HobiDikiş

Yeni başlayanlar için boncuk Dokuma. Nasıl iş için hazırlamak

boncuklar veya cam boncuk Dokuma uzun öğrenme olmadan hakim olabilir. Yeni başlayanlar için boncuk Dokuma karmaşık veya pahalı araçları gerektirmez. Oysa ürünlerinin üretiminde geçmeden önce, basit teknikler bağcık çalışmak gerekir.

Yeni başlayanlar için hangi malzemeler ve aletler gerekli dokuma boncuklar

Başarılı çalışmaları için gerekli:

  • Boncuklar, küçük boncuklar, Borazanın. Boncuk herhangi bir boyut ve renk olabilir. kullanışlı eski veya dağınık boncuk çözüm için - yeni ve özgün bir dekorasyon yapabilirsiniz. Nasıl boncuk dokuma malzemesi saklamak için? Bu boncuk her bir ayrı türü olacak kapaklı cam şişeler, şişe veya kutu olabilir. Çalışma sırasında, tüy bırakmayan bir bezle içinde dökmek veya küçük rozetler muhafaza etmek mümkündür. Bu kolayca iğne materyalinde dial yardımcı olacaktır. bir cephanelik ustaları geleneksel kordon daha büyük bir açıklık boncuklar veya tanecikler, olmalıdır. Bu boncuklar, farklı defalar iğneye iplik ve boncuk yoluyla iplik kolay olması gerekiyor yılında "demetleri" ve büyük delikler denir.

başlayanlar başarılı olabilmesi için boncuk örgü için renk desende aynı büyüklükte boncuk alıp boncuk sarkık, birbirlerine değil yakın yatıyordu emin olmak için deneyin.

  • İğneler uzun gözle ince gerekir. alt ve bir iğne olmadan Can. Bu durumda, bir iplik ucu oje ya da yapıştırıcı batırılmış edilir. Nitkovdevatel da başarıyla bir iğne olmadan boncuk çekimi için kullanılabilir.
  • Lesko. on line boncuk Dokuma ince olması gerektiği anlamına gelir.
  • Genellikle kullanılan Konu - pamuk silindirli, naylon, ipek. çalışma için iğne kullanılmadan tek bir kalın iplik (№10, 20), ve ikiye katlanmış ince bir pamuk ipliği (№40, 50) veya kaproik alır. "Çalışan iş parçacığı" olarak adlandırılan boncuklar alınacaktır iplik, ve ürünün alt,.
  • Balmumu. ovuşturdu mum - filaman elastikiyeti ve balmumu esnekliği sağlamak.
  • desenler belirteçler ile Albüm renkli kalemler. Yeni başlayanlar için bu çok yararlı bir araçtır, boncuk ile dokuma tekniği gelecekteki ürünleri için desen ve tasarımlar oluşturmak gerekecektir.
  • Makas.
  • örme makinesi. Tekstil teknolojisinde yeni başlayanlar için orijinal örgü boncuklu bilezik gerçekleştirmek için bir aşındırıcı kullanarak yapmak kolaydır. Kısa yumaklar 60 cm uzunluğunda 150 cm makinesi 1 cm, amaçlanan ürüne bağlı olarak, genişliği ve uzunluğu 6-10 cm'lik bir levha kalınlığıdır. ahşap çıtalar ekli kalasların uçlarında - onlar "eşikleri" denir. Bunların 2 cm genişlik ve 2 ila 5 cm'lik bir yüksekliğe sahiptir. Ray somun olarak küçük kademeli saplamalar (aralarında mesafe ile birbirlerinden yaklaşık 3 mm) tıkar. Bu pimler çözgü ipliklerini gidermek için gereklidir. Bazen yerine saplamaların somun içinde yarıklar olun.

dokumaya makinesi kullanarak örgü nasıl

çözgü ipliklerinin bu teknik (dokuma) olarak ürün genişliği boyunca bir model içinde tanelerin sayısı birden daha büyük olmalıdır. Bitmiş ürün çözgü olmaz ve buruşuk değildir, böylece iplik çekme, çok sıkı olmamalıdır.

dokumada kullanılan prensip olarak adlandırılan bir temel oluşturmak, diğer bir taraftan iplik çekin. sinirli boncuklar olan işletim iplik - mekik rolü bir iğne ve bir ördek rolünü taşıyacak.

Makinenin bir plaka üzerinde ön ürünün orta gösteren devre tablet, bölme merkez hattı koymak gerekmektedir. Ayrıca her kenarından gemide kalem, yani başlangıç ve işin süresini sona erdiren hattında bitmiş ürünün uzunluğunu koymak gerekir. Kısa ürünler için - her bir somun 15 cm bir mesafede ve uzun - 25 cm.

Yeni başlayanlar için Dokuma boncuklar her zaman şu şekilde yapılır - eser sol elinde ise, sağ eli kurşun iplik çalışması sırasında. Karmaşık bir şey yok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.