Gıda ve içecekYemek tarifleri

Pirzola nasıl pişirilir: ipuçları

Bizim masada en popüler yemekler biri pirzola vardır. Genellikle domuz ya da sığır eti yapılmış, aynı zamanda diğer türleri kullanmak edilmektedir et. pişirmek için nasıl pirzola, muhtemelen her Kendisine saygısı şef bilir. Ama o hep prensip olarak elde etmek arzu olacağını alamadım. nedeni basit hileler temel cehalet saklanarak olabilir. Aslında, onları oldu, şimdi paylaşır.

pirzola nasıl pişirilir: birkaç ipucu

Bildiğiniz gibi, herhangi bir yemeğin tadı onun hazırlanması için seçilmiştir nasıl taze ve kaliteli ürünler bağlıdır. Bu nedenle biftek et seçimine özellikle dikkat yaklaşımdır. pratik olarak damarlar ve plenochki hiçbir tane olan bu tür parçalar, seçmeyi deneyin. Domuz taze ise, genellikle elbette nazikçe Pembe renk, ama sığır - açık kırmızı. seçtiğiniz parçayı daha yakın, hatta kokusunu düşünün. Kalitesiz et sıklıkla kendine keskin bir koku verebilir.

Yani, et satın aldı. Pişirme başlayabilirsiniz gibi görünüyor. Eğer pirzola pişirmeyi öğrenmek önce, et iyice, yıkama ve kuru bir havluyla sonra kuru. Bu etin kızartma esnasında sağlamaktır düzgün usanmış kabuk oluştu olamaz bu durumda olduğu gibi, mümkün olduğunca az su göze çarpıyor. Bu fazla 1,5 cm'den bir kalınlığa sahip olan et dilimlemek için en iyisidir.

pirzola nasıl pişirilir: evrensel tarifi

Etin Kesim parçaları düzgün defetmek gerekir. Daha iyi et daha yumuşak, püskürtüldü ve öyle de olacak ihale edilecektir. Ancak, et boşluklar olacak noktaya yenerek sürecini yol açmaz. Küçük bir hile: Fransız, pirzola hazırlamak, bir çekiç ve bıçakla bir künt uçlu eti kapalı dövdüğünü yerde duymuştum. Deneyebilirsin. Şahsen ben böyle bir sürecin henüz yoktur el var, bu yüzden bir şey söyleyemem.

Ne pirzola kızartma sırasında önemli? Kuru et. o kızartmadan önce birkaç saat marine etmek en iyisidir nedeni budur. bitkisel yağ, herhangi bir baharat ve baharat ilave edilir, ancak tuz, hem de kıyılmış ya da haddelenmiş sarımsak: İyi turşusu olup. Et daha yumuşak olduğu için, marine yüzüne hardal ekleyebilirsiniz.

Pirzola. Nasıl eti gerçekten ihale olduğunu, bunları yapmak için. Et altın kabuk ile kaplıdır zaman, o tuz o aşamada, marine eklemek değil en iyisidir unutmayın. Bana neden açıklayayım. Sadece bu nedenle, zaten yeterince kuru olması için hazırlıklı, meyve suyu iletirler ve etleri kızartmak için hazırlık aşamasında tuz ekleyin Bak, eğer. Bu yüzden daha sonra tuza daha iyidir.

Devam ediyoruz. suyu tutmak için, et parçaları Kizartmadan önce ilk sonra yumurtada, un rulo gerekir. Bir seçenek olarak - kırıntıları içinde obvalivanie, ama nedense ben, son gibi gerçekten un ve yumurta kullanmak bu yüzden her zaman yok.

Yani sadece olabilir tavada pirzola yemek pişirmeyi, son iyi bir sıcak gitmeleri gerekir. Çok kızgın üzerinde et parçaları koymak için olmalı, ikincisi hemen bir kabuk ile kaplı başladı. Ayrıca et suyu kalmak ve onu bırakmaz yardımcı olacaktır.

Yani, yukarı hareket, biz pirzola hazırlamak için birkaç temel adımı takip edebilirsiniz. Öncelikle, taze et satın almanız gerekir. Sonra benim, ince dilimler halinde kesilmiş, onları kurutun. Bundan sonra iyi bir vurucu ve daha sonra turşu, ancak tuz o. un ve yumurtada kemikli et, sıcak bir tava üzerinde yavru pişiriniz. Et kızarana kaplı sonra, tuzluyorsun.

Gördüğünüz gibi, hiçbir şey karmaşık. Küçük zaman pişirme harcanan ve aileniz sulu ve yumuşak biftek ile sadece memnun olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.