SeyahatYol tarifi

Votkinsk: manzaraları ve açıklama

Votkinsk bulunan büyük ve çok güzel bir göl kıyısında Izhevsk'ten 50 km, At. Bu küçük kasaba Turistik çok ilginç ve dikkat layık. Burada doğmuş ve küresel müzikal deha büyüdü edildi - Peter Ilyich Tchaikovsky.

Votkinsk: Kentin yüzü

Bir bütün olarak Votkinsk geçmişi Ural şehirler için oldukça normaldir. (Onlar dediği gibi, ya da - ironworks) XVIII yüzyılın ortalarında, İmparatoriçe Elizabeth burada metalürjik santralinin inşasına ilişkin bir kararname imzaladı. nehir kıyısında şirket gibi erken 1759 olarak inşa votki. Yakında yakından ve şehir yerel su yolu adını aldı.

Bugüne kadar, yaklaşık 100 bin nüfuslu Votkinsk yaşayan. Kasaba Udmurtia Cumhuriyeti bir parçasıdır. Votkinsk - nüfusun çok renkli etnik yapısıyla bir şehir. Burada huzur içinde Rusça, Tatarca, Udmurt ve en azından başka kırk milletlerden temsilcilerini bir arada.

İklim Votkinsk yeterince serttir. Öte yandan, büyük bir ortam oluşmuştur. yeşil alanlar ve ormanlar sayesinde şehirdeki hava çok temizdir.

Votkinsk birkaç düzine sanayi kuruluşları faaliyet göstermektedir. Fakat çoğunlukla, şehir oluşturan JSC "Votkinsk bitki" dir. Kentin her dört güçlü kuvvetli vatandaş bu girişimin üzerinde çalışıyor. Bu arada, fabrikada üretilen ürünlerin türlerinden biri kıtalararası füze "Topol-M" dir.

Aynı Votkinsk turist ve yerel tarihçileri şaşırtabilir? Burada Turistik de mevcuttur. Tüm yolcuları Önce büyük bir besteci Çaykovski'nin doğduğu evi ziyaret etmek için buraya gidin.

Votkinsk: yerler. Fotoğraf ve şehrin turistik mekanları listesi

"Fındıkkıran", "Ondine", "Kuğu Gölü" - bu ölümsüz müzikal eserler hakkında duymamıştır birini bulmak zor. Ve bu eserlerin yazarın adı tanıdık, belki de her şeydir. Ancak küçük vatan Petra Chaykovskogo tam Votkinsk olduğunu.

Kentin yerler seçkin besteci hayatı ve çalışmaları ile ilgili nesnelere sınırlı değildir. Burada ilginç ve dikkat çekici bir sürü hala var!

Yani, Votkinsk şehrinin ana konumlar listelemek için deneyin. İşte onlar:

  • Tchaikovsky Evi-Müzesi.
  • Votkinsk "deniz" de İl dolgu baraj.
  • şehir Halk Tarihi Müzesi.
  • XIX yüzyılın başındaki Müjde Katedrali.
  • Panteleimonovskaya kilise (geç XIX yüzyıl).
  • Eski (Nicholas) konut Votkinsk bitki.
  • (2016 yılında açılmış) şair ve müzisyen Vladimir Vysotsky Anıtı.

dikkat ve çalışma öncesi devrimci düşük katlı binalar Votkinsk layık. güzel tuğla ve ahşap evlerin Onlarca tam geleneksel Rus mimarisinin hayranlarını tatmin edecek yoktur. Buna ek olarak, şehrin tarihi yapıların çoğu iyi ve oldukça prezentabl formdadır.

detaylı tarif etmek için bu makalede Votkinsk tüm mekanlara zor olacaktır. Fakat onların en ilginç biz tanıma olacaktır.

Tchaikovsky Evi-Müzesi

Votkinsk gölet kıyısında mütevazı iki katlı sarı ev - Rus besteci, şef ve eleştirmen - burada 1840 yılında oldu Peter Ilyich Tchaikovsky doğdu. Dünya müzik kültürü üzerinde önemli izler bırakmış adam.

Çaykovski'nin babası yerel demir fabrikası ve yöneticisiydi. Ve o, bu arada, müzikte oğlunun ilgiden memnun değildi. Ilya Petrovich gelecek tanınmış avukat veya yetkilinin gördüm. Genç Çaykovski konservatuarın Adalet Bakanlığı kaçan Ancak, baba oğluna tekerleğin çomak sokmak değildi.

Korunmuş maalesef Çaykovski sadece merkezi malikane. emlak binaların kalanı zamanımızda yeniden olan. Bu taşıma ev, sera, sütunlu, sebze çukurun ve diğer yapılarla gazebo.

Emlak Müzesi Çaykovski Çaykovski - Kentin en popüler turistik sitesi. Her sene binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. müze fotoğrafları, belgeleri ve Tchaikovsky ailesine aitti kişisel eşyaları bulunmaktadır. gayrimenkul olarak düzenli teatral gösteriler ve müzik festivaller düzenlenmektedir.

Quay ve şehir anıtlar

Votkinsk mesire Çaykovski evinden başlar ve gölet kıyısına neredeyse 3 kilometre uzanıyor. 1990 yılında mesire başında, çok organik anıt Petru Chaykovskomu ayarlandı. Onlar besteci delice memleketi Votkinsk ait manzara sevilen söylüyorlar. Onun "Kuğu Gölü" prototip sadece yerel gölet olduğunu mümkündür.

Eğer kordonunda biraz daha yürürseniz, şehrin başka bir ünlü anıtlarından birini görebilirsiniz. Bu büyük 167-pood çapa olduğunu. Ve o yerel fabrika 1837 yılında demir üretmeye başladı, çünkü tesadüf yoktur duruyor.

Dev çapa beş yüz metre Votkinskaya barajdır. mimarlık ve mühendislik sanatının Bu eşsiz anıt kent kendisi kadar eskidir. Baraj 1759 yılında inşa edilmiştir.

Şehrin içerisinde diğer anıtlar bulunmaktadır. Örneğin, 2016 yılında rekreasyon merkezi "Jubilee" yakın bir parkta Vladimir Vysotsky bir bronz heykel açıldı. Ve merkez meydanında minyatür 1958 Votkinsk VI duruyor Lenin. Ancak, "lider" Müjde minik figürü masif Katedrali'nin fonunda biraz saçma.

Kentin Ortodoks türbelerin

ilginç Votkinsk başka nedir? Kentin yerler - bu müze ve anıtlar değil, aynı zamanda görkemli tapınaklar ibaret değildir.

tarihi merkezinde bulunan Votkinsk ait Müjde Katedrali duruyor. O 1819 yılında inşa edilmiştir. yüksek sivri çan ile birlikte cephelerde Beyaz sütunlar, muhteşem bir festival görünüm ve vardır. Bu Petra Ilicha Chaykovskogo vaftiz oldu 1840 yılında bu katedralde oldu.

Başkalaşım Kilisesi - Biraz daha güneye başka kutsal bir şehir. kilise aslen ahşap oldu. Ama yaşadığı henüz günümüze kadar - tapınak şehrin yakalama Pugachev yaktı. taş yeniden XIX yüzyıl Kilisede.

Sonuç olarak ...

Votkinsk ana konumlar -, elbette, müze emlak PI Çaykovski, Şehir Quay, ve üzerinde anıtlar. Bu listeye güzel bir ek yerel tarih müzesi sergisi, şehrin güzel bir Ortodoks kilise ve merkezinde güzel eski binalar olacak. Bu nedenle, turist bu şehrin tüm ilginç siteler ve yerleri ziyaret için zaman gün için Votkinsk gelmek daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.