Sanat ve EğlenceFilmler

Arnold Schwarzenegger'in Filmografisi: "Herkül" ten "Terminator" e kadar

Arnold Schwarzenegger 30.07.1947 tarihinde Avusturya (Graz) 'da doğdu. Aktörün soyadı olan Schwarzenegger, Almancadan "kara pulluk" olarak tercüme edildi ve çoğu kez hatalı telaffuz edildi. Seyircinin zorlu soyadını telaffuz ederek acı çekmemesi için, İngilizce'de "güçlü" olan bir takma ad oluşturmaya karar verdi.

Kariyerinin başlangıcını hatırlatan Schwarzenegger, adını ne kadar merakla karıştırdığını ve çarpıtıldığını söyledi. Arnold Schwarzschnitzel çağrıldığında da bir dava vardı.

Yıldızın başarıları

Arnold Schwarzenegger efsanevi bir sporcu, vücut geliştirme dünya şampiyonu, 5 kez "Bay Universe", 7 kez - "Bay Olympia" aldı. Ünlü bir dünya oyuncusu (Arnold Schwarzenegger'in filmografisi bir süpermarket içermiyor), kamuoyu ve siyasi figür, Amerika'nın fiziksel kültürüne ve spor dünyasına, iyi bir işadamına ve mükemmel sadık kocası ve babasına dair Konsey başkanıydı. Arnold televizyon gazeteci Maria Shriver ile evlendi. Bu evlilikten iki kızı var. Arnold Schwarzenegger'in katılımıyla gerçekleştirilen bir film, bir zamanlar gezegenin neredeyse her sakini tarafından görüldü. Bunlar Arnold Schwarzenegger'in hayatının temel verileri, tüm dünyada bilinen şaşırtıcı bir kişidir.

Başarılı aktör Arnold Schwarzenegger, her şeyden önce kendisine, yani kendi iradesine, dayanıklılığına, özverisine ve iş sevgisine borçludur.

çocukluk

Bir zamanlar, Arnold Schwarzenegger çok savunmasız, oldukça zayıf bir gençti. Günde birkaç saat vücut geliştirme konusunda çok hevesliydi. Sonuç olarak, istediğimi aldım. Yükseklik - 186 cm, göğüs hacmi 145 cm, bel - 79 santimetre, bilateral - 56 santimetre. Arnold, sonraki hayatta aynı azim gösterdi.

Arnold, Graz yakınlarında hizmet eden basit bir polis ailesinde dünyaya geldi. Aile çok fakir yaşıyordu. Liseden mezun olduktan sonra genç Arnold spor dalında bir miktar başarı elde etti. Bundan sonra gururla orduya katıldım.

ABD'ye Taşınma

Yakında Arnold Schwarzenegger askeri kariyerinden dolayı hayal kırıklığına uğradı ve 1968'de Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etti. Burada aktif olarak vücut geliştirmeyi destekliyor, bu konuyla ilgili çok sayıda öğretim materyali yazıyor, yarışmalara katılıyor. Kazanılan para gayrimenkul yatırımları yapıyor. 1970'lerin başında, Arnold Schwarzenegger bir spor efsanesine dönüştü. Yöneticiler ona dikkat ediyorlar. Bir süre sonra Arnold Schwarzenegger'in filmleri gerçek isabet haline geldi.

Yıldızın yolu

Hollywood Olympus'u zaferle tırmanan bir gelişme yoktu. Bunun nedeni, Arnold Schwarzenegger'in oyunculuk deneyimine ve temel özelliklerine sahip olmadığı ve ekranda mütevazı ve şaşkın göründüğü gerçeğidir. Ayrıca, Almancanın aksanı konusunda çok endişeli. Dışarıdaki iyi verinin olması yeterli değildi. R. Altman ve B. Rapelfon'la yapılan çalışmalar bile ona özellikle yardım etmedi.

Ancak başarılar yine de geldi. Arnold Schwarzenegger'in "çelik kasları pompalamak" (yönetmen D. Butler) olarak tanınan ilk filmiydi . Bu , aktörün kendisinin yazmış olduğu bir ekran versiyonuydu. Milius'un "Conner the Barbarian" resminden sonra şöhret ve ulusal tanınma, Schwarzenegger'e geldi; burada fantastik sahne ortamında adaleti savunan vahşi bir oyuncu oynadı. Profesyonel yönetmen, Arnold'un senaryosu ve becerisi çok parlak bir başyapıtın yaratılmasına katkıda bulundu. Ardından Arnold Schwarzenegger'in bu dizinin filmleri diğer yönetmenler tarafından çekildikleri için daha az ilgi çekiciydi. "Conan the Destroyer" ve "Red Sondzya" büyük bir ticari başarıya sahipti, ancak bir çok açıdan bir önceki resmi tekrarladı.

formasyon

Arnold Schwarzenegger kendi eğitimini geliştirir ve geliştirir. Wisconsin Üniversitesi, İşletme Fakültesi ve Uluslararası İktisat Fakültesi'nde eğitim görüyor, İngilizce ve koreografi eğitimi alıyor ve oyunculuk sırlarını öğreniyor.

Arnold Schwarzenegger, mükemmel harici veriler ve boş bir baş ile atlet olarak görülmek istemiyordu. Ancak yönetmenler, Arnold Schwarzenegger'in sinemasının çok sayıda militanı içerdiğinden, yalnızca atletik bir görüntüsünü görmeye devam ediyor. Çok başarılı olduktan sonra Arnold'un geleceği modern Los Angeles'a gönderdiği acımasız bir cyborg oynadığı 1984 Terminator filmi sonunda Süpermen unvanına layık görüldü. 1985'te "Komando" filmleri, "Şef", "Koşu Adam" - süper kahraman temasını sürdürdü.

En iyi roller

Diğer aktörlerin aksine, Arnold Schwarzenegger 1988'de kahramanın klişeleşmesini istiyor. Arnold, albümü A. Reitman'ın "Twins" adlı şarkısına komedyen karakteri olarak yerleştirdi. Aktör seyirciye tamamen yeni bir benlik açtı: Böyle komik, komik ve ironik. 1990'da, "Anaokulundan Polis" adlı film, Arnie'nin herhangi bir rol oynayabileceğini doğruladı. Böylece, Arnold Schwarzenegger'in filmografisi genişledi. Fakat aktörün başarıları bununla sınırlı değildir.

Arnold Schwarzenegger'in "To Recall" ve "Terminator-2: Judgment Day" adlı en iyi filmleri, şu anda aktörün belirgin bir psikolojik portre ile roller tercih ettiğini gösteriyor. Dustin Hoffman'la psikiyatrinin "Jung ve Freud" un babaları hakkında ortak bir katılım planlıyor - bunun en iyi kanıtı.

Arnold zamanının çoğunu halkın faaliyetleri ve politikaları üzerine harcıyor. O bir Cumhuriyetçidir. Hasta çocuklara ve atletlere yardım eder.

Arnold Schwarzenegger, 1983'te vatandaşlığa kavuştuğunda, halihazırda Amerika'nın ve Amerikalı'nın simgesi oldu: hedefe ulaşmada çok çalışkan ve inatçı.

aile

Nisan 1986'da, TV gazeteci Maria Shriver Arnold Schwarzenegger'in eşi oldu. John F. Kennedy'nin yeğeni gibiydi. Düğün Hayanis'de gerçekleşti. Töreni John Riordan yaptı.

Çiftin dört çocuğu vardır:

  • Catherine Eunice Schwarzenegger (13 Aralık 1989'da Los Angeles, California'da doğdu);
  • Christina Maria Aurelius Schwarzenegger (23 Temmuz 1991, Los Angeles, California doğumlu);
  • Patrick Schwarzenegger (doğum tarihi: 18.09.1993, Los Angeles, California);
  • Christopher Sargent Shriver Schwarzenegger (27 Eylül 1997, Los Angeles, Kaliforniya).

Arnold Schwarzenegger ve ailesi Mayıs 2011'e kadar Brentwood'da büyük bir evde yaşıyorlardı. Pazar günleri Saint Monica kilisesine gittiler. Ancak Mayıs 2011'de Arnold Maria ile evlilik mola ilan etti.

Hobi oyuncusu

1992'de Arnold Schwarzenegger sivil kullanım için yarattığı "Çekiç" i satın aldı. Performansı nedeniyle, Amerikan yakıt ekonomisi standartlarını karşılamadı. Bu yılki hükümet yasası kampanyası sırasında Hummers'ın bazılarını ileride yapacağı hidrojene devredeceğini açıkladı.

Haziran 1997'de Arnold 38 milyon dolara Gulf Stream adında bir özel uçak satın aldı. Birkaç yıl sonra sattı.

Sağlık ve Olaylar

  • 1997'de kalp kapağını değiştirmek için bir operasyon gerçekleştirdi.
  • 26 Aralık 2006, kırık uyluk için 90 dakikalık bir operasyon gerçekleştirildi.
  • Arnold Schwarzenegger arabasını kendisi kullanmayı yeğler. Her türlü sürücüyü kibarca reddediyor.
  • Aktör iki kez motosikletle kırdı. 9 Aralık 2001'de altı kaburgayı kırdım. 8.01.2006, oğlu Patrick'i taşıyan bir motosiklet üzerinde düştü. Neyse ki kimse incindi ancak Arnie'nin dudağına onbeş dikiş yapıldı. Kaliforniya valisinin motosiklet kullanması için sürücü belgesi (A-1 veya A) yoktu. Savunmasında Avusturya'da bu niteliklere sahip olduğunu söyledi. Böylece, 10 yıldır motosiklet yasadışı sürdü. Kaliforniya eyaletinin en büyük problemi, hak ve sigortasız iki milyon kişidir.
  • 30 Temmuz 2007'de Arnold altmış yaşındaydı. Yıldönümü Avusturya, vatanında, Graz şehrinde düzenlendi. Muscle & Fittness'ın baskısı her birinde 2 Schwarzeneggers ile birlikte 5 kapak ile donatılmış süper-sürüm yayınladı.
  • Dolayısıyla Amerika'da seviliyor ve zamanında bu ülkenin simgesi haline geldi.

"Kaçış planı" (2013)

Bu, Arnold Schwarzenegger'le nispeten yeni bir film. Güvenlik sistemleri uzmanlarından Ray Brislin, hapishaneleri koruma, bir devlet evinde nasıl hayatta kalmayı planlıyor. Bu bilgi, hapishanesine atıldığında kimsenin kaçamayacağı pratikte ona yardımcı olur. Ray artık onun kötü niyetini bulmalı.

Arnold Schwarzenegger'in Filmografisi: "Amazon Hazine" (2003)

Beck, büyük bir adam için bir güvenlik görevlisi olarak çalışıyor ve işini açmak için bu hoş olmayan işi bırakmak istiyor. Sahibi ona en son şeyi sunuyor - bir çeşit yıkıcı bir yerde Amazon'a gidin. Beck ustanın oğlu Travis'i bulmalı ve onu evine getirmelidir. Bu iş kolay değil.

"Dünyanın Sonu" (1999)

Bir kız doğdu ve Karanlığın Prensi basit bir işadamının bedenine patladı. Kehanetlerden kaçınılması mümkün değildir. Arnold Schwarzenegger'in kahramanı dünyayı kötülük güçlerinden kurtaracak mı? Zamanla öğreniriz. Bu arada, olanlardan korkarak titreyin.

"Batman ve Robin" (1997)

Süpermen hakkındaki döngünün dördüncü filmi, genellikle yarasa olarak adlandırılır. Dünya Batman'ı kurtaracak mı? Kimse ona bunda yardım edecek mi? Öğreniriz. Resim, farklı bir seyirci çeken doksanlı yılların ruhuyla doludur.

"Hepinizi Hatirla" (1990)

Film Philippe Dick'in eserine dayanıyor. Doug Quaid'in yapımcısı, Mars'taki rüyalar - kırmızı gezegen - tarafından rahatsız edildi. Hayali seyahat imkanı sunan "Hafıza" şirketinden yardım aramaya karar verir. Bundan sonra, onun sadece bir kişi olmadığını, ancak hafızasını kaybetmiş bir hizmet ajanı olduğunu anlıyor. Varsayımlarını ifade ederek, özel hizmet avında kalmanın bir nesnesi haline geldi. Doug kim olduğunu bulmaya çalışıyor ve bunun için Mars'a giderek direniş hareketinin bir üyesi olur.

Terminatör-2: Hakim Günü (1991)

Gelecekte, bilgisayar "Skynet" kontrolden çıktı. Bir nükleer savaşı başlattıktan sonra geri kalan insanları köleleştirmeyi başardı. Dünya'da, robotlar yönetir. Yakında Direniş olayların gidişatını kırar ve kazanır. Robotlara karşı isyan başında John Connor var. 1994'deki geleceğe göre, John'un kendisi tarafından programlanan sonlandırıcı, çocukluk yıllarında kendisini başka bir ve daha mükemmel sonlandırıcı saldırısından korumak için tekrar geldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.