. ve son yıllarda çevre durumda bazı bozulma olmasına rağmen, bölgenin ancak elverişli iklim koşulları, ılık su turistler arasında popüler bir yer yapar. Taganrog Körfezi sahili - bir aile tatili için harika bir yer.

Beglitskaya Spit - Buna ek olarak, bölgede bir koruma alanı vardır. Kırmızı Kitap listelenen yerel flora Bazı türler. Son zamanlarda popülerlik Pavlo-Ochakovskaya Spit kazanıyor. Bu sörf gibi spor bu tür için idealdir. sahil küçük derinlik spora yeni başlayanlar için idealdir.

ilginç gerçek

Körfez tarihsel geçmişin ilginç yanı Azov Denizi Taganrog Körfezi olduğu düşünülmektedir - bu aynı Puşkin "Kavisli deniz kıyısı" var. Şair iken Taganrog Alexander I sarayda şiir yazdım olduğu bilinmektedir. Meşe yaşadığı henüz bu güne kadar maalesef altında, "Bilim Kulübü" yürüdü da sahili yakınında bulunan, ancak dikkat çekicidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.