Entelektüel gelişimiDin

Eski Mısır'da güneş tanrısı Ra adlandırıldı. Onun belirsizlik hakkında çok az şey

Tarihçiler Mısır'da, tarif çok belirsiz ve muğlak Ra ortaya çıktığında karar vermedim. O bilinmektedir güneş tanrısı eski Mısır'da Ra adlandırıldı. Kendisini ve Mısır tüm yarattı medeniyet. En eski belgeler başvurular içeren Bu konuda.

dünyanın yaratılması - bir efsane

Efsaneye göre, başlangıçta su vardı. Bu lotus çiçek. güzel çiçek yaprakları itibaren Tanrı'nın kendisi, o zaman tüm dünyayı yarattı. Toprak, su, gökyüzü - Güneş Tanrı'dan doğmuştur hepsi çalışıyor. Antik Mısır'da, dünyanın başlangıcı, görünümünün zaman aradı. O her şeye sahiptir. Birlikte onunla yeryüzü her gün yeniden doğmuş ve Pa ölü dünyasına gittiğinde her gün ölüyor.

Günlük yolculuk ilah

Ra (yeniden) icat ve gece gündüz çoğaltılabilir inanılmaktadır. Onun ilahi maiyeti ile çevrili bir teknede gökyüzünde günlük yolculuk yaptı. Geceleri o ölüler diyarına gitti. Orada da kurallar, bu mantıksal Güneş Tanrı'nın sorumluluk değil olmasına rağmen. Antik Mısır'da, içeri müdürü denilen öbür içinde (Osiris, ancak zamanla Ra'nın cetvel haline gelmiştir gece-zaman yolculuğu).

firavunların babası

Sadece elbette bu atfedilen dünyanın yaratılması, baş tanrı. O olağanüstü büyülü nitelikleri mutlaka bulunurdu. Buna ek olarak, eski Mısır'da güneş tanrısı firavunların babası olarak adlandırıldı. Onların mutlak güç kökenli gerçeğine dayanıyordu. Bu mitler, çürütmek veya bilim yürürlükte henüz teyit vardır. ilah insan doğum hiçbir kanıt olmadığını, imkansız gibi görünüyor. Ama her bilime tabi değildir Thoth, faaliyetlerini anlatan birçok belge vardır. Birden fazla bin yıl Mısır uygarlığının oluşturulması üzerinde fırtınalı bir aktiviteye geçirdi yaşayan bir ilah, oldu!

Güneş Tanrı ile iletişim

Antik Mısır çok ilginç bir dünyaydı. Orada herkes kendi seçtiği Tanrı korunmasını alabilir. Daha da iyisi, herkes ile bir ilişki olmuştur. Mitolojide Güneş Tanrısı panteon hükümdarı olarak tanımlanmaktadır Mısır tanrıları. Onun desteği sadece her ikamet zorunda kalmıştı askere antik dünyanın. Onunla iletişim tapınağa ziyaretleri şeklinde gerçekleşti, ancak diğer durumlarda buna bakmaya mümkündü. Güneş Tanrı'nın adı nedir? zor durumlarda onların desteğini almak için, Mısırlılar Ra'nın Gözü taşırdım. Bu kızı ve ana silah tarafından kabul edildi tek bir karakter vardır. Ra Göz zalimliğini farklıydı ve babasının düşmanları ile ilgili olarak gaddarlığı. Aynı zamanda kendi talihsizlikler sadık korumalı. Onun gemi ve diğer nesneler üzerinde boyalı ve bir kriz durumunda yardım istedi.

Oka Ra Efsanesi

Delicesine ilginç hikayeler mısırbilimci ortaya çıkarıldı. Onlara göre, tanrı gözleri kendi hayatını yaşadı. Bu Ra ilk kurucu ölüm topraklarına dolaşır oldu. Ve aynı zamanda, Ra düşmanlarına karşı savaşmak için kullandı. Yani, bir keresinde stroptivtsa ceza güzel divalardan dönüştürerek, insanlara attı. Bir başka efsaneye göz (Eye) kendi yaratıcısı tarafından rahatsız ve sol nasıl söyler!

Böylece, eski Mısır güneş tanrısı - Ra (yeniden). O başkanlık tanrı, ülkenin hükümdarları, tüm antik dünyanın en güçlü babasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.