Sanat ve EğlenceMüzik

Arsa ve özet: Müzikal "Operadaki Hayalet". roman Gastona Leru "Operadaki hayalet" dayalı Ne bir müzikal?

Ah, müzikaller! Onlar tapıyorum ve tüm gala yürüyebilirsiniz. Onlar nefret ve zorlukla işitme prim dudaklar iğrendiriyorsun olabilir "bu saçmalık hakkında." Sonunda, bu alanda, bu tür basit anlaşılabilir. Ama imkansız müzikallerine tamamen kayıtsız kalır.

gece kulüpleri-ve 3D-sinemalarda dans Bilgisayar oyunları, kademeli olarak bugün çoğu insanın hayatlarını bale, opera ve operet gösterileri ve müzikaller yerini aldı. Sadece gerçek bilenler kez daha sanatını dokunma ve duyguları farklı tonlarının iç dünyasını doldurmak için zaman ve para neredeyse herhangi bir miktar feda etmeye hazırız.

Bu yazıda 30 yıldır popülerliğinin zirvesinde giderek tutulur ve sadece bu gün tüm dünyada işaretler harika, eşsiz, efsanevi müzikal "Opera, Phantom of" bahsedeceğiz ama Hollywood oyuncuları katılımıyla çekildi.

Aşk ve yaratıcılık

roman Gastona Leru "Operadaki Hayalet" İngiliz besteci Andrew Lloyd Webber eline düştüğü zaman müzikal geçmişi bir anda başladı. Fransız yazar tarafından yazılmış hikaye, besteci kalbe vuruldu.

romanı "Operadaki Hayalet" Gaston Leroux hikaye nedir? özet kitap sevgisi, nefret ... ve güvenilir gibi insan duyguları mücadelesi olarak tanımlanabilir. Bu hikaye:

  • Yetenekli kıza aşık iki erkek;
  • Saf bir ruh ve Müzik Meleği onu iman ile bir kızın;
  • Bir sakat kaderle kaza, çirkin ama parlak adam hakkında;
  • kaderlerini ve merhamet karmaşık iç içe hakkında.

Aslında, birkaç kelimeyle (öykü) "Phantom of the Opera" özetlemeye denemek için tam olarak doğru değildir. kısaca sonra ve kesin karakterlerin deneyimlerini aktarmaya, tam onların hisler ve duygular basitçe imkansız!

müzikal yetenekli besteci yazmadan önce sonradan opera şarkıcısı Christine Dae rolünü canlandırdı şirin genç oyuncu ve şarkıcı Sarah Brightman, evlendi.

Sara Braytman ikisinin de sevgi ve mutluluk boğulmuş yapmak tükenmez ihtiyaç vardı yüksek ve saf soprano, aşık Andrew Lloyd-Webber onun güzel eşi ile - Benzersiz sesi var. Görünüşe göre, yıldız karmaşık bir yapı şeklindeki ve iyi gizemli güçleri müdahale olabilir, ama bu tesadüf nedeniyle dünya görmüş ve duymuş, "Operadaki Hayalet" - koşulsuz ve sonsuza hemen kalpleri kazanır bir müzikal. Onun sadık taraftarlar o gerçek duygular içinde "yer" olduğu için bu olduğuna inanıyoruz. (Kitap ve müzik onun ifadesi) "Operadaki Hayalet" - - Tek kelimeyle insanların yaratılmasıdır aşkın ne söylenti değildir olduğunu.

müzik endüstrisinde Associates

Andrew Lloyd Webber müzikal yanı sıra, Charles Hart (libretto) ve Richard Stiglou (parçalar) yazılı olarak katıldı. müzikal periyodik geri operaya geçti ve burada Lloyd-Webber ilginç müzik puanı icat etti. Besteci, stiller ile oynayan kendilerine özgü müzikal kokteyl karıştırma. zaman içinde cazibesini taşıyan başardı Müzikal, - Onun cesur hayal "Operadaki hayalet" sayesinde. hiç onu görmek ve duymak için şanslı olanların ruhları, hoş duygusal anılarla dolu bütün.

tasarımcının yetenek

Ayrıca sahne ve kostüm hazırlamıştır tasarımcı Maria Bjornson, olağanüstü çalışmalarını belirtmeliyim: Bu kız kim, kendisi "Operadaki Hayalet" geçtikten oldu (müzikal hikayesini, sanatçılar, duygular, zamanın ruhu) formülasyonu sunulan lüks parlaklık gibi unutulmaz anları kullanılan kırılgan gondol genel merdiven ve karanlık bir zindan.

Fanlar oluşturma Leru Gastona ve Andrew Lloyd-Webber müzikal hikaye "Opera ait Hayalet" açıklaması başarılı olmak olası özetlenebilir doğruladı. Çok fazla detay, duygular, konuşmalar, duygular ...

Paris Operası'nda gizemi

Böylece müzikal "Operadaki Hayalet" ... hikaye geri yılda, 1881 yılında gerçekleşir. Ana konum - Paris Opera - opera divası Carlotta parlak performanslar yer. Ve bu binanın altında derin mağaralar olan Operası gizemli Phantom yaşadığı söyleniyor. Bu arada, Opera yeni sahipleri hain hayalet varlığına inanıyoruz ve bu konuda herhangi bir tartışma bastırmak yoktu.

Garip bir prova Carlotta şey olur esnasında kez: neredeyse opera diva sakat süslemeleri, biri kaplayabilir. tek bir ses olarak ne olduğuna ilişkin etkilenebilen tanıklar outrageously Opera, Diva Phantom olarak başkası olduğunu söylemek ve o hareket etmiyor ve şiddetle yeni sahipleri gerçeğine kızan - Firmen ve Andre - sanatçı güvenliği umurumda değil.

Opera koreograf - Madam Giry - Phantom gizeminin yeni sahiplerini ayırır: çıkıyor, kendisinin Opera usta hissetmişti! Küstah fantom kendisi yüksek maaş gerektirir ve onun düşündüğünden dolayı performansları sırasında yasakları, kimsenin kutusunu №5 işgal eder.

yeni Prima

Firmen ve Andre dehşete edilir - ve şaşılacak: sahne kırık Diva hareket etmiyor ve hatta Hayalet! Opera, müzikal ve diğer performansları - yükselen performansı gerçekleşmeyecektir eğer bütün bunlar, küllerini gidiyor!

Biz yeni bir Prima'yı bulmalıyız ve bu özellik koro kız, İsveç yerlisi haline gelir - Christine Dae. Paris Opera barındıran çok umut görüşmek yoktu, ama aniden Christina tüm konuşma daha sonra ilk olarak bir prova sırasında, onun güzel sesi tüm gücünü gösterir ve.

Kötü iyi Melekler

Christina çarpıcı ilk takiben Meg o Müzik Meleği diyen merhum babası tarafından gönderilen iyi bir ruh olduğunu söyler arkadaşı itiraf etti. Ve bu onu görmedim hiç izin ama sadece onun için duydum - her şey: arkadaş ve eleştirmen ve akıl hocası. Müzik Christine O melek kendi sesini ve büyük şan öğretmiştir.

Paris Operası'nda bir patron olmaya karar çok zengin genci - Bu arada Opera yeni bir karakter, Raoul Vikont Chagny vardır. Bu arada, uzun süre tanıdık de Chagny ve Christine - onlar oyunlar için birlikte çok zaman büyür. Müzik Christine Angel hakkında Raoul'u söyler, ama o masallara inanmayacak kadar pragmatik olduğunu. Christine aşık Raul ama bunu itiraf etmek cesaret etmez. O arada yemek Christine davet, ama ateşli severler reddeder.

Tabii ki, aslında, Müzik hiçbir melek değildir: Opera narin Christine Phantom için obsesif ihtirası. Gaston Leroux Kitabı çok iyi aşk fantom ağrısı taşır ve açık ve çok net müzikle gösterebiliyoruz besteci Lloyd Webber.

aşık takıntılı

onun açık sözlü memnun olup Opera kıskançlık Phantom ile yanmış - Christina yalnız bıraktı zamanda, onun sesi soyunma odasında duyulur. arsa daha dramatik hale gelir. Meraklı Christine bir akıl hocası gibi nasıl göründüğünü görmek için can atar ve görünmesini ona sorar. Hayalet aynada görünür, ancak genç şarkıcının hayal kırıklığı yüzünü maske gizler. Christine Phantom ayna aracılığıyla tutan ve Opera zindana onunla onu alır.

Hayalet yeraltı mezarlığı labirent derinlere korku ve merak Christina ile titreyen berabere. Eski gondol onlar küçük bir yeraltı gölü geçip Hayalet yaşayan karanlık bir yerde bulunmaktadır. fantom ışıkları ve mumlar çok büyük sayıda mağarasındayım yılında Müzik Meleği görünüşünde Christina aracılığıyla konuştuğu organı boru, bir kümesidir.

tutkuyla Hayalet aşık Christina itiraf ve ona onunla sonsuza kadar kalmak ister aşk üstesinden. Etkilenebilen kız bayılıyor. Fantom nazikçe yatağa belirlemektedir ve o yeni beste yapma amacıyla vücuduna oturur.

Bu arada Christine sessizce coşku hayaletlerle yeni işe sinsice ve ustaca korku çirkin ve biçimsiz yüzle keşfeder altında maskesini, kapalı gözyaşları uyanma. Fantom onun çirkinlik tarifsiz öfke kız açıldı gelir. öfke yılında Christine normal bir görünüm hayalleri onunla aşık mümkün olduğunu söyler ve sonra soyunma odasına geri atar. Christina gerçeği ile cesareti o Müzik onun melek - Operadaki bir Phantom.

itaatsizlikten Ölüm

aşağıdaki gibi müzikal arsa açıklanmış: Opera yeni sahipleri - Firmen ve Andre - tüm ana partiler Christina onay isteyen Hayalet harfle üretti. Phantom ve Raoul Mektuplar Carlotta ile vardır. Chagny Hayalet de yazdığı bir mektupta Christine yaklaşmaya yasaklar ve Carlotta fantom yerine getirilmesi alanından çıkarılmasını bildirir.

Firmen ve Andre bir hayalet çeşit itaat etmeyeceğiz ve Carlotta yine sahnede parlar. Ancak, bunun yerine Opera genelinde şarkı garip metamorfozlarının ile sesinde yürütülürken korkunç croaking yayılır. Carlotta sahneden çekilmek zorunda, ancak bunun yerine Christina tarafından hazırlanmaktadır.

Amacıyla sahne dans bale üzerine seyirciler arasında şüphe uyandırmak için değil. Zhozefa Büke asıldı (tiyatro çalışanlarından biri) - dansçıların bazıları geri onu damla ve ürkütücü bir manzara açılır talihsiz sahne acıyor. Hiç kimse suçlu Operadaki hayalet gibi kim diğer olmadığını şüphe!

arsa ivme kazanmaya devam ediyor. seyirci panik içinde salonu terk ve Raul Chagny oldu orada karanlık zindanlar ve her şeyi ziyaret etmek de o söyler çatısında gizlenen birlikte Christine korkuttu. Raul hala bir fantezi ve cesaret, Christina aşık itiraf inanmaktadır. O da onu karşılar, öpüşürler ve onlardan sonra fantom vahşi öfke düşer. İntikam ve her nasılsa öfkeni atmak için sahneye dev bir opera avize aşağı getiriyor istiyor!

Altı ay sonra, Christine ve Raul meşgul edildi ve o genç erkeklerinin bağışlanan halkayı kaldırmaz. Paris Operası'nda sahipleri yüzünde kırmızı maske ile Phantom of the Opera görünen bir kostüm partisi organize. O yeni opera kurulacağını açıkladı ve içinde yabancı madde, elbette, Christina olduğunu gerektirir. Daha sonra kızın nişan yüzüğü için kaybolana gücünü seçer.

Bu sırrı açığa

Omnipresent Hayalet onun tuhaflıkları Raul iyice yorgun ve gerçekten hayalet maskesi arkasında kimin olduğunu bulmaya çalışır. O yıllar önce Paris'te geçiyordu ne gezgin bir adil temsili bir kafesindeydim ucube hakkında üzücü bir hikaye anlattı. Tüm korkunç görünüm esir güldü şeyden önce, çirkin rağmen talihsiz, keskin zekaya sahip müzik keyfini ve mimari anladı. O hücreden kaçmayı başardı ve eğer havada çözülmüş.

Raul Operadaki o Phantom ikna - bu en parlak ucube ve yeni bir opera galası sırasında ucube tuzak için düzenlemek mümkündür, karar verir. O Christine ile onun planlarını paylaşan ve yardım istedi. hayalet kız sevgilisi için gençlik ve korku sevgi ile Driven hayalet yakalanmasına yardım sözü verdi.

Phantom için bir tuzak

Paris Opera performans salonun gününde doludur. Christina düet gerektiğini Ubaldo Piandzhi sahneyi alır. Ancak Christina performansı sırasında hiçbir Ubaldo ve Hayalet yanında olduğunu fark eder! Fantom kız halkasını uzanıyor ve o ustalıkla maskesini çıkarıp gözyaşları. korku kitlelerle uyuşmuş deforme olmuş yüzü ucube açar. Fantom ve Christine yeterince İninde taşır. Arkalarında Raul liderliğindeki öfkeli bir kalabalık arkasından.

eşi olmaya zorlamak için çalışıyor, bir gelinlik giymek kız zorlayarak onun inine Hayalet. hayatı veya sevgili hayalet özgürlüğü: Aniden kasvetli mesken de Chagny, bu Christine'e bir seçenek sunar bağlantıların Phantom kırar. O sevgilisi için korkuyor ve acımasız ucube öpüşme Hayalet kalbini yumuşatmak için. Tüm Hayalet tarafından reddedildi, mutsuz yumuşadı ve severler bakalım: öpücük sihirli çıktı.

maske düştü

Raoul Christine hayvan mağarasındayım kaçmasına ve hayali, tek başına ve acı ağlayan kalır, silme perdeyi böler. mağarada nefretle sarhoş bir kalabalık kırar ve bir pelerin sarılmış bir şeklin karanlık hatlarını görür. Kız Christine Meg, cesaretle pelerini kırar, ama sadece Phantom of the Opera maske ve kendisi kayboldu altında zindan sahibidir ...

Böylece bu güne kadar efsanevi kalır müzikal "Phantom of the Opera" biter. O bu güzel bir ortam hayal etmek mümkün değildir ve bu kitap besteci Andrew Lloyd Webber ile ve Sara Braytman benzersiz sesi olmasaydı sevgiden ilham değilse o Gaston Leru "Phantom of the Opera" yazılı olmasaydı olmazdı. Tesadüf bazen dünyamız daha iyi ve daha güzel kılan gerçekten muhteşem bir büküm verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.