SağlıkDişçilikte

Bebeklerde Stomatit: Tedavi ve önleme

Aftlar herhangi çocukta ortaya çıkabilir. anneler genellikle onların hatası olduğunu düşünüyorum ve onlar bir yerlerde çocuk için doglyadeli değildir. Bu öyle değil. Stomatit bile vücutta, her yerde bir mantar, neden bir bebeğin, ancak bebek rahat yalnızca aktif hale gelir. Bebeklerde bir stomatit varsa, sen nedenlerinin tespit edilmesi ve tedaviye başlamak için doktorunuza danışmalısınız.

Stomatit'in nedenleri

Bebeklerde Stomatit çeşitli nedenlerle görünebilir. İlk - zayıf bağışıklık sistemi, prematüre bebeklerde daha sık görülür. vücut enfeksiyonla mücadele etmek zordur, bu hastalığı gelişebilir böylece, iyi bakterileri öldürür antibiyotikler vardır bir kurs.

Eğer emziriyorsanız, bu bebeklerde stomatit ikinci nedenleri olabilir - mantar anne sütü ile girilebilir. Buna ek olarak, yaygın nedenleri ağız bebek, yeni gıda, içinde asidik bir ortam oluşturur sürekli regürjitasyon, tamamlayıcı gıdaların, tanıtımı kirli oyuncak, hijyen eksikliği.

hastalık

Hastalık ağızda mukoza, kırmızı o zaman kuru ve pürüzsüz hale gerçeği ile başlar. Bu onun yemek yemeyi reddeder çocuğa rahatsızlık, o kadar hareket etmeye başlar neden olur. Bir süre sonra, dil sevimsiz beyaz kaplama kapsar. çekip oldukça kolay Onun. Daha sonra, kaplama bütün ağız boşluğu kapsamaktadır. Bazen çatlaklar ağız köşelerinde görünebilir. Bu belirtiler tezahür çocuklarda stomatit. stomatit muzdarip çocukların Fotoğraflar, uzman tıp dergilerinde bulunabilir.

stomatit tedavisi

Eğer bulursanız stomatit çocuk belirtileri, tedavi için gerekli tedbirleri alır. Etkilenen alan veya prosprintsevat çözelti furatsilina durulanması gereklidir. mukoza üzerinde yaralar özel antibakteriyel merhem ile yağlanır edilmelidir. Onların yardımı ile ağrı go away, ve yara çabuk iyileşir. Çocuğun vücudunun zamanda hastalık aksi hastalık tekrar geri gelebilir, vitaminler beslemek için gereklidir.

Bebeklerde Stomatit çok acı olmuştur. Bu yemek ve içmek, bu yüzden bitkisel karışımlar çocuğunuzun bol vermeye çalışmaktır çocuk engeller. Bu sakinleştirici ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. hastalık dönemi gıda nötr olmalıdır, tercihen ilave rahatsızlıktan bebek teslim püre.

Stomatit profilaksi

hangi çocuk hasta stomatit, çünkü bütün nedenlerini eleme deneyin. Genellikle giysi bebek, onun havlu ve çarşaf değiştirmek. Her beslemeden önce göğüslerini yıkayın, anne sütü beslenir bebeklerde bir stomatit, varsa, temiz bir havlu kullanın. Kaynatılır ve gerekli tüm meme, şişe ve emzik yıkayın. Bahar ve kış aylarında dokunulmazlıklarından bebeği arttırın.

Tüm aile bireyleri kişisel hijyene önem gerekir. Sıcak ve soğuk dikkatli olun, mukoza yanık de stomatit tetikleyebilir. diğer birçok hastalıkta olduğu gibi hastalık tedavi için daha önlemek daha kolaydır. Bu nedenle, dikkatli, çocuğun sağlığını tedavi bağışıklık sistemini güçlendirmek, el ve ağız temizliğine çok dikkat edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.