SeyahatYol tarifi

Nepal dağlar: tanımı ve karakterizasyonu. Nepal'de dağlar nelerdir, en yüksek

Güney Asya'da, bir dağlık bir ülkedir. Yüzü Himalayalar'ı kabul; Onlar Nepal topraklarının büyük bir bölümünü işgal eder. Gezegenin en yüksek noktası bulunmaktadır. en yüksek olduğu Nepal'de hangi dağ belirlemek amacıyla, en bazılarını dikkate alınması gerekmektedir yüksek dağlarda.

Bu durum aynı zamanda (Buda olarak da bilinir) burada Siddhartha Gautama doğdu gerçeği ünlüdür. Bu nedenle, Nepal'deki dağcılar ve adrenalin severler, ama gerçeğin arayanlar gelmedi sadece.

Nepal'de Dağlar

Devletin neredeyse% 90 dağlarla kaplıdır. İşte dünyanın en yüksek dağ olarak kabul edilir Himalayalar vardır. dağ sisteminin Nepali adı "kar yurdu" anlamına gelir ve iyi bir nedenle. Burada kar - ve sık fenomen genellikle tüm yıl boyunca.

Nepal Dağları - En güzel biri. Bazı kayalar keskin şekillere sahip daha gibidir. yarıklarda Zengin, nerede nehir Manzaralı yamaçları akışı. Ancak, Tanrı'nın tekliği tehlikeli kadar güçlüdür. Hava çünkü bir kez daha 60 dağcı kayboldu ne büyük bir hızla değiştirebilir. Orada ani deprem çok büyük bir risk olduğunu, bu yüzden bu bir çığ başlayabilir.

İnsanlar genelde neyi Nepal'de dağlar, en güzel isteyin. , yüksekliği 8 bin ulaşır. Metre 8 aralıkları olduğu için. Bu soruyu cevaplamak için oldukça basittir, onlar eşsiz güzellik ve orijinal. dağcılar çok sayıda rüya tepelerini "boyun eğdirmek".

dünyanın en yüksek dağı Everest Dağı olarak kabul edilir. Bu Nepal ve Çin arasında yer alan ve onların sınırında mesafesindedir. yaklaşık 8848 metre yüksekliği. Sadece bir çok turist çoğu zaman neden Nepal, arasında olabilir Üzerinde alın.

Park Sagarmatha ve Annapurna: Nepal dağlar kanunla korunur ikisi küçük parklar var. Birinci, ikinci yılında, Dhaulagiri, Annapurna olduğunu - Everest.

Lhotse

Bu Nepal ve Çin sınırıdır Tibet Özerk Bölgesi, yer. Dağ üç farklı yüksekliklerde üst kısmında. Onlar 8300 ila 8500 metre arasında değişir.

çünkü 7500 metreden uzanan güney eyer, pas, bir Everest ile bağlandı. Samarmatha parkın dağ parçası bazıları.

Nepal dağlar Chukhung-ri ile onlara bakmak zorunda güzel manzaralar, en çok ilgi özellikle bu üst bol büyük doğal noktalar hayran sağlar.

Annapurna

İnsanları fetheden ilk dağ. Onun yüksekliği biraz daha bin 8 aşıyor. Metre. Nedeniyle akut forma çok tehlikelidir. mortalite oranı% 19'dur.

1950 yılında Fransız Nepal'deki bazı dağlar fethetmek için karar Dhaulagiri gitti, ama bazı deneyler geçirdikten sonra, imkansız olacağını fark etti. Bir süre sonra, soruşturma sonrasında, bilim adamları Annapurna gitmeye karar verdi.

2015 yılında Nepal dağlarında dizisi, biraz arttı 25 santimetre daha yüksek oldu. Bunun nedeni büyük bir deprem meydana geldi.

Dhaulagiri

Dhaulagiri üst tırmanıcıların koşulları kötüleşir kireçtaşı, oluşturulmaktadır.

dağın adı Nepal dili üzerine "beyaz dağ" anlamına gelir. Ve bu mükemmel açıklar. İlginç gerçek: Her yıl, büyük olasılıkla, dünyanın en yüksek dağı olma birkaç yüz yıl içinde bunu sağlayacak birkaç kez artırır.

Dhaulagiri yüksekliği küçük, sadece 4000. Metre olduğunu, ancak şu ana kadar hiç kimse fethetmek için başarısız oldu.

"Beyaz dağ" tüm güzelliği görmesine izin Nepal'de dağlar nelerdir? Evet, hemen hemen hepsi. durumunda Dhaulagiri bir bakışta görülebilir yeterli yer vardır.

dağın bir özelliği XIX yüzyıla kadar dünyanın en yüksek noktası olarak kabul edildi gerçektir, ancak hassas aletler ve geliştirme teknik yönlerini ortaya çıkmasının ardından, bu gerçeği yalanlanmıştır.

yüksekliği sadece güzellik 7 inci gerçekleşse bile, hiçbir dağ bay-pas olamaz.

Makalu

Nepal'de Dağları, istisna değil, ve Makalu popülerdir. Tibet Özerk Region Ridge Mahalangur-Himal (Himalaya) yer almaktadır. Onun ayrı 22 km mesafede Everest. bu zirveyi fethetmek için karar seferler, çoğu yenilir. Ne yazık ki, şans sadece gelenlerin tümü% 30'unu elde böylece tehlikelidir.

dağ kendisi XIX yüzyılın ortasında, çok uzun zaman önce keşfedilmiştir. Ancak, XX yüzyılın 50 yıl daha yakın başladı geliştirmeye çalışır. Bu yüksek dağlar ilgili, çünkü bilim adamları daha fazla endişe ve onların standartları altında uymayan olanlar, uzun süre kalmıştır "gölgelerde."

Everest

Khumbu-Himal Himalayalar'da bulunan. Aynı zamanda Çin'de bulunan Tibet Özerk Bölgesi, bir parçasıdır. Dağı Kuzey Tepe DPRK aittir. Yüksekliği 8848 metredir.

Everest bir piramit şeklindedir. En dik yamaç güney çağrılabilir. Burada kar gecikmemesi çünkü o sürekli maruz kalabilir. tepe çökelmesine bağlı tortu oluşturulmuştur.

Everest Dağı (dağın ikinci adı) Güneyde Lhonze ile Güney eyer bağlı. Kuzey Col Changzhou, teşekkür - Kuzeyde Doğuda Kangashug olduğunu. Onun kitle birkaç kilometre yüksekliğe ulaşması buzullar, sürekli olduğunu.

İklim Nepal devletinin diğer birçok doruklarına olduğu gibi çok şiddetlidir. Everest Dağı kendi şekilleri, ancak güçlü rüzgar (55 m / s) ve düşük sıcaklıkta (-60 derece) ile sadece tehlikeli.

popüler Everest Dağı ek olarak Annapurna olduğunu. Onun yüksekliği biraz daha bin 8 aşıyor. Metre. o bir öncekinden daha çok yüksek olmadığı gerçeğine rağmen, birkaç kez daha tehlikelidir. o ölür tırmanmaya isteyen herkesin neredeyse% 40.

Aynı şekilde bilinen Kanchendzhaga olduğunu. Yüksekliği 8586 metredir. İki ülke arasındaki sınırda yer almaktadır. Genellikle görülebilir Nikolaya Reriha resimlerinde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.