Ruhsal gelişimHristiyanlık

Silouan Athosky'nin Bryansk'daki kalıntıları, Athos Kutsal Dağında Rus manastırlarının varlığının 1000. yıldönümünün kutlamasının bir parçası olarak

Bu yaz Rus herkese güzel bir haber yayılıyor: Siluan Afonsky'nin Bryansk'daki kalıntıları! En kutsal Patrik Cyril'in kutsaması ile bu en büyük olay ilk kez oldu ve Athos'un kutsal topraklarında Rus manastırlarının ortaya çıkışının 1000. yıldönümü olan büyük tarihin kutlanması ile çakışmaya geldi. Bu kutsal kalıntılar yerinden ayrılmadı ve Kutsal Dağ'ın St. Panteleimon manastır manastırının duvarlarında tutuldu. Bryansk, keşiş Silouan Athos'un (dürüst başkanının) kalıntılarının başladığı listede ilk şehir oldu. Ve onlarla birlikte - ve Kurtarıcının imajı. Bu ikonun önünde bir harika olay vardı - Kutsal Rab İsa Mesih'in fenomeni.

Ruhun Şöleni

Ve 31 Ağustos 2016'da, Silouan Athos'un Bryansk'taki kutsal toplantısı gerçekleşti; buna Büyükşehir Alexander Bryansky, Vladimir Klintzovsky'nin Piskopos Vladimir, metropolis din adamları ve inananlar katıldı. Bu görkemli olay Bölgesel Duma V. I. Popkov başkan yardımcısı, vali yardımcısı, Duma milletvekilleri ve diğerleri karşısında Bryansk şehrinin şerefine ve şehir gücüne geldi.

Bryansk'daki Silouan Athos'un kalıntıları, çok sayıda Ortodoks insan topladığımız katedral meydanda sergilendi; ardından Rahibe Yaşlı'ya bir molekül uygulandı. Aziz kalıntıları, Panteleimon Manastırı sakinleri eşliğinde geldi - hieromonks Cyrion (Olkhovik) ve Alexei (Korsak).

Bryansk'da Silouan Athos'un kalıntıları

Metropolitan Alexander, kutsal kalemlerin namaz kılınan toplantısından sonra bu önemli olay hakkında sıcak bir konuşma yaptı. Seyircilere yaptığı konuşmada, Bryansk'daki Aziz Silouan Athos kalıntılarının arazimiz için özel bir olay olduğunu belirtti. Hayatının 46 yılını dolduran aziz, Kutsal Ruh'un lütfunu alarak Athos Dağı'nda küstahlık içinde geçti. Kendisinden sonra, Kutsal Dağ üzerinde edinilen teolojik çalışmaları ve manevi deneyimden ayrıldı. Ve şimdi, her mümin için zamanı bulmak ve bu kutsal Tanrı'nın hizmetçisinin talimatlarını dikkatle incelemek arzu edilir.

Bryansk'daki Aziz Silouan Athos'un kalıntıları, her kilise cemaati için büyük bir onur ve manevi sevinç. Bu tapınakla temas halinde kutsal Athos keşiş Siluanu'nun karakteristik olan kutsal lütuf ile insanlar zenginleşti. Bu, dokunulmazlık, alçakgönüllülük, yumuşaklık, Allah'ın iradesine itaat. Vladyka, yaptığı konuşmanın ardından, Aziz Silvanus'un dualarına göre Rab İsa Mesih, Bryansk topraklarını ve Rusya'yı bütün sıkıntılardan, sıkıntılardan ve kederlerden koruduğunu ve refahını manevi ve maddi imkânlar sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Rusya'ya Seyahat

Silouan Athos'un kalıntıları Bryansk'a getirildikten sonra, Kutsal Üçlü Katedrali Katedrali'nde ibadet ettiler. Moleben şan ve akatists her gün onlardan önce yapıldı. Bryansk'daki Silouan Athos'un kalıntıları dört gün boyunca kaldı. Bundan sonra tapınak birkaç Rus kentine gitti. Aziz Silvan'ın kalıntıları ve Kurtarıcının mucizevi görüntüsü, 24 Eylül'de azizin anısına Moskova'da tamamlanacaktı.

Bununla birlikte, daha önce, Monk Siluan Afonsky'nin kalıntıları, doğduğu ve büyüdüğü yerli yerlerine Shovskoye köyüne götürüldü. Bu dokunaklı olay 8 Eylül 2016'da gerçekleşti.

Yerli yerlerde

9 Eylül'de Shovsky köyünde, Lipetsk Metropolitan Nikita ve Saransk Büyükşehir Zinovy, Skopinsky Matthew Piskoposu, din adamlarının din adamı Lebedyansky Maxim'in piskoposu tarafından gerçekleştirilen İsa'nın Doğuş Kilisesi'nde bir soylulaşma kutlandı. Eletsk Piskopos Korosu, Rahibe Vladimir Neskromny'nin önderliğinde kutlamaya yönelik bir sohbet gerçekleştirdi. Rusya Federasyonu Başkanı Başkanı Beglov A.D., Lipetsk Bölgesi Valisi Korolev O.P., Bölgesel Konsey Başkanı Putylin P.I., Abbess Iuliania (Caleda) Manastırı Sinodal Dairesi Başkan Vekilliği ve bütün bölümlerden gelen yüzlerce hacı temsilcisi resmi temsilcisi Athonite Saint Silvanus'a boyun eğmek için.

Anıt

Litürji bitince, Büyükşehir Nikon bronz anıtı kutsal ascetik Siluanu'ya kutladı. Mesih'in Doğuş Kilisesi, Rus Askeri Tarih Kurumu, Rusya Federasyonu Onur Mimarı Tikhonov AK ve heykeltıraş Novikov IN'in kalkınma üzerinde çalıştıkları kilisenin yakınında kuruldu ve bundan sonra hepsi aziz doğduğu Antonov ailesinin evine ve Şapel'e gitti. Hücreler), dua için harcanan zaman Monk Siluan'dı. Burada kutu kalıntılarıyla getirildi.

performansları

Beglov A.D., Lipetsk bölgesindeki halkın topraklarının doğduğu büyük kutsal vatandaşın anılarını dikkatle koruduğunu söylediği bir konuşma yaptı. Onların bakımından dolayı Shovsky köyünde, Aziz'in hayatı ile ilgili olarak XIX. Yüzyılın sonlarına doğru uygun türden anıt yapıları restore etmek için bir çok çalışma yapıldı: İsa'nın Doğuş Kilisesi, aile evi müzesi ve şapel. Artık köy sakinleri ve bu yerlere gelen hacılar kalabalığından memnundurlar.

Herkes çok uzun zamandır beklenen bir etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğuna göre, çeşitli ve törensel konuşmalar yapan birçok insanın konuşması vardı. Ardından müze, kutsal ihtiyar Siluan'ın doğumunun 150. yıldönümü için verilen jübile madalyasıyla sunuldu ve şapele, Athonite freskinin tam bir kopyası yaşlı adamın imajıyla verildi. Şenlikli kutlamanın tamamlanması elma bahçesinin ev müzesinde yer alan bir yer işaretiydi.

Kısa ömür

Monk Siluan (dünya Simeon Antonov) 1866 yılında Tambov'un Lebedyansky semtinde, sıradan bir köylü ailenin Shovsky köyünde dünyaya geldi. Müminler için ebeveynleri sayesinde Ortodoks inancında büyümek çok önemlidir.

Çocukluktan bu yana, Tanrı'yı aramak için dünyayı dolaşma arzusu vardı. Büyüdüğünde Kiev-Pechersk Lavra'ya bir keşiş olarak gitmek istedi ancak babası askerlik görevine katılmasını istedi ve daha sonra arzular kalırsa manastıra giderdi.

Gençliğinde ona göre olağanüstü derecede güçlü ve çivileri parmaklarıyla bile bükebilir, panoyu bir yumrukla şişirip votka içebilir, ancak herkes zaten masanın altındayken almıyordu.

1892'de Simeon istifa etti ve hemen Athos'a gitti, orada Panteleimon manastırında manastır yemini Siluan adı aldı.

Athos'a yaklaşırken, etrafında dolaşan cehennem alevler boyunca, Tanrının aziz olma arzusuna müdahale ettikleri şeytani görevliler olduklarını hatırlıyordu.

Sofroniy Sakharov'un kitabı

Bu Rus azizin yaşamı, öğrencisi Archimandrite Sofroniy Sakharov'un "Elder Siluan" başlığı altında harika bir kitap yazdı. Biyografisine göre keşiş, manastır hayatının başlangıcından beri gayretli dualarla Kutsal Ruh'un lütuf sahibi oldu ve aynı zamanda çeşitli cazip tecrübeler yaşadı. Öğrencisi, tüm anılarını ve düşüncelerini dikkatli bir şekilde korudu ve herhangi bir Ortodoks kişinin manevi eğitimi için çok faydalı olacak ve el kitabı haline gelebilecek bir kitap yayınladı.

Silvan ihtiyar 1938'de Rab'bin önüne geldi ve tam elli yıl sonra, Rahibenin adı Konstantinopolis Patrikhanesi tarafından yüceltildi. Ve 1992'de, Patrik II. Aleksy'nin nimetiyle bu tatil ROC ayı içerisinde sunuldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.