FormasyonBilim

Yenilik yönetimi

Konular çalışma Ne "yenilik" ve "yönetim" hatırlamanıza yardımcı olacak tanımları ile başlamalıdır. GOST R ISO 9000 (2008) paragrafı 3.2.6 uyarınca dönem "yönetim» (yönetim), örgütün yönetim ve liderlik üzerine koordineli eylem olarak anlaşılmalıdır. Uzun standardize edilmiş ve yaygın olarak kullanmıştır. terimi GOST R 54147, paragraf 3.1.2.9 (Baskı 2010) ilk kez tanıtıldı "yenilik" dir. İngilizce yılında ( "güncellemeleri yönünde" anlamıyla çevirir, ya da "yönünde değişim") "yenilik" gibi geliyor. Genellikle sonuçta yorumlanır yenilik, pratikte uygulanan yeni veya değiştirilmiş (geliştirilmiş) ürün ya da işlem şeklinde, piyasada satılmaktadır.

Yenilik herhangi bir yenilik olmayacak, ancak verimliliği arttırır sadece o hangi edebilirsiniz. Tüm terimler Eylül 2011 tarihinden itibaren yenilikçi yönetim, standartlaştırılmış GOST R Standart Rusya Federasyonu için de geçerlidir 54147. kullandı.

Başka bir deyişle, yenilik belirli tüketici özellikleri ve piyasada talep var mal veya hizmet biçiminde olan entelektüel faaliyetin, sonucudur. yenilik yönetiminin özü rekabet gücünü sağlamak ve örgütün canlılığı sürdürmek hedefleyen birbiriyle eylemlerin bütünüdür. Yenilikçi süreçlerin yönetiminin mekanizması sayesinde, fikri bir mal haline gelir. ilk aşamada (görev aşaması) daha sonra 'ın bir sonraki aşamaya aktarılır tasarımı ve yapımı, gerçekleştirilebilir, araştırma yapar "ürünün yaşam döngüsü". Için yenilikçi fikirler vadeli tüketici yenilik kullanmak fikri yazarı başlangıcından itibaren dönem anlamına gelir ZHTSP kullanıldıkça.

Yenilik yönetimi herhangi bir şirket başarısının devamı için kritik öneme sahiptir. uzun vadeli iş sürdürülebilirlik piyasa ve ekonomik koşullar ile ilişkili zorlukları karşılamak için yetkin yenilikçi kaynakların organizasyonu yönetme imkânı tanımlanabilir. Hızla değişen çevre etkin yenilik yönetiminde ürünün sadece rekabet gücü korunarak için önemli bir gereklilik haline, ancak bu bile şirketlerin hayatta kalmak için gelmiştir. Kural olarak, yatırımlar yeni ürünler, hizmetler veya teknolojiler geliştirmeye odaklandık. Ancak, performansı artırabilir yeniliklerin tipleri, bunun çok ötesine uzanmaktadır. Onlar da şirketin iş süreçlerine değişikliklerle ilgilidir. Bu nedenle, temel bir hedef sürekli güncel eğilimleri ve bunların yatırımın başarısını tespit etmektir.

Yenilik yönetimi içeren bir araç kümesi yöneticileri ve uzmanları iş süreci hedeflerine ulaşmak için etkin bir şekilde işlemesi için izin verir. Ana odak etkin bir iç fırsatlar ve yeni fikirler, süreçler veya ürünler tanıtmak yaratıcı çabalarını kullanarak, dış değişikliklere çabuk tepki etkinleştirmek için organizasyon içinde koşulları ve araçları oluşturmaktır. O üretim ve pazarlama dahil, şirketin yaratıcı gelişimine katkıda düzeylerinde işleyen de iş süreçlerinin dahil gelir olarak bu yenilik yönetimi, Ar-Ge için eşit olamaz unutulmamalıdır. yenilik yönetiminin uygun araçları kullanarak, üst yönetim başlatmak ve şirketin daha da gelişmesine yaratıcı yaklaşımları uygulayabilir.

Teknikler ve yenilik yönetiminin yöntemleri şirketin rekabet gücünü artırmaya yönelik olmalıdır. Bu amaçlar için yararlıdır:

Pazarlama İnovasyon. pazar araştırması, üretim yenilik planlama, kurma iletişim, oluşumu yoluyla bu talep yönetimi yenilik fiyatlandırma politikası, hizmet hizmetlerinin eşzamanlı dağıtım ile yeniliği teşvik organizasyon.

Değişim Mühendisliği temelden yeniden düşünmek ve radikal performans spasmodic ve somut iyileştirmeler (kalite, maliyet, hizmet, promosyon oranları) söz konusu şirkete karakterize ulaşmak için iş süreçlerinin yeniden tasarlanması verir.

Kıyaslama olumlu bir deneyim kullanımı yoluyla dahil, işlerini geliştirmek için önlemler geliştirmek amacıyla, rakiplerin faaliyetlerini incelemek için kullanılır.

Marka stratejisi şirketin imajı kapsamlı bir çalışma için gerekli olan, piyasada kendi markalarını teşvik ederek yarattı.

Fiyatlandırma yöntemi fiyat mekanizmasının uygulanmasına ilişkin çalışmasına olanak tanır yenilikçi projelerin.

Önü veya önü pazar ölçüde operasyon rakip kaydı yapıyor. Bu durumda ana noktası - yenilikçi bir çözüm satılacak hangi fiyat seçimi, yaygın prensibini kullanılan - bu satın alınmıştır yalnızca.

Yenilikçi veritabanının Durumu sürecinin bir sonucu olarak, ürünlerinin müşteri değerini üretmek etme yeteneklerini arttırır devam etkili değişim için önemli bir bileşeni olabilir. Karar verme sürecinde bu yapının en önemli unsuru fikirleri listesi yapmaktır. Büyük kuruluşlar için yenilikçi yatırımlar yatırım iş çözümleri portföyünün bir parçası olarak kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.