Ev ve AileBayram

Rusya'da Karnaval Tarihçesi

Mardi Gras - bu birkaç biridir , ulusal bayram yine Ruslar tarafından kutlanır tarihin bin ile. Ancak, ayin onlarca Lent, çağdaşlarımız 5-6 gücüne bilinen beklentisiyle kış teller için icat etti. Ayrıca, birçok neden bilmek ve Rusya Maslenitsa ortaya çıktığında yoktur. tatil tarihinin ilginç ve özellikle eğlenceli oyun ve eğlence yanı sıra lezzetli geleneksel yemekleri çekici çocuklar. Örneğin, krep ve krep sevmeyen bir çocuğu bulmak zordur!

pagan tatil

Bahar toplantı ve veda Ayinleri kış putperestliğin günlerde birçok sedanter halklar vardı. Özellikle, zaman Slavlar eskiden beri yay gündönümünü kutladı. Karnaval tarihinin tanrısı Veles kültü, damızlık sığır ve tarımın azizi olan bir süre içinde kökleri alternatif görünüm de bulunmaktadır. Onun bayram yeni stiline 24 Şubat düşer ve 1492 yılına kadar, yılın Mart ayında başlayan yeni yılın bir toplantı öncesinde geldi.

karnaval

Birçok araştırmacı Karnaval kökeni tarihi, Antik büyük olduğuna inanıyoruz. Gerçekten de, Slav kış tellerine benzer festivali eski Roma'da mevcuttu. Hıristiyanlığın kabulünden sonra İmparator Konstantin tarafından kilisenin önce önümüzdeki 1-2 yüzyılda paganizmi ortadan kaldırılması meselesi yoktu. Bu amaçla, yeni dinin birçok şenlikleri bu antik Roma tanrıları övgü karar verildi günlerde tekabül tarihte aktarıldı. Özellikle, Lent sınırları biraz kaymış ve bunun yerine içki alemi ve Saturnalia dini alayı düzenlendi bulundu. Myasopustu - Bu arada, birçok kişi Fransızca kelime "Karnaval" "et veda" olarak tercüme ve ikinci Rus Maslenitsa antik adıyla uyum halinde olduğunu biliyoruz. çoğu Avrupa şehirlerde modern anlamda ilk kez karnavallar için 9. yüzyılda yer almaya başladı. Bu zamana kadar kilise konumunu güçlendirdi ve din adamları daha az şevkle tatil haftanın ilk yarısı çok sayıda dini törenlerde eşlik etti, özellikle de putperest geçmişin kalıntıları ile savaştı.

Rusya'da Tarih Apakurya kutlama: kaynaklar

Hristiyanlık dan bize geldi bilinmektedir Bizans İmparatorluğu, antik Yunan kültürüne halefi. Lent için Slav ayinleri ve run-up halk festivallerinden Ortodoks geleneklerine bir karışımıdır - Rusya'da Karnaval tarihinin nedeni budur. İkincisi, sırayla, tanrı Dionysius'un onuruna geçit devamı olarak ortaya çıkmıştır.

Karnaval ve Perhiz

Bazen insanlar geçmiş idealize ve Rusya 18. yüzyıla kadar nüfusun çoğu köylülerden bir tarım ülkesi, olduğunu unutabiliyor. Onların refah yalın yıllarda birçok açlık olgusu ile uğraşmak zorunda olduğunu, hava koşullarına doğrudan bağlıdır. Böylece, birçok yemek doyurucu mevcut birkaç zevklerinden biri olduğunu, bu yüzden herhangi bir tatil tam bir şenliğe dönüştü. biri Karnaval kökeni tarihini dikkate Bu özellikle belirgindir. Özellikle, birçok araştırmacı dini imalar dışında Lent inanıyoruz ve bir faydacı duygusu vardı. Gerçekten de, geç kış erken ilkbaharda gıda ve sıkı perhiz bitmek köylüler izin "tutunmaya" ilkbahara kadar, mantar ve otlar varken. Şubat ayı başlarında aynı zamanda İnekleri calving başladı, bu yüzden tereyağı ve peynir yapımında kullanılan süt bir sürü oldu. Lent sırasında onlar Paskalya köylüler ekim günlerinde çok kullanışlı yüksek kalorili gıda ile sağlandı sonra çok, ileride kullanılmak üzere hasat başardı. Önce kalıcı doyurucu, çiftçiler ve diğer sınıfları eğlenceli temsilcilerini terkedip oburluk şımartın. Hikaye Karnaval oluşumunu gelişti Ve sonra, bu tatları ve prenslerin ve kralların tercihlerine bağlıdır.

Peter the Great altında Kutlama

Rusya'da 18. yüzyılın ilk yarısında bazı Avrupa geleneklerini var. Özellikle, 1722 yılında, İsveç ile uzun süreli bir savaştan sonra, İmparator Büyük Petro yabancı büyükelçiler yağlı tohumlu şenliklere katılmaya davet etti. kral onaltı atın çektiği, gemide karda gitti ve basit bir köylü gibi giyinmiş kraliçe Catherine ile "yüzen" gondol ardından: Avrupa sürpriz yapmak için, benzeri görülmemiş bir gösteri düzenlendi. Ve hepsi bu değil! Kraliyet şahsiyetleri Diğer gemileri hareket için, mahkeme taşınan farklı hayvan tarafından çekilen. Bütün bunlar yüksek sesle müzik ve ışıklandırma eşliğinde ve seyirci kalıcı bir izlenim yapıldı.

Catherine II kapsamında Karnavalı kutlama

Karnaval Tarihçesi ve Catherine II adıyla ilişkili bazı ilginç sayfa içeriyor. Özellikle, özel tanıtılan kış sonunda bütün mahkeme ile taşındı Moskova'da Gras alayı, düzenlemek etti. İlk defa şehir sakinlerinin ve yabancı ziyaretçilerin böyle bir gösteri İmparatoriçe taç giyme günün tadını başardık. Sadece alayı katıldı 4000 kişi ve 200 savaş arabası oldu.

dönemine ilişkin Karnaval kutlamaları bir hikaye de bulunmaktadır Catherine II döneminin: Bir torunu Alexander İmparatoriçe doğumunun vesile görülmemiş oranlarda kutlamaları düzenlenmiş üzerine. Özellikle, oyunlarda kazananlar oldu mahkeme,, yemekten sonra başlayan kıymetli hediyeler verildi bilinmektedir. Sadece bir akşam İmparatoriçe uzakta Mardi Gras 1777 yılı Diamond lakaplı edildiği için 150 takı verdi.

gelenekler

Karnaval Tarihçesi önümüzde özel ayinler açıklamasını korumuştur. Aynı zamanda atalarımızın gözleme hafta gündüz boyalı ve her bir özel isim vardı:

"Toplantı" - Pazartesi;

"Zaigrysh" -vtornik;

"Gourmand" - çevre;

"Geniş-Razguliay Perşembe" - Perşembe;

"Teschin Vecherki" - Cuma;

"Zolovkina toplantılar" - Cumartesi;

"Af Günü" - Pazar.

Böyle buz slaytlar ve sürmek, yeni evliler ilişkili ritüelleri ile paten gibi popüler aktiviteler mıydı, maskeleyicileri ait alayları, kavgalar ve grup yarışmaları yumruk. Örneğin, igrishch katılımcılar kar kasaba yakalanmasına düzenlenmiş iki grup ve dayak veya kam ayrıldı. Ve tabii ki, Karnaval farklı şekillerde farklı bölgelerde bakmak posterlerini yakmadan düşünülemezdi.

tedavi etmek

Daha önce bahsedildiği gibi, Karnaval uzun Lent önce iyi beslenmiş yemeye son fırsattı. Geleneksel yemek süt ürünleri (krema, çökelek peyniri, peynir) ve yumurta yanı sıra her türlü oluşuyordu un ürünleri, peynir kek, krep, pryazhentsy, pastiller ve birkaç dal olarak. içecekler, bira için tercihi gelince.

Feast Maslenitsa: çocuklar için hikaye

kaydetmek için Rus halkının geleneklerini yaşlardan itibaren kendi kültürüne çocukları alıştırmak için son derece önemlidir. Bu aynı zamanda Apakurya için de geçerlidir. Sonuçta, bu tatil - neredeyse değişmeden bize aşağı gelmiş birkaç biri. Öğretmenler bir zamanlar uzun kış yorgun atalarımız, onu eğlenmek yapmaya karar bir hikaye ile çocuklar karnaval ile tanıdık başlamak için tavsiye edilir. Ve ne kadar eğlenceli çocuk oyunları olmadan ve eğlenceli?! Bu nedenle katılımcıların aralarında cesur ama zeki biri kim olduğunu bulmak olabilir hangi çizgi yarışma icat edilmiştir.

Eğer anaokulunda bir tatil düzenlemek isterseniz, ayrıca: çocuklar espriler, şakalar çeşitli öğrenmek ile "Mardi Gras çocuklar için hikaye" duruyor. onlar birkaç yüzyıl önce icat olmasına rağmen, bugün onların milli kültürüne çocukları tanımaya için iyi bir araçtır.

Şimdi Rusya'da Maslenitsa eğlenebilmektedirler söyledi. tatil tarihçesi kesinlikle yetişkinler hem de çocuklar için ilgi olacaktır ilginç gerçekler doludur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.