FormasyonÖykü

Kennedy'yi kim öldürdü?

Birkaç kişi, Amerika'nın dört bir yanından gelen haberlerin Kennedy'ye ve ardından diğer ülkelere yapılan suikastlar kadar bu kadar gizemli bir hikayeye ışık tutacağına inanıyor. Sakinler, genç başkanın, ideal bir hükümdarı değil, herkes tarafından sevilen ve saygı gören biri olduğuna inanamadı. Hiç kimse Kennedy'yi kimin öldürdüğünden emin değildi, bunu kimse bilmiyor. Çok fazla zaman geçti, çok fazla iz kaldı.

O gün, görgü tanıkları hatırlamayı sevmiyorlar: Ancak, her şey beklenmedik, ancak birkaç saat boyunca başkanın kendisi tarafından öngörülüyordu. Şüphesiz, kendi geleceğini gördüğünü ve kelimelerini ezici bir önemi olduğunu fark etmemişti, ancak kehanette buluyorlardı. Başkanın kendisine göre suikasti tamamen mümkündür. Bunu yapmak için, optik bir manzaralı bir tüfek almanız , uzun bir binanın çatısına çıkmanız ve bir çift çekim yapmanız gerekir. Sesinde bir ironi vardı.

John F. Kennedy'nin öldürülmesi, sonradan suçunu itiraf etmeyi reddeden çılgın psikiyatrist Lee Harvey Oswald'a atfedildi, ancak sözleri önemli değildi - davanın beyaz ipliklerle dikildi.

Nitekim, hiç kimse birçok belirgin tutarsızlığı hesaba katmadı ve bazı ipuçları basına sızarsa, hemen imha edildi. Örneğin, hastanedeki doktorlar, başkanın vücudundaki mermi yolunu takip edip etmediklerini anlamak için bir veya birden fazla pozisyondan ateş edip edemediklerini söyledi. "Yukarıdan" davanın askıya alınması talimatı verildi. Sonuç olarak - kuduz bir fanatik tarafından işlenen, başkana karşı bir komplo ile hiçbir ilgisi olmayan standart bir suç.

Bununla birlikte, söylenti tek bir noktadan gelmedi, ki bu birkaç yıl sonra akustik bilim adamları tarafından kanıtlandı. Kennedy'nin arabasındaki teyp, yolculuğun başından beri çalıştı ve olanları kaydetti. Bu delil dikkate alınmamıştır çünkü kayıtta herhangi bir sesin ayrılması mümkün değildir.

Ancak deneyden sonra, modern donanımı yardımıyla bu az duyulabilir şutları yeniden yaratan akustikçiler, atışların boyunda iki, sonra da yaygın olarak inandığına göre kafaya isabet etmediğini kanıtlamayı başardı; ancak dört kişiye kadar!

İlk üç çekim yine de kitapevinde saklanan ve tetikte ölümcül bir çekişme yaratan Oswald'a yüklenebilir, ancak dördüncü, uzmanlara göre, ön ve sağ arasındaki yakın menzilden takip edildi. Daha sonra, Kennedy'yi öldürenleri gören iddia şahitleri vardı, ancak bu ifadeler dikkate alınmadı.

John F. Kennedy'nin öldürülmesi cezai dünyadaki birçok insana faydalıydı - bu politikacı suçu yok etmezse, en azından onu özgür yasadışılık yolunu engelleyerek harekete geçti.

John Kennedy, hizmetlerinin dağıtılması gerektiğini ve bu kadar önemli bir payı yoksun bıraktığını düşünerek CIA ile çatışmaya girdi; Mafyanın yolunu geçti; Vietnam'daki askeri harekete karşı konuştu. Bütün bunlar, ona söyleyecek olursam, başkanın kendi hayatıyla ödedikleri, dürüst olmayan insanların çoğuna karşı kendisine karşı koymuştu. Güç sahibi kişiler izleri süpürürler ve kimse Kennedy'nin kimin öldürdüğü sorusuna cevap bulamaz gibi gözükür.

Kennedy'nin öldürülmesinin bir kaza olduğuna dair bir de sürümü var ve katiller yakınlardaki John Connolly arabasıyla, Dallas , Teksas valisi seyahat etmeyi amaçlıyorlardı . Bununla birlikte, önceden hazırlanmış bir suçun ölümcül bir tesadüf ve tekleme olduğunu inanmak imkansızdır.

John Kennedy güçlü bir kişiliğe sahipti ve omuzlarında büyük bir sorumluluk vardı, bu sayede kendi iradesine karşı neredeyse inkar ediyordu. Hiç kimse cezasız kalmamalıdır, yani adalet kanunları. Ne yazık ki, ama bir gün sabah uyanmak ve merkez kanalı çevirmek gibi umulmadık ki, "Kennedy'yi kimin öldürdüğü biliniyor ..." ilgisiz insanlar değil, bizim için uzun süredir beklemekte olanı duyacağız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.