Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Yoğurtta dantel krep: basit yemek tarifleri

Lacy krep yoğurt çok lezzetli ve olağandışı incedir. Bunlar oksijen ile zenginleştirilmiş viskoz bir sıvı hamurdan pişirilir. Her ev hanımının böyle bir muamele yapmak için kendi tarifleri vardır. Bu nedenle, günümüzün makalesinde en ilginç seçenekler sunulacak.

Genel tavsiyeler

İnce kreplerin sırrı hamur hazırlanmasında yatar. Yeterince sıvı ve en doymuş hava kabarcıkları olmalıdır. Hamurun oksijen ile doyurulması için belirli bir miktarda sulu soda eklenir. İyi bir sonuç elde etmek için un kullanılırken ince bir elekten iki kez elenmiş olarak elde edilir.

Hamur zaten pişirilmeden önce oksijenle hazırlanmış ve zenginleştirilmiş. Bu nedenle fermantasyon süreci artar, bu da hava kabarcıklarının sayısının arttığına işaret eder.

Ayrıca, bitmiş kreplerin kalınlığının tencereye dökülen hamur miktarına bağlı olduğunu unutmayın. Az pişince, pişmiş ürün daha incedir.

Klasik Sürüm

Kahvaltıda ne yapacaklarına henüz karar vermemiş olanlar, yoğurtta dantelli krep yapmanızı tavsiye edebilir. Bu basit incelik için yapılan tarifi, belirli bir bileşen grubunun kullanımını içerir. İhtiyacınız olan her şeye sahipseniz önceden kontrol edin. Bu durumda, ihtiyacınız olan şey:

 • Yarım litre kefir.
 • Dört tam çorba kaşığı buğday unu.
 • Üç büyük yumurta.
 • Bir çorba kaşığı şeker ve eritilmiş tereyle.
 • Bir tutam tuz.
 • Yarım çay kaşığı soda.

Önceden hazırlanmış dantel krepları (kefirde veya sütte yağlamak için - prensip olarak, o kadar da önemli değil), önceden iyi bir tereyağı sarın.

İşlemin tanımı

Ürünlerle çalışmaya başlamadan birkaç saat önce, kefir ve yumurta buzdolabından çıkarılır ve masanın üzerinde bırakılır. Oda sıcaklığına getirildiklerinde, hamur hazırlamaya başlayabilirsiniz. Yumurta derin bir tekneye dökülür, soda, şeker ve bir tutam tuz ile birleştirilir. Herkes yoğun köpük görene kadar çalkalanır ve kenara atılır.

Ayrı bir kapta, eritilerek hafif soğutulmuş tereyağı, un ve yoğurt ile iki kez elenmiş olarak birleştirin. Her şey iyi yoğrulur, en tutarlı tutarlılık elde etmeye çalışılıyor. Meydana gelen enjekte yumurta kütlesi ve krep pişirmeye başlayın (kefir). İnce dantel ürünleri sadece iyi ısıtılmış Teflon kaplamalı kızartma tavasında ve düşük boncuklarda elde edilir. Yemeklerin ortasında küçük bir hamur dökün ve tüm yüzeyin üzerine dağıtır. Her iki taraftan da altın rengi görünene kadar kızartın. Hazır krepler düz bir plaka üzerinde istiflenmiş ve tereyağı bulaşmış. Onlara reçel, ekşi krema, bal veya yoğun süt ile servis yapın.

Demleme hamurundan isteğe bağlı

Kefir üzerindeki ince dantel krepleri için bu tarifi, önceki kefirden çok farklıdır. Kaynar suyun kullanılmasını gerektirmesi ilginç. Sıcak su ilavesi sayesinde bitmiş ürünler yumuşak ve elastik hale getirilir. Dolayısıyla çeşitli dolguları kolayca sarabilirler. Ürünlerle çalışmaya başlamadan önce elinizin altında olup olmadığını kontrol edin:

 • İki yüz gram buğday unu.
 • Bir bardak yoğurt.
 • Yalın yağ ve şeker çorba kaşığı üzerine.
 • Tavuk yumurtası çifti.
 • 1/3 çay kaşığı soda ve sofra tuzu.
 • Yarım bardak kaynar su.
 • Yirmi gram tuzsuz yağ.

Eylem sırası

Büyük bir kapta yumurta, şeker ve tuz bağlayın. Bütün bunlar çırpma ile iyice dövüldü. Ortaya çıkan kütlen yavaş yavaş kaynar su dökülür ve sürekli karıştırılır. Daha sonra, oda sıcaklığına önceden ısıtılmış kefir ve kabartma tozu aynı kaseye gönderilir. Bir kez daha, çırpıp elek ununa elekten geçirerek dökmeye başlayın.

Elde edilen homojen hamur oda sıcaklığında ısrarla ıslatılır. Yirmi dakika sonra yağsız yağ ekleyin ve dantel krep pişirmeyi başlatın. Kaynar su ile kefir üzerinde inanılmaz derecede hassas oldukları ortaya çıkıyor. Hamur, kızgın tavanın ortasına döküldü, bir parça tuzsuz lekelendi ve tüm yüzey üzerine dağıldı. Bir altın rengi görünene kadar ürünleri bir iki dakika kadar kızartın. İsterseniz, bu krep kıyılmış et veya karaciğer pate ile doldurulmuş olabilir. Hamura biraz daha şeker kattığınızda, reçel veya turuncu karamel ile mükemmel bir şekilde tatlı bir tatlı elde edersiniz.

Fermente burgerli varyant

Bu tarif kefirde lezzetli dantel krepleri üretir. Onlara kadifemsi bir doku veren bu madde. Ryazhenka hamurunun varlığı nedeniyle biraz tatlıya dönüşür. Ailenize narin kokulu krep ile kahvaltı hazırlayabilir, gecede mutfakta gereken tüm malzemeyi alıp almadığınızı kontrol edin. Bu sefer ihtiyacınız olacak:

 • İki yüz mililitre kefir.
 • Tavuk yumurtası çifti.
 • Yarım litre fermente edilmiş pişmiş süt.
 • Bir kaç çorba kaşığı şeker.
 • Bir buçuk bardak buğday unu.
 • Bir tutam tuz.

Derin bir kapta yumurta, şeker ve tuz birleştirilir. Orada, kefir mayalı süt ile doldurun. Hepsi bir fırça veya normal çatal ile hafifçe çırptılar ve biraz elenmiş un dökmeye başladılar. Ortaya çıkan homojen ve yeterince sıvı olan hamur kısa bir süre buzdolabına alınır. Yarım saat sonra dantelli krep pişirmeye başlar. Kefir pişirildiğinde hava ile kolayca elde edilirler! Hamur, iyi ısıtılmış kızartma tavanın ortasına dökülür ve her iki tarafta bir dakika kızarır. Nihai ürünler düz bir plaka üzerine istiflenir ve masaya servis edilir. Krep ekşi krema, yoğun süt veya reçel ile birlikte yiyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.