HobiDikiş

Yeni başlayanlar için Batik: başlayanlar ustaları için ipuçları. Yeni başlayanlar için Batik dersleri: nasıl batik tekniği ana?

Dünyada el sanatları, çeşitli türde bir çok şey var. Onları yüzlerce yıldır dünyada popülerliğini kaybetmemiştir batik, öne çıkmaktadır arasında. Son yıllarda, bu moda dünyasında çok moda trendi. Pahalı şeyler el yapımı satın almak gerekli değildir. Bu eski sanat ilgilenen kişiler için artık kullanılabilir. Kendini oluşturabilir Münhasır öğeleri, yeni başlayanlar için batik hakim olan.

Antik el sanatları tarihi

Bu eşsiz sanat boyama kumaş adı Endonezya kelime «batik» türetilmiştir. , "Nokta" "drop" - hece "ba" "pamuklu kumaş" ve "tik" anlamına gelir. Batik genel anlamda başlayanlar için, bir el-boya maddesidir. duvar Bu tip kumaşlar boyama ve uygun bir malzeme yapısının dekorasyon, belirli bir teknolojisidir. Yüzyıllardır Endonezya ve Hindistan'ın adaların her günü insanlar doğal boyalarla kumaşların tedavisi için bu yöntemi kullandık. yaratma ve batik gelişiminin en popüler yöntemler hakkında oldu. Java.

el yapımı kumaş elle temelleri için kullanılmıştır. O hazırlanmasına özel dikkat. Kumaş kaynatılmış, ağartılmış, batırılmış. birçok yönden Usta onun yeknesaklık ve istenilen yoğunluğa ulaşmıştır. kesme boyama birkaç gün sürebilir. Başlıca dönüm noktaları vardı: kurutma, boyama ağda. Bu adımlar çok renkli desen elde etmek birkaç kez tekrarlandı. Bazı durumlarda, doku işlem 5-10 çevriminden oluşmuştur. doğal boyalar için tarifi hala dikkatli bir şekilde korunmaktadır. Giysilerimize ilgili insanlarla bağlantı, onun kast ve sosyal statü belirlendi. Boyama konular soyut resimler için en karmaşık desenleri farklıydı. Genellikle dini ve tarz motifleri üzerinde geçirilir. Endonezya, Avrupa ve Amerika'da bu sanatın geniş yayılmasına rağmen, sadece yirminci yüzyılın başlarında ortaya çıktı.

boyama teknolojisinin temelleri

Basit çizimler doku dış hatlarına uygulamaya göre başlayanlar Batik. Bu nedenle renkli gereken bu yerlerde, bir mum ya da bir özel lastik bileşiği ile önceden kaplanmış. boya, bileşim bir kap içinde muamele doku batırıldıktan sonra, kendi kalıntıları hafifçe kaldırılır. çok katmanlı model prosedürü birkaç kez tekrar elde etmek için. Çalışmaya başlamadan önce Herhangi doku iyice yıkanmalıdır.

batik oluşturmak için Serin yolu

Eğer mükemmel bir batik alabileceği aracılığıyla farklı yolları vardır. başlayanlar sözde "soğuk" yöntemi tavsiye edebilir için. Bu kauçuk çimento dayalı özel bir bileşim konturların uygulamaya dayanır. Batik ipek boyanmasında kullanılır, ancak tedavi edilebilir ve bazı diğer dokular.

Bu işlem temeli tanımlamak ve renk ve arka plan desen çeşitli korumak amacıyla kumaşın belirli bir bileşimin uygulanması anlamına gelir, bir "rezervasyon" dir. Yeni başlayanlar için Batik "sıcak" çok sonraları icat edildi. doku işleme ait böyle bir yöntem kimya geliştirilmesi ile mümkün hale getirilmiştir.

Soğuk batik rezervasyonu bileşimler

kontur olarak kabul iyi kompozisyon edilir saklı şirketi "Kroyl" üretir "gutta" anlamına gelir. Özel nozul şişeler ve tüpler çeşitli çaplardaki püskürtme işleminde çok uygundur. Gereksiz Bu madde benzin ve su bazlı üzerindedir. renksiz ve renkli bileşikler bulunmaktadır. Daha az çevre dostu ve uygun bir karışım lastik yapıştırıcı mum bileşikleri ve benzin. doğaçlama rezerv 500 g zamk 50 g, benzin 430 g, 20 g gerekli balmumu ve yapıştırıcı 220 g, benzin 230 g, parafin, 50 g. Böyle bir hüküm özel araçlarla uygulanmalıdır. Çoğu zaman, bu hazneden bir cam tüp kullanılarak yapılır.

Yeni başlayanlar için Batik tasarımlar fantezi fantezinin seçmek daha iyidir. iyileştirme ve edinim uygulama ile, daha karmaşık ve girift tasarımına geçebiliriz.

Soğuk batik uygulanması için temel gereksinimler

kumaş ve zor işleri bozmamak amacıyla, sen soğuk rezervin birkaç temel kurallara uymak gerekir:

• kütle tutarlılığı gerekli olmalıdır;

• devresi sürekli çizgi ile uygulanmalıdır;

• netlik ve hat açıklık üslup çalışma yönünü belirler.

Yeni başlayanlar için "Sıcak" batik boyama

Doku işleme türü resminin en eski türüdür. Kural olarak, bir "sıcak batik" denir. Bu durumda Yedekli şeyler, sadece sıcak. Erimiş mum oranına DEĞİL, ve boyalı parçaları uygulayarak boyama eşsiz desenler oluşturur. Bu batik benzersizliği doğru herhangi süs stenciled suret çalışırken bile özdeş kopyalarını almak mümkün olmasıdır. balmumu Endonezya "zikretmek" adı verilen özel bir alet ile uygulanır. Ayrıca, kendi şekli farklı olabilir, ancak çalışma prensibi her zaman aynı kalır. balmumu ile kaplı yerler, boya emme ve kumaş üzerinde yayılmasını sınırlamaz. Bu yöntem, genel olarak pamuk, renklendirici madde için kullanılır.

Sıcak yedek seçenekleri

hükmün farklı sürümleri vardır:

mumsu bir kütle fabrika 500 g •;

stearin veya parafin 250 g, yapay bir balmumu 230 g, 20 g • vazelin ;

stearin veya parafin 400 g, doğal balmumu 100 g •.

Rezervler kitle birkaç düzgün eritilir. Bu oluşturulmuş konturları çizerek kumaşa tatbik edilir. Soğuduktan sonra, boya fırçaları ve balmumu kalıntısının malzeme bileşimi. oluştururken karmaşık çok tabakalı Şekiller arzu tonlarında sağlanması ve boyama malzemesi tekrar edilen uygulamaların yapılması gereklidir. balmumu kütle kalıntılarının nihai sonucun alınması üzerine, bir kumaş sarma kağıdı ütüleme birkaç kez uzaklaştırıldı.

çağdaş batik gelişimi ve çeşitlilik

Profesyonel sanatçılar ve moda tasarımcıları doku işleme bu yöntemin güzelliği ve benzersizliğini takdir gibi, bugüne kadar, isteyen bu sanatı öğreten okulların çeşitli yarattı. Bu durumda, yeni başlayanlar için batik dersler sadece geleneksel Endonezya pamuk mumu ve boyalar uygulama yollarını, aynı zamanda "Tartışma: Kord", "nodüler" mavi ve beyaz Çin ipek boyama, ipek üzerine çok renkli Japon boyama sayılabilir. genellikle denir doku işleme, başka tür var "yeni başlayanlar için batik." Bu "özgür boyama" olarak adlandırılan. gibi ifa edilmesi farklı şekillerde rağmen o 3 farklı tekniklerle tedavi edildi. Bu suluboya, ekran grafik ve resim içermektedir. kumaşların ile çalışmanın Böyle karıştırma yöntemleri Avrupa ve getirildi Hollandalı, kaynaklandığını üretim tarzının ve kelime "batik". Yeni başlayanlar için Teknoloji ya seçilmiş ve kumaş ile çalışan ve boyanması diğer yöntemlere pahasına genişleyecektir boya tecrübesi ile yapılabilir.

batik oluştururken çalışma koşulları

Hatta emeğin tam düzenlenmesi olmadan iyi kumaş, özel mürekkepler ve rezervlerinin varlığında güzel ve dayanıklı ürünler elde etmek mümkün değildir. Oda oluşturmak için batik, havalandırmalı, hafif kuru ve ısıtılmış olmalıdır. çözüm için kumaş eklenecektir hangi konforlu bir tablo ve büyük halka veya çerçeve, gerekir. gevşek devre şeklini bozmak, çünkü madde gergin olmaya. Kural olarak, sedye üzerinde ıslak bir bez çekin ve bir kurutma işleminden sonra iyice doğruldu edilir. Bir listesi için bez boyama için rezerv, fırçalar, desenler, şekil, boya, konteyner ile tüplerin setini (soğuk batik), özel tüpler olması gerekir. "Sıcak" malzeme işleme ihtiyacını "zikretmek" özel aracı. kimyasal olarak, doku veren özel efektler alkol, tuz, üre gerekebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.