Ruhsal gelişimHristiyanlık

Ameliyattan önce namaz - ne olmalı?

Operasyon ... Bu kelime cesur adamları bile korkutuyor. Ve bugün ilaç tıpkı benzeri görülmemiş boyutlara ulaşmış olsa da, diz çökene kadar tıbbi müdahaleden korkuyoruz. Operasyonlar farklı olabilir: lokal anestezi veya genel anestezi altında , karmaşık saatler ve 10-15 dakika içinde gerçekleşenler. İşlemler var, bunların sonuçları sevinç. Örneğin, bir çocuğun sezaryenle doğması veya yıllarca işkence gören bir hastalığın iyileşmesi. Rehabilite etmek ve iyileşmek, yeni bir hayata alışmak veya bir sonraki acil müdahale için hazırlanmak için uzun bir zamana ihtiyaç duyduğunuz operasyonlar vardır. Tek kelimeyle, çok fazla durum olabilir. Bir şey onları birbirine bağlar: insanın bilinmeyenden korkusu ve bazen hayatının korkusu. Bu anlarda, her birimizin ne kadar güçsüz olduğunu ve Tanrı'nın yardımına nasıl ihtiyacı olduğunu anlıyoruz. Bu insanlar için bu makale yazılmış olup, operasyon öncesi namazın gücünü, ne olması gerektiğini anlatmaktadır.

Dua ne olmalı?

Ameliyat öncesi namaz ve genel olarak Allah'a yapılan her namaz, namaz kıldığı kişinin duasına bir inanç varken dua ile geçerlidir. Hıristiyan duasının komplo, mantralar, psikolojik tutumlarla hiçbir ilgisi yoktur. Gerçekten inanan bir kişinin ameliyattan önce duası, etine dokunacak doktorların ellerine nasip olmak suretiyle, Allah'ın eline kendisini emanet eder.

Ameliyattan önce duayı okumadan önce, bir Hıristiyan olup olmadığınızı düşünün mi? Dua ettiğiniz kişiye inanıyor musunuz? Cevabınız evetse, kendi sözlerinizle bütün kalbinizle dua edin. Bunu daha önce hiç yapmadıysanız, bu makaledeki örneği kullanın. İncil'de, bir Hıristiyan'ın Rab'be dua etmesinde hangi kelimeleri konuşması gerektiği konusunda net bir işaret yoktur ve bu nedenle peygamberler tarafından yazılan duaların yanı sıra kalpten ilerleyerek basit kelimelerle dua etmek de mümkündür.

Dua etmeden önce ...

Günahlarınızda Tanrı'ya itaat edin, onlar için af dileyin. Seni incitecek herkesi affedin. Böyle bir fırsat varsa, kiliseye gidin ve Topluluk edinin ve papazdan yakında yapılacak olan ameliyat için dua etmesini isteyin. Evinize gelin İncil'i okuyun - Mesih'in hastalıkları nasıl iyileştirdiğine dair birçok durum vardır. Bunu yaparsanız, ameliyat öncesi namaz size mutlak bir sonuç veren güç ve iman sağlayacaktır.

Aynı operasyon öncesi hastanın duası olmalıdır. Ancak, eğer bu kişi Tanrı'ya inanmaktan uzaksa, ruhunun kurtuluşu için de dua edin.

Bir Namaz Örneği

"Ellerinizde, Rab İsa Mesih, size ruhumu ve hayatımı vereceğim.
Ben sana, Yüce Allah, rahmet ve korusun diye soruyorum. Tanrım, hayatını ve suratından önceki uzun günlerini bana ver. Merhamet benim üzerime gelsin. Günahlarımı kutsal Oğlu İsa Mesih adına affedin. Sana güveniyorum ve umarım, Rabbim ve Tanrım. Çünkü bizleri kurtarmak için günahkâr dünyaya gelen yaşayan Tanrı'nın Oğlu olan tek Mesih sizsiniz. Nimetinizin doktorların elinden, ne yapacaklarına karşı olmasına izin verin. Baba, Oğul ve Kutsal Ruh adına yapılacaktır. Şimdi ve daima ve sonsuza kadar. Amin. "

Operasyondan önce Luka Krymsky'nin duası da kullanılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.