Kariyerİşe Alım

Baş Mekanik: iş tanımı ve görevleri

o dayalı, iş söz konusu bitkinin, Baş tamirci - malların kendi üretimi ve makine ve teçhizat tiplerinin geniş bir nedenle katılımı esastır iş işlevlerinden biridir gerçekleştirebilir. Bu nedenle, ayrı ayrı konumları, en sıkı oluşturulabilir nitelik gereklilikleri. Buna ek olarak, çok dikkat şirketin yönetimi, büyük olasılıkla, iş tanımı şef makinist derleme verecektir olduğunu. Onun yapısı bu pozisyonda da çalışanın tüm özelliklerini yansıtacak zorunda kalacak , üretim fonksiyonu , prosedür işlerini yürütülen düzenlenmesi için yeterli ayrıntılı olarak bir işe işçinin hak, görev ve sorumluluklar gerekli tüm düzenleme yer almamaktadır. iş tanımı makinist ana bileşenleri ne olabilir? hangi amaçlar olabilir için, prensip olarak, bu belgeyi kullanılır?

Baş makinist konumu için talimatlar: yapı

Baş mekanik pozisyona Talimatlar, en uygun başka bir belge türü gibi, çoğu zaman çalışanın sorumlulukları, hakları, yükümlülükleri ve koşulları düzenleyen genel hükümlere yanı sıra bölümden oluşmaktadır. Bize daha ayrıntılı olarak kabul karşılık gelen kaynak elemanlarının özgünlüğünü incelemek edelim.

Baş Mechanic konumu için talimatlar: genel hükümler

İş Tanımı Baş Mekanik genel hükümlere böylece başlar. Ne sabittir?

tayin ve istihdam kuruluşunun başkanı sırasına göre ondan çıkarılır uzmandır - Her şeyden önce, ilgili bölümlerde baş mekanik gerçeği yansıtıyordu. Ilgili sipariş çalışma mevzuatı uyması gerektiğini belirtilmektedir. Ayrıca talimatlarda o baş mekanik firmanın kafasına doğrudan bağımlı olduğu kaydedilir.

Genel hükümler belgede sonraki madde, genellikle söz konusu yazı için yeterlilik şartlarını yakalar. Çoğu zaman, bu ekipmanın bakım yanı sıra rehberlik fonksiyonlarını uygulama deneyimine ilişkin pozisyonlarda yüksek teknik eğitim, iş deneyimi bulunmasıdır.

Ne ana mekaniği bilmeli?

Dahası, o işlerini yapmak bilmesi gerekenleri bir şef makinist olarak, böyle bir uzmanın gerekli bilginin dizi sıralanan genel hükümlere, içinde. Genellikle,:

- ekipman çeşitli onarımında düzenlemelerin hükümleri, yapıları inşa;

- işletmenin özellikle teknolojik yapısı, şirket, işveren tarafından üretilen malların özelliklerini;

- içi onarım hizmetlerini özellikleri;

- onun onarım yanı sıra, ekipman sağlanması ile ilişkili görevleri planlama standartları;

- İşveren şirketin mevcut üretim kapasitesi hakkında bilgi;

- Şirketin duran varlıkların bir parçası olan ekipmanın kurulumu, özelliklerini,;

- arızaları, kusurlar, bir ya da diğer teknik belgeleri erişimi elde etmek için bir prosedür belirlenmesi için bir prosedür;

- TC, ekoloji alanında hukukun üstünlüğü yönetimine ilişkin işletme, mevzuat temelleri.

düzenlemelerin genel hükümleri de genellikle işten onun geçici olmaması durumunda baş makinist çalışma işlevleri yerine getirmelidir F. IO teknisyenine gösterdi.

Söz konusu belgenin sonraki en önemli nokta - baş makinist fonksiyonel sorumluluklar. Biz bunu daha da özelliklerini incelemek.

fonksiyonel sorumluluklar

görev tanımının bir sonraki bölüm - öyle işlevsel sorumlulukları uzmanı. Baş makinist normalde şu aralıkta sunulan olanlar gibi böyle bir pozisyonu için:

- dengeli çalışmasını ve ekipman ve makinelerin üretim müdahil zamanında onarım sağlanması;

- fonların önleyici muayenelerin uygulanması, bu faaliyetlerin planlanması, bunların uygulanmasına üzerinde kontrolü;

- ya da destekler olarak da tamir yürütülmesinde, yerinde ekipman istikrarlı çalışmasının sağlanması işlevini gelen gerçekleştirmek firmaları ile çalışma biçimleri;

- ekipman ve beraberindeki belge örgütün bakımında yer yönetim personelinin uygulanması;

- operasyonda, koruyucu bakım ve işletmedeki ekipmanların onarımı ile ilgili gerekli düzenleyici kaynaklarının geliştirilmesi;

- şirket tarafından istihdam varlıkların kullanımını optimize etmeyi hedefleyen sertifikasyon çalışmalarına katılım;

- modernizasyon ve işletme üretimin genişlemesinin stratejisinin geliştirilmesinde katılımı;

- Duran varlıkların uygun envanter sağlanması;

- üretken kapasitesini geliştirmeyi amaçlayan deneylerin uygulanması;

- modernizasyon veya üretim genişlemesi için yeni ekipman alımlarında katılımı;

- Üretimin optimizasyonu ve verimsiz ekipman eşyanın tesliminden sürecini ortadan kaldırarak ekonomik verimliliğin artması;

- tamir ekipmanları, tamir veya teşhis duran kabul uygulanması kalite kontrolü;

- işlevsellik ve ekipmanın onarımı sorumlu şirketin çalışanları ile işbirliği içinde iş güvenliği ve sağlığı açısından mevzuatın uygulanması.

iş tanımı baş makinist sonraki en önemli parçası - yasa. Bize bunu incelemek edelim.

iş tanımı Baş Mechanic Hakları

aşağıdaki gibi iş tanımı şef makinist içeren Kanun, en sık şunlardır:

- görevinden yetki alanını etkileyen sorunlar çerçevesinde ast çalışanlar ve bölümler için ödev ve görevlerin hazırlanması;

- İlgili görevleri ve atamaları uygulanması üzerinde kontrolü;

- belge ve mevcut uzmanlık dahilinde görevler için gerekli malzeme isteme;

- iş sorunlarının çözümüne çerçevesinde işveren şirketin diğer bölgelerinde, hem de üçüncü taraflarla etkileşim.

görev tanımının bir sonraki zorunlu bileşeni - sorumluluğundadır. Bize bunu incelemek edelim.

iş tanımı Baş Mechanic Sorumluluk

En sık sorumlu onların iş tanımında uyarınca işletmenin Baş makinist:

- çalışmalarının etkililiği, fonksiyonel görevlerinin performansını yansıtan;

- görevler hakkında bilginin doğruluğu alt işçi ve hizmetler tarafından çözülecek;

- Firmanın emir başın zamanında ve doğru yürütme;

- fabrikasında güvenlik standartları ihlallerini önlemek için zamanında tedbirler almak;

- Gerekli üretim disiplin alt personel ve hizmet sağlanması.

iş tanımı baş makinist sonraki bölümü - Bir kişinin ilgili konumdaki çalışma modu tarafından yönetilir biri olan. özgünlüğünü düşünün.

iş tanımı Baş Mechanic operasyon modu

Yani, ne zaman içinde iş sözleşmesinin iş için sağlanmalıdır, incelenmekte olan talimat doğrultusunda baş mekanik, şirketin yönetim tarafından onaylanan işgücü düzenlemeleri Kuralları, bakmak için - ve bu nokta genellikle söz konusu belgede sabittir.

Seyahat ve resmi araç kullanımı

Buna ek olarak, talimatlar dikkate alarak genellikle ilgili mercilerde görev kişi bir göreve gönderilmesi gerektiğini belirtir. İlgili bölümün diğer önemli nokta - yani işin tarafından talep edildiği takdirde bu, baş makinist resmi araç emrinde alabilirsiniz.

Bunlar kabul pozisyona tasarım çalışmalarında insanları alır talimat ana noktalarıdır. Uygun enstrümanın kompozisyon, bir kural olarak, başka bir noktaya açar unutulmamalıdır - Bir imzalayan kişinin sağ, onun işlevsel sorumlulukları temelinde gereklidir durumlarda baş mühendis olarak görev yaptı.

Arabağlantı düzenlemeleri ve istihdam süreci

Yani, biz baş makinist, onun hakları, sorumlulukları, işletme mesleki görüntüsü görevleri tarafından sağlanabilir, ne ona baktım. Belge işveren şirketin ofisinde işe uygun pozisyona kişinin kayıt sırasında sadece yararlı olabilir dikkat çekicidir.

Aynı zamanda özgeçmiş baş makinist hazırlanmasında, örneğin, yararlı olabilir. örneğin, nitelikleri ve sorumlulukları bakımından, kendi yetki alanlarını belirlemek -, ilgili belgenin ana noktalarını çalıştıktan sonra olabilecek bu pozisyon için başvuruda Uzmanı. Veya İK yöneticisi bu yönler iş işlevlerini yerine ilişkin sorular sorabilir ima bir görüşme için hazırlar.

konumu hakkında bilgi evrensel kaynağı olarak Talimatlar

Biz iş tanımı yeterince evrensel araç olarak kabul edilebilir gözden geçirdi. Moskova veya başka herhangi bir - istihdam şef makinist kaldırmayı planlıyor hangi şehir ne olacağını çok fark, yoktur. İK yöneticileri, istihdam için adayın yeterlilik değerlendirilmesi açısından yeteri kadar homojen standartların bir parçası olarak çalışmak eğilimindedir - bunların hiçbiri dikkate talimatları altında hükümlerine dayanarak geliştirilebilir.

Bu, elbette, görev almak isteyen bir kişi için daha kolay hale getirir - o ilgili departmanı işe bir işveren ne beklendiğini bilir. Baş tamirci biz yeterliliklerini listeledik ona varlığında çok detaylı bir görüşme bekleyebilirsiniz. Onların açığı Çok istenmeyen.

Bu durumda, çeşitli adaylar arasından özgeçmişlerini karşılaştıran personel müdürü, daha fazla veri becerilerini transfer edecek birine tercih verebilir. Bir kişinin yeterli alakalı görevde tecrübe veya bunlara benzer varsa Ama bir kural olarak, yukarıda belirtilen yeterlilik şartları uyan hiçbir sorun genellikle ortaya çıkmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.