Haber ve ToplumPolitika

Vladimir Ustinov: biyografi, profesyonel aktivite

1999 ile 2006 yılları arasındaki dönemde, Ustinov Vladimir Vasilevich Rusya Federasyonu'nun genel savcı oldu. Haziran 2006-Mayıs 2008. - Daha sonra Rusya Federasyonu Adalet Bakanı ve Southern District başkanın tam yetkili temsilcisi. Vladimir - İlk Rus Başsavcı, 2. süre için seçildi.

aile

kimin biyografisi bu makalede açıklanan, Nikolaevsk-on-Amur bölgesindeki, Habarovsk Territory Şubat 1953 yılında yirmi beşinci günü doğdu Vladimir Vasilevich Ustinov. o 6 yaşındayken, babası Krasnodar bölgesinde işin çevirisini aldı. Ayrıca ailesini Orada taşındı. Vladimir At Vasilyevich bir ağabeyi vardır. O ve babası savcı olarak çalıştı.

Eğitim ve ordu

O askere kadar yüksek okulundan mezun olduktan sonra, Vladimir, bir şeker fabrikası Korenovskiy Turner-toolmaker de iş buldu. O 1972 den 1974'e kadar görev yaptı. ordusundan döndükten sonra Vladimir Ustinov yasal ayrılmasına Kharkov Enstitüsü girdi ve o terörle mücadeleyle ilgili konu üzerine Moskova Akademisi'nde doktora savundu sonra 1978 yılında mezun oldu.

kariyer

Kharkov Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra, Vladimir V. savcılığa stajyer var. Sonra sırada yoluyla hızla yükseldi: Sonra da ilk Korenovsk alanında üst düzey bir asistan savcı basit hale geldi. 1983 yılında Ustinov VV sonradan Don İlçesi'nde yardımcısı savcı atandı edildi ve - Gulchevskogo Savcım.

1985 yılında Ustinov Soçi Khosta ilçesinde aynı pozisyona atandı, sonra da savcının pozisyon için Soçi nakledildi. 1994'ten 1997 yılına kadar. Ustinov Vladimir Vasilevich Rusya Federasyonu Başsavcılığı başıydı ve sonra Krasnodar bölgesinde birinci yardımcısı savcı atandı

Moskova'da Tercüme

1999 yılında Ustinov Rusya Federasyonu Başsavcı'nın atandı ve Moskova'ya transfer alındı. Bir süre sonra, aynı yıl, Rusya'da Başsavcılığı görevlerini başladı. 2000 yılında resmi olarak kendilerine atanan ve girildi Rus Güvenlik Konseyi.

2005 yılında Vladimir hizmetinin beş yıldır Başsavcı olarak doğrulandı. Ama 2006 yılında Federasyon Rusya Konseyi ve onun isteği üzerine görevinden Rusya Ustinova V. V. salımının Başkanı dilekçe verildi. 2006 yılından bu yana Vladimir istifası sonrasında Rusya Adalet Bakanı olarak atandı Fradkova M. E. , ancak 2008 yılında Vladimir görevinden çıkarıldı. Bu yılın Mayıs beri Ustinov Vladimir Vasilevich - Güney Federal Bölgesinde Rus Cumhurbaşkanı'nın tam yetkili.

Başsavcı görevine de Faaliyetleri Ustinov

1998'den 1999'a kadar. Vladimir Rusya Savcı Genel yayında oldu. Federal güvenlik Denetleme ve Kuzey Kafkasya etnik ilişkiler için Bölümünü yönetti. Görev zordu: Zor bir bölgesel ortamda yasalara uyulmasını sağlamak için gerekliydi.

Savcılar, gangsterler ve terörizm ile mücadele Çeçenistan'da hukukun üstünlüğünü restore. Ustinov ilkelerine çözülen problemlerin çoğu. Bizzat birçok karmaşık soruşturma katıldı ve savcılar kontrolleri yapılmıştır.

Vladimir Ustinov - kolluk başkanlarının ilk, yeni bölgelerinde Başsavcılıktan kurdu ve çalışmalarını sorumlu bir vekil tayin. temel görevi, federal yasalar ve Rusya Federasyonu Anayasası'na uygun olarak bölgesel yasa maddelerini getirerek tek bir tüzel kamusal alan yaratmaktı.

2000 yılında Vladimir bizzat Barents Denizi'nde ölüm soruşturma, Rus nükleer denizaltı "Kursk" denetimli. Ustinov VV sadece tahrip geminin yükselterek mevcut değil, aynı zamanda afet nedenleri anlattı. O araştırdığı Volgodonsk içinde saldırıları ve Moskova, o "Nord-Ost" ve "Sibur" yakalama konusunda Vladimir Gusinsky ve "Medya-çoğu" yanı sıra J. Goldovsky PFO'nun.

Vladimir Ustinov bir halk protestosuna neden olup olmadığını tüm savcılar şefleri süreçte savcılık destekleyen yaptı. Ve o her bir örnek verdi. 2001 yılında Vladimir Raduyev'in, 1996 Kızılyar hastanede gurur ve rehinelerin İlk aldı Çeçen terörist savcının rol oynamıştır.

Ayrıca Vladimir "Yukos" ve Yulia Timoshenko, Ukrayna eski Başbakanı zulüm girmiş katılan yüksek profilli vakalarda sayısında. suçluların Nevinnomyssk insanlarla otobüsü yakalandı 2001, Rusya, temsilcisinin başkanı ile Ustinov VV onları rehineleri serbest bırakmak için karşılığında teklif etti.

Vladimir başsavcılık özelliğinin yeniden dağıtım önemli bir rol oynamıştır zaman. Berezovsky hala İngiltere'de terk edemez ki, soruşturma altında idi. Ama Lebedev, Khodorkovsky'nin 2005 yılında mahkum edildi, şirket "YUKOS" (L. Nevzlin Vladimir Dubov ve Mikhail Brudno) sahibi ülkeyi terk başardı.

Vladimir Putin tarafından desteklenen Faaliyetler Ustinova Vladimira Vasilevicha, devlete çok daha sadık olmak için tüm diğer etkili ve büyük iş sahipleri açtı.

Kişisel yaşam

Ustinov VV şimdi bir ev hanımı Nadezhda Alexandrovna evlendi. Bir oğulları ve kızı Irina, Dmitry vardı. Oğlu Cumhurbaşkanlığı İdaresi çalıştı ve Başbakan Yardımcısı kızı ile evlendi Igor Sechin. Vladimir Ustinov kızı Irina, Soçi Khosta ilçesinde asistan savcı bulunduğu içindedir.

Ödüller ve başlıkları

madalya "Altın Yıldız" - 2001 yılında Cumhurbaşkanının kararıyla kapatıldı, Ustinov VV diye özel bir görev performansında gösterdi Rusya Kahramanı ve özel bir ayrım unvanını aldığını kahramanlık ve cesaret için verildi.

Vladimir Ustinov birçok madalya ve emir verildi. Aralarında:

  • (Üçüncü ve dördüncü derece) "Merit için";
  • İki Cesaret Nişanı ;
  • Aleksandra Nevskogo Sipariş ;
  • Aziz Prens Dmitriya Donskogo birinci derece .;

Ustinov VV - Adalet (1, 2 ve 3 sınıf) ve Rusya Federasyonu, hukuk doktoru fiili Danışman, Rus savcılığı, Rus Avukatlar Derneği üyesi İşçi Onur. O Biyografik Enstitüsü ve Ulusal Ödülü Petra Velikogo tarafından "Yılın Adamı" seçildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.