SağlıkSağlıklı beslenme

Yemeklik deniz tuzu: yine yararları hakkında

Tuz - herhangi bir kişi yapamaz onsuz bir ürün. hazırlamak veya (bir kaç taze alırsanız, bazı tuz hazır yemekler ekleyin) ne zaman yeme Neyse, hepimiz tuz kullanın. Sıradan gibi bu amaçlar için ortak tuz, ve deniz tuzu (gıda). İkincisi giderek moda haline geliyor ve iyi bir nedenle, yararlı maddelerin bir sürü içeren bu çünkü. bir zamanlar atalarımız tarafından kullanılan Rafine edilmemiş deniz tuzu, bugünlerde (bir eczane denilen polihalit satılıyor) yalnızca bir ilaç olarak kullanılır, 40 öğeler içeriyor.

Deniz Tuzu: fayda

Sıradan hayatta, şimdi arıtılmış deniz tuzu kullanın. Deniz tuzu (Gıda), hem de ham, potasyum, magnezyum, fosfor, manganez, kalsiyum, çinko, demir, selenyum, iyot, bakır, silikon, fosfor, bir çok içermektedir. tamamını değil periyodik tablo, Kabul ama organizma için yararlı maddelerin oldukça çok. Potasyum, kemik ve kalp fonksiyonu için gereklidir, metabolik süreçleri geliştirir yeni hücrelerin oluşumunu teşvik moralinizi düzeltir. Manganez kemik dokusu oluşumu katılır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Magnezyum çeşitli vitaminler ve mineraller gövdesinin emilmesine katkıda bulunur. Fosfor hücre zarları oluşturmak için hücreler tarafından kullanılır. Çinko sağlıklı bir bağışıklık sistemi oluşturur ve gonadlar çalışmalarını destekliyor. Selenyum - İyi bir antioksidan kanseri önlemek için kullanılır. İyot tiroid bezi için gerekli olan; Mağaza da bir olduğu yerde alanlarda kullanımı tavsiye edilir, özel iyotlu (iyot doymuş) tuzunun satan iyot eksikliği gıda. Değil ütüyü söz, bu oksijenin hareketinde rol alır ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini teşvik etmektedir.

Düzgün mutfakta deniz tuzu nasıl kullanılacağı hakkında birkaç söz

Başlıca deniz tuzu (gıdada) yiyecek hazırlanmasında kullanılan (bu, vb haşlanmış sebze, çorbalar eklenebilir). Ezilmiş tuz hazır yemekler için daha uygundur. Tuz içinde uykuya dalmak ve normal bir tuz olarak kullanıldığında mümkündür. Son zamanlarda, bir deniz tuzu karışımı ve otlar süpermarketlerde satılan. Bu baharat eklenir yemekler, çeşitli pişirme için idealdir.
Ve tuz farklı yemekler eklemek için zaman hakkında birkaç kelime. Salata genellikle önce bitkisel yağ ya da zeytin yağı ilavesi tuzlu. Sonunda bunu eklerseniz dedikleri gibi, o bir salata olacak böylece tuz, yağ az çözünen "dişlerinize crunch." Daha iyi Sebze ve balık et suları kaynayan suya sonra tuz ekleyin. Et suyu tersine, aksi et zor dönecek, pişirme sonuna doğru tuz vardır. Eğer çorba tuzlu döndüğünü hissederseniz, hemen tavada pişirme en sonunda, merak çantaya pirinç düşürmek yok, o fazlalığı alacaktır.
Eğer patates pişirmek zaman tuzlu su kısa sürede kaynadığında olmalıdır. Kızarmış patatesler sonunda, daha sonra, katı ve berrak döner, tam tersine, tuzlu. onlar kaynar suya indirdi önce düzgün makarna pişirmek için, tuzlu su, aksi birbirlerine destek olacak, olmalı. Aynı ravioli ve köfte için de geçerlidir. Et aksi takdirde suyu biterse ve bu zor olacak, pişirme esnasında tuzlu edilir.

Deniz tuzu: sadece dahili hem de harici değil kullanımı

onun doyma besin nedeniyle Deniz tuzu, metabolizmayı ve bütün organizmanın genel olarak daha iyi işleyişini teşvik etmektedir. Teşekkür geliştirmek için metabolizmayı, bu tedavisinde yardımcı olabilir akne, sivilce, döküntü. Ancak, herhangi bir iş gibi, abartmak değil önemlidir. pişirme veya hazır yemekler size tuz miktarını tanıdık, sıradan kullanmaya çalışın. Basitçe temiz ortak tuz deniz değiştirip duygularınızı izleyin emin olun. dinlenmek ve vücudu güçlendirmek için ayrıca deniz tuzu ile banyo alabilir. Yatmadan önce. 2 saat yemeklerden sonra ve yaklaşık 1.5-2 saat içinde, akşamları yapmak için tavsiye edilir. Ama sabah ve alabilir , deniz tuzu ile banyo biraz sadece dinlenmek değil size su banyosunun sıcaklığı düşürmek, bu durumda, aynı zamanda alkışladı. deniz tuzu sivilce mu? Cevap evet su götürmez bir şekilde olduğunu. Banyoya tuz yaklaşık olarak 1 kg ekleyin ise, doğal olarak tüm vücut üzerinde cildi dezenfekte eder. Ayrıca yüzünde akne kaldırmak için deniz tuzu ile buhar banyosu yapabilirsiniz (çiftinin yüz tutmak ve sonra iyice sabun ve temiz losyon ile yıkamak için). Çok iyi aracı - Geleneksel bodur. Sadece bir sıvı sabun ve tuz hazırlanır. Elde edilen karışım yavaşça akne ve de bu bölümlerini promassiruyte deri konulmuştur. Sonra, temiz bir havlu ile, ılık su ve pat kuru ile yıkayın. Prosedür (cilt kurtarmak için zaman verilmelidir) birkaç günde tekrar edilebilir.

Sonuç olarak ben deniz tuzu (gıda) olduğunu eklemek isterim - bu besinlerin doğal bir depo, ama tüm hastalıklar için her derde deva değildir ve bir doktor ziyaret ve ihtiyacınız olabilecek diğer ilaçların kullanımını yerini alamaz. Ne zaman sağlık sorunları, bir doktora danışın emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.