Sanat ve EğlenceFilmler

Paul Verhoeven: filmografi, ödüller, kariyer başlangıcı

Amerikalı yönetmen Paul Verhoeven Hollandalı kökenli bilinen birçok filmi fanlar. yönetmenin Filmografi yirmi filmler vardır. O kadar çok değil, ama onun resimlerinin çoğu kült statüsüne kazanmıştır. Herkes "Temel İçgüdü", "Shougerlz", "Flesh + Kan" Paul Verhoeven bu filmleri bilir. Bize bu olağanüstü bir sinemacı fazla detay filmografi ve ilgi onun yarattıkları başka ne layık bkz çalısalım.

Erken kariyer

İlk uzun metrajlı filmi, Verhoeven 1971 yılında çıkardı "iş iştir". Bu resim büyük bir popülerlik kazanmıştır değildir. Ancak iki yıl sonra, acemi bir film yapımcısı ve olumlu eleştiriler ve ticari başarı kazanmış bir film çevirdi - "Türk Lokumu" dram Resimde açık sahneleri bir sürü kendisi için o zor yaş derecesi aldı. Ancak bu "Türk Lokumu" "Oscar" ödülüne aday, durmadı.

Aşağıdaki 12 yıl o Verhoeven çalıştığı üzerinde filmlerin hiçbiri uluslararası tanınmaya başarısız oldu. yönetmenin kariyerinde bir sonraki kayda değer projesi - Birlikte Gererd Sutean ve Paul Verhoeven çalışmış olan tarihsel bir dram "Flesh + Kan",. Filmografi başka çok doğal bir film kazandı. Onu bile küçük bir bütçe telafi izin vermedi X, - Açık sahneler boyama sert top getirdi. Ama eleştirmenler "yaramazIığa" konulu olağanüstü yeni bir proje müdürü kucakladı ve bir kült filmin durumu atadı.

Hollywood İşler

Bir yıl sonra, Paul Verhoeven Hollywood'a taşındı ve hemen yeni bir türün elini denemeye karar verdi. İlk ABD projesi fantastik aksiyon filmi oldu "Robocop". Film yine sert bir yaş derecelendirmesi, ama gişe dört kat bütçeyi aştı. Resmi "Oscar", en birini kazandı zaman rağbet Hollywood yönetmenleri Paul Verhoeven oldu. "Total Recall" - Filmografi yakında başka bilim kurgu gerilimi kazandı. Bu resim aynı zamanda "Oscar" kazandı ve 250 milyondan fazla dolar kiralama toplanan.

"Temel İçgüdü" - 1992 yılında Paul Verhoeven film tarihinin en ünlü erotik gerilim birini yaptı. resmin çekildiği Eleştirmenler belirsiz olmakla birlikte, izleyiciler çok yüksek puan. Güçlü bir döküm, önemsiz arsa ve güzel erotik sahneler film çok cazip hale çünkü şaşırtıcı değildir.

ilk başarısızlık

Değil sonraki tüm projeler müdürü dünya çapında tanınma aldı. En yüksek profilli arızaları, çeşitli nedenlerle eleştiri olduğunu, Verhoeven kariyerinde filmi "Shougerlz" idi ayırırız. Bir, iğrenç ve oyunculuk müziği ve kötü ve kötü yönetmenlik vardı. 1995 yılında en kötü yönetmeni olarak "Altın Ahududu" Paul Verhoeven oldu. Filmografi Paul ilk başarısız projeler alır ve ödüllerine arasında "Altın Ahududu" (hatta bir) ortaya çıktı. yönetmen mizah ile bu başarısızlık aldı ve bizzat atanan tüm antinagradami için sahneye çıktım.

"Shougerlz" rehabilite eleştiri birkaç yıl sonra. Birçok film Verhoeven gibi o durumu kazanılmış bir kült filmi herkes için değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.