BilgisayarlarEmniyet

Hacker'ın sırları. Yerel bir yönetici altında bir bilgisayarda bir parola nasıl kırılır

Windows için parola ve kaldırma işlemi nedir? Bu güvenlik konsepti ilk önce XP'de tanıtıldı ve o zamandan beri konsepti fazla değişmedi.

Daha basit bir şekilde konuşursak, şifre sizi bilgisayarın belirli bir kullanıcısı olarak gösteren bir karakter kümesidir. Yani siz sistemin kullanıcısıysınız ve kişiselleştirmeden önce windows xp size bir şifre isteyebilir.

Bazen, kişisel verilere erişimi kaybederseniz, bilgisayarınızdaki bir şifreyi nasıl çakacağını öğrenmeniz gerekir .

Windows sistem için kim şifre ile gelir.

Parola masaüstünüze ve profilinize erişmenin anahtarıdır. Yönetici hakları varsa ya da sistem yöneticisi kullanıcının "tuşlarını" kontrol ederse, her kullanıcı kendisi için kendisi için bir şifre belirir.

Nerede saklanır ve bilgisayardaki yönetici şifresini nasıl kırarsın.

Özel bir veritabanında saklanır - kayıt pencereleri. Sistem her başlatıldığında, sistem girilen karakter setini kayıt defterindeki verilerle kontrol eder. Eşleşirlerse, işletim sistemi başlatılır ve belirli bir kullanıcı olarak oturum açılır. Eşleşmezse, windows parolayı tekrar girmeye çalışmanızı ister.

Ayrıca, yönetici, "anahtar" yanlış belirli bir sayıda girilirse, yetkili yöneticinin sonraki işlemlerinden önce kullanıcı hesabını engeller.

Ve şimdi Windows 7 ve XP'de bilgisayarın parolasını kırmak hakkında daha ayrıntılı bilgi:

 1. Sınırlı izinlere sahip bir kullanıcının parolasını kaldırmanız gerekiyorsa, önce "Güvenli Sistem Oturumu Açma" seçeneğini etkinleştirin. Bunu yapmak için, kontrol panelinden arayabileceğiniz "Kullanıcı Hesapları" yönetim bileşenini kullanın.
 2. Yerleşik yönetici hesabını kullanarak oturum açın. Yani, giriş olarak, yönetici veya aynı Rusça'ya girmek gerekiyor. Biliniyorsa, şifre de girilmelidir. Genellikle, bir karakter kümesinin girilmesi gerekli değildir ve sistemde yetkilendirmek için "Enter" tuşuna basmak yeterlidir.
 3. Diyelim ki giriş yapılır. Windows araçlarını kullanarak bir bilgisayarda bir parola kırmak nasıl? Başlat menüsü düğmesinden başlamanız gerekir.
 4. "Panel yönetimi" aracılığıyla "hesaplar" öğesini etkinleştirmeniz gerekir. Bu, Windows XP'deki bu seçeneğin adıdır.
 5. Kullanıcı listesinde ayarları düzenlemek istediğiniz girişi seçin.
 6. Parolayı düzenleyin veya silin. "Şifreyi kaldır" düğmesini etkinleştirerek görevi onaylayın.
 7. Yönetici şifresini değiştirmeniz gerekiyorsa ve unuttuysanız, benzer görevler için bir dizi yazılım içeren yeniden canlandırma CD'si sorunu çözecektir.
 8. Windows 7 için Kurtarma Yöneticisi menüsünde, işletim sisteminin düzenlenebilir bir kopyasını seçmeniz ve "Sistem Geri Yükleme" bölümüne gitmeniz gerekir.
 9. "Geri yükle" penceresinin iletişim ayarları arasından bu öğeyi seçtikten sonra, "komut satırı" nı seçin. Bu yine pencerelerin yedinci sürümü ile ilgilidir.
 10. Bilgisayarda şifreyi kayıt defterine erişmeden çakmak imkansız olduğu için, komut penceresine "regedit" yazın. Kayıt defterini düzenlemek için programın başlangıcını onaylayın (Enter tuşuna basın).
 11. HKEY_LOCAL_MACHINE bölümüne bakın. Dosya menüsünde, "yükleme çalı" seçeneğini seçin. Sonra HKEY_LOCAL_MACHINE \ 888 \ Setup alt anahtarını açın. CmdLine anahtarının alanını düzenlemek için değerine ihtiyacımız var, çift tıklatarak açabilirsiniz.

 1. Parametre alanına cmd.exe yazın. Değişiklikleri kaydedin - Tamam'ı tıklayın.
 2. Aşağıdaki anahtar KurType'ı destekliyoruz, çünkü değer 2'yi giriyoruz.
 3. Alt bölüm 888 için değişiklikleri kaydedin (Windows 7 için eylemler). "File-unload the Bush" u belirtin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
 4. Her zamanki gibi sisteme giriş yapın ve komut alanına net kullanıcı girişi girin
  new_password. Bilgisayarda Windows 7 parolasını kırma sorunu çözülür.

Parolanızı sıfırlamanın en kolay yolu

Şifre istemi görüntülenmeden önce klavyede Ctrl + Alt + Del (ctrl + shift + esc) tuşlarına ve donanım sıfırlama düğmesine basın. Bu durumda, parola sıfırlanmalı ve kişisel anahtarını girmek için pencereler pencereler olmadan yüklenecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.