BilgisayarlarEkipman

WMM şunlardır: ne anlama geldiğini? Kablosuz Yönlendirici Zyxel kurma

Giderek daha fazla IEEE 802.11n şimdi tüm standartlara arasında en popüler olan, hemen hemen tüm bilgisayarlar ve mobil cihazlarda kullanılan yaygın ağ teknolojisi Wi-Fi, bir hale gelmektedir. Ancak, kullanılan internet hızını sınırlayan imkanı sağlar. Ancak, çoğu insan multimedya dosyalarının arayışı içinde net sörf yapmak gerçeğini göz önüne alındığında, ek standart Wi-Fi Multimedia (WMM) geliştirildi. Ne olduğunu ve ne olduğunu ve bu makalede ele alınacak. İnternet kullanıcıları bu standardın farkında olmalı ve içinde olmasını sağlamalıdır Modem yapılandırması fonksiyonu "Enable WMM" yakın kontrol edildi.

Hız bağlantısı ve veri aktarımı

o WMM'yi dahil etmek ne anlama gelir? en bu konuda uğraşsın.

Öncelikle bu bağlantı hızı ve bilgi iletimi dikkati çekiyor - bambaşka kavramlardır ve birçok kullanıcı yanlışlıkla ilk seçenek üzerinde odaklanmaya çalışın, değer Mb / s olarak ifade edilmiştir. Aslında, gerçek göstermez bant genişliği ağ bağlantısı tarafından kullanılan. Ve sürücüyü gösterir ağ adaptörü Seçilen standart içinde kullanmış anda hangi hızda tür görmek için.

Diğer bir deyişle, işletim sistemi hakkında bilgi veren ya bu ekipman üzerinde mevcut maksimum bağlantı hızı. Ama bu o olabilir aslında önemli ölçüde yavaştır. Bu oran da dahil bir dizi faktöre bağlı olabilir erişim noktası yapılandırması özellikle, bu "WMM Enable" işlevini ilgilidir, 802.11n ve. Eğer herhangi bir kısıtlama olmaksızın interneti kullanmak istiyorsanız olması gerektiği etkinleştirin ve bu senin tarife sağlar.

Nasıl hızını biliyoruz?

Eğer kablosuz ağ üzerinden hız iyi değer hediye almak istiyorsanız, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:

 • Büyük bir dosya kopyalama işleminin işletim sisteminizi başlatın ve sonra da kabaca dosyanın aktarılması hızını belirlemeye çalışın. Hassas hız bilgilere mevcut olacak ilave bilgi kutusuna gidebilir Windows 7'de fazlalaştı ve yeterince uzun bir kopyası üzerindedir.
 • sizin bant genişliğini belirlemek amaçlanmıştır NetMeter veya NetStress gibi özel araçlar kullanın. Cihaz önceden yapılandırmak için tavsiye ve WMM'yi aktive edilir. Bu özellik testleri başlamadan önce oldukça önemlidir etkinleştirin.
 • Eğer siz de program ve Jperf lperf çalışacak bu durumda bütün bir ağının yöneticisi iseniz.

Nasıl bu standardı nedir?

çalışmalarında 802.11n standardı teknoloji bir çok kullanır ve bunlardan biri WMM bir fonksiyonudur. Bir kullanıcı çeşitli sınırlamalar kaldırmak ve daha yüksek bant genişliği sağlamak için açabilirsiniz. Onların 802.11n spesifikasyonu destekleyen cihazlarla çalışacak yalnızca bu tür teknoloji gerçekten gözle görülür sonuçlar gösterecektir unutulmamalıdır.

Test sırasında bütün kapatın

WMM'yi içermelidir ağını test etmeden önce unutmak ve ayrıca tamamen deneyim olacak olanlar dışındaki tüm aygıtları kapatmayın. 802.11n noktasında dayanan bir kablosuz ağda, önceki standartların cihazlarını kullanma seçeneği sunar. Bu 802.11n eski standartları destekleyecek mekanizmalar sağlıyor olduğu dikkati çekiyor. 802.11n'nin hızı durumunda% 50 ya da hatta 80% düşebilir Bu sayede daha yavaş düzenek alımı veya veri iletimi yürütürse.

Bu standardın mümkün olan maksimum performansı sağlamak için, pek çok uzman son derece onun desteğiyle ağ sadece müşterilerin kullanmayı öneriyoruz.

54 Mbit / s arasında kısıtlama kaldırma

vakaların ezici çoğunluğunda kullanıcılar WMM'yi eklemeyi unutmayın ve ayrıca eski güvenlik yöntemleri WPA / TKIP veya WEP kullanıyorsanız, o zaman hız yaklaşık% 80 oranında azalacaktır şartıyla bilmiyorum. Üretkenlik fazla 54 Mbps ayarı, mevcut 802.11n ilk / S tamamen yukarıda belirtilen standartlara birini kullanarak fark edilemez, tek istisnası, bu aygıt 802,11n'ye onaylı olmayan olabilir.

Bu hızınızı azaltarak meydan yüz istemiyorsanız, AES algoritması kullanarak gerçek güvenlik WPA2 ağ biçimi sadece yöntemleri kullanılması önerilir, bu nedenle içindir, açık ağların kullanımı kendi içinde güvensiz olduğunu unutmayın.

ayarlarını bakmak

Nedenle bazı durumlarda 802.11n standardı adaptörü kullanarak ve 802.11g üzerinden münhasıran bağlandığında bu standardın bir kablosuz erişim noktası yükleyin ve kullanıcı bile WMM Zyxel açamıyorum zaman olur. Sorun nedir? vakaların ezici çoğunluğunda durum, kullandığınız erişim noktasının güvenlik ayarları WPA2-TKIP teknoloji protokolü kullanılır söylenir. Biz önemli ölçüde cihazın performansını artırmak sağlayacaktır yerine TKIP'den AES tavsiye WPA2 ayarları içinde olduğunu unutmamalıdır.

Ayrıca, çok sayıda erişim noktası ayarlarında otomatik algılama modu kullanımı mevcut olduğu bu nedenle WMM APSD içermeyebilir. Uzmanlar yine de el yerine otomatik olarak belirlenmesini bırakmak, sadece 802.11n standardında değişiklik önerilir söylüyorlar.

WMM modu

Wi-Fi Multimedia erişim kategorilerinin 4 tip tanımlar:

 1. WMM öncelikli ses trafiği (en yüksek öncelik). düşük gecikme ile aynı anda birden çok VoIP bileşikleri verir.
 2. WMM öncelikli video trafiği. Diğer trafiği üzerinde video trafiği öncelik ayarlar.
 3. WMM öncelikli teslim garantili olmayan. cihazlardan gelen trafik QoS yok mekanizmaya sahip olmalarını
 4. WMM düşük öncelikli. herhangi bir gecikme gereksinimleri ve iletim performansa sahip Düşük öncelikli trafiği.

den büyük 54 Mbit / sn hızlarda internet bağlantısı mümkün olabilmesi için, Wi-Fi Multimedia Modu (WMM) açmak gerekecektir. 802.11n spesifikasyonu mümkün yeterince yüksek bant genişliğine sahip modunu kullanmak yapar 802.11e ekipman destekleme ihtiyacı için sağlar.

WMM modunu etkinleştirin cihazınızın 802.11n kullanımı altında onaylı olacak durumunda gereklidir. O her Wi-Fi sertifikalı cihazda otomatik olarak bu seçeneği aktif hale getirmek için tavsiye edilir unutulmamalıdır. Başka bir deyişle, ne olursa olsun bir adaptör, erişim noktası veya yönlendirici kullanıyorsanız bakılmaksızın bu yüzden dahil WMM modunu yapmak her zaman daha iyidir.

Bu mod erişim noktasında sadece aktif hale gerektiği gerçeğine ancak kablosuz adaptöre dikkat edin.

Bu cihazınıza bağlı, hatta bu tür ayarlamaların prosedürü değişebilir, dikkati çekiyor. Yanı sıra adaptörleri çeşitli farklı olabilir ve fonksiyon isimleri olabilir. Eğer bulamazsa Yani cihazınızın menüsünde işlevini "WMM etkinleştirmek", umutsuzluğa kapılmayın. Dikkatle o üreticisi olabilir basitçe başka nazaval talimatlarını okuyun.

Buna ek olarak, bazı geliştiriciler de AD HOC QOS modunda bir kullanıcı WMM açık olması halinde yüksek hızlı bağlantı sağlamak mümkün olduğunu yazın.

40 MHz kanalının kullanımının durdurulması

802.11n standardına uygun olarak bant genişliği artış sağlayan bir 40 MHz bant genişliği kanal kullanma imkanı sağlar. Ancak fiilen 20 MHz ila 40 kanal genişliği değişikliği, en sonunda belirgin bir düşüş beklenen büyüme hızı özelliklerine oluşabilir.

Neden kullanmak?

40 MHz'lik bir kanal genişliği kullanılarak 10 Mbit 20 / s ağ üzerindeki bant genişliği potansiyel artış için bir fırsat sağlayabilir, ancak Örneklerin baskın bir çoğunluğunda artışın sadece yeterince güçlü bir sinyal varlığında gözlenebilmektedir. Sinyal gücü azalır, sonunda bir kanal genişliği önemli ölçüde daha az etkili hale gelir ve daha büyük bant genişliği elde etmek için izin vermez kullanımı. 40 MHz, zayıf sinyal gücü varlığında kullanılacaktır Dolayısıyla, eğer% 80, bant genişliği azaltabilir.

Bu kanalı kullanmaya karar, ancak önemli bir hız düşüşü fark varsa, sadece Cihazın çalışması 20 MHz kanal ile çalışmak için yeniden yapılandırın. Böylece, bant genişliği bağlantıları belirgin bir artış elde etmek mümkün olacaktır.

Sadece geçerli sürücüleri kullanın

yapılandırmak için Zyxel yönlendirici normal hız bağlantısına, sadece gerçek kablosuz bağdaştırıcı sürücüsünü kullanmalısınız. üreticiden sürücünün daha yeni bir sürümünü yükledikten sonra bağlantı hızları önemli bir artış elde Çoğu zaman bu tür durumlar vardır.

Böylece, daha yüksek bağlantı hızlarını ve Wi-Fi ağının daha kararlı çalışmasını sağlamak için Zyxel cihazlarını nasıl yapılandırabileceğinizi sadece en uygun ve etkili yollarını kabul var. Ama aynı zamanda kablosuz Wi-Fi ağları çalışmasını etkileyen diğer faktörler çok sayıda hala var olduğunu unutma:

 • Diğer kablosuz ağ cihaz, kısa bir mesafe.
 • Kablosuz ağın kapsama alanında yerde faaliyet Bluetooth özellikli cihazlar.
 • arasında çok uzun mesafeler Wi-Fi cihazlarını kullanır.
 • sürekli böyle mobilya, duvar ve tavanlar gibi engellerin her türlü, yayılan radyo sinyali emer.
 • Kapsama alanı içinde doğrudan çalışma Çeşitli ev aletleri,.
 • USB 3.0 standardı ile faaliyet cihazlar.

son madde çok sayıda kullanıcı şaşırtabilir, ancak USB 3.0 arayüzü ile cihaz 2,4 GHz bandında Wi-Fi şebekesi için bazı parazit oluşturur doğru.

sonunda her şeyi doğru kurarsanız, güvenli bir şekilde size, genel hızını yükselmeye garantilidir gerçeğine güvenebilirsiniz. Birçok kullanıcı bile varsayılan ayarları kullanarak, bu fırsatlardan bilmem, ama aslında onların bağlantı potansiyeli çok daha yüksek bir hız sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.