BilgisayarlarEkipman

Yönlendirici D-Link DIR-620: genel bakış, özellikler, kurulum ve yorumlar

ağ donanımları pazarında, gerek iç kullanım için ve ofis ayarı için alt uç segmentinde ilginç ürünlerin çok. Bilinen her marka potansiyel alıcıya kullanıcının tüm ihtiyaçlarını karşılamak edebiliyoruz yönlendiriciler çeşitli modifikasyonlar, vermeye çalıştım.

Ancak, gelecekteki sahibinin sürpriz yalnızca bu makalede ele alınacak birkaç çok farklı cihazları, birleştirmek için kendini bir yönlendirici modeli izin şirket D-Linki, başardı. Okuyucu yönlendirici DIR-620 serisi, özellikleri, işlevsellik ve doğru yapılandırma algoritmaları ile bilgilendirilecektir. Yorumlar sahipleri avantaj ve ilginç yönlendiriciler dezavantajlarını görmemizi sağlar.

pazarlama kursu

Birçok kullanıcı tanınmış Tayvanlı üretici farklı cihazlar aynı tadilatı atayarak yeni ürünlerin işaretlerken bir hata yaptığını sadece inanıyorum. Ama daha yakından inceleme üzerine, kitle iletişim dikkate bol reklam alarak pek çok uzman şirket D-Link o niyetinde yapmış olduğu sonucuna vardı.

D-Link DIR-620 - Tek tek tüm potansiyel alıcılar, ne olursa olsun satıcının ihtiyaçlarını tek bir router sunan bir durumu hayal gerekmez. tek bir cihaz tüm görevleri yerine getirmek mümkün olacak, böylece mümkün değildir. Ve aynı etiketin birden bambaşka cihazlar altında olur?

elit temsili

"Iş" cihaz maliyeti 2000 ruble olarak sınıflandırılabilir zor, ama bu şekilde ürün DIR-620A Tayvanlı üretici konumlandırıyor. yönlendirici yerine ağ donanımları yerine, daha bir stereo benziyor. Bu yönlendirici görünümü ve birçok alıcılar çekiyor. Cihazın özelliklerine ilişkin olarak, bir tam düzen vardır:

  • hızla cihazları (WPS) bağlanma olanağı ile Wi-Fi 802.11n standardı;
  • Ağ anahtarı 4-çıkış noktası;
  • yazıcılar ve 3G / 4G modemler dahil tüm cihazlar için desteği ile USB portu;
  • veri şifreleme her türlü çalışma;
  • Bir sanal özel ağa dahil herhangi bir kanal aracılığıyla Organizasyon bağlantıları.

çekici bir görünüm ve mükemmel performansına ek olarak, DIR-620 cihaz hiçbir şey talimat kılavuzunda söylenir hangi ilginç işlevsellik, bir yeri vardır. Onların yorumlarda, birçok sahipleri yönlendirici uzaktan yönetimi (Telnet ve PuTTY) desteklediği iddia ve ayrıca, birçok işletmelerin sistem yöneticileri arasında çok popüler açık standart IEEE 802.1 Q destekler.

hafif versiyon

Ama bilgisayar teknolojisinin arka plan üzerinde kendi görünümünü dışarı durmazsa düşük maliyetli ağ ekipmanı kullanarak alışık alıcılar için, üretici yönlendirici DIR-620 herhangi işaretler olmadan bırakmadan, küçük bir sürpriz yaptı. Aslında, teknik özellikleri ve fonksiyonelliği business class temsilcisi olarak aynıdır. Başka plastik gövde monte teknoloji donanım - görünüş değişikliği yapıldı.

Ancak, ürünün detaylı bir çalışma ücretine azalma (1000 ruble) ek olarak, yönlendirici BT uzmanları ilgisini çekebilecek ilginç bir dizi özellik kaybettiğini gördük. Bu sanal özel ağlar ve uzaktan kumanda imkanı ile çalışma hakkındadır. Öte yandan, evde ortalama kullanıcı bu işlevsellik gerekli değildir.

prospeksiyon

Ama ağ donanımları D-Link DIR-620S / G1 başka kitleye tüm amaçlanıyor. Üretici retro cihazda bir yönlendirici sunmayı seçti. yönlendirici geniş ve ilginç işlevselliği ile güçlü bir ağ cihazına daha fazla XX yüzyılın bir radyo alıcısı gibi olması.

Temel kriter olarak konumlanan ağ donanımları business class 802.11n kanal için Wi-Fi ağına hazır erişim ile yüksek kaliteli kapsama alanları için yönlendiricidir. incelemelerine göre, bir tuhaf görünümlü cihaz 2.500 ruble para cezası beton duvarlardan bir sinyal gönderir mal olacak ve bu birçok müşterinin dikkatini çekmektedir. sistem yöneticisi için büyük bir ağ aracı - teknik özellikleri ile ilgili olarak, herhangi bir kısıtlama yoktur.

ilginç oyuncu

şirketi D-Link bir diğer temsilcisi WiFi DIR-620D / F1 potansiyel alıcıların dikkatini hak etiketli. Onların görünüm ve işlevsellik modifikasyonu kuvvetle 620S yönlendirici benzer olması. daha fazla bütçe sınıfına ilişkin 1000 ruble değerinde ağ donanımları - tek fark renk ve renk değeridir.

Farklı fiyat segmentleri tek ve aynı üründe satmaya çalıştığını üretici, Biraz belirsiz politikası. alıcılar bulmayı başardılar sadece negatif - firmware kararsız çalışması, bu yönlendirici satın aldıktan sonra hemen sıfırlanması gerekir olduğunu.

Tüm yönlendiriciler D-Link Özellikleri

İlk kez sen yönlendirici bağlamak, ne olursa olsun değişiklik, cihaz için en son yazılımı indirmek ve kişisel bilgisayara yüklemek için üreticinin resmi web sitesini ziyaret etmek önerilir.

yönlendiriciler D-Link bir yazılım güncellemesi artırabilirsiniz ağ güvenliği cihazı, firmware DIR-620 D kanalı Wi-Fi 802.11n üzerinde birden fazla cihaz bağlantısı ile ilgili sorunları ortadan kaldırmak ve büyük dosyaları aktarırken donuyor ortadan kaldırmak mümkün değildir.

ilk adımlar

Nedense, birçok kullanıcı ağ donanımları sadece dinlenme değişmeden işlevselliği bırakarak rahat çalışması için kablosuz bağlantıyı yapılandırmak için gerek inanıyoruz. Böyle bir çözüm kullanıcının kişisel dosyalarına tüm sınırsız erişim elde korsanları tarafından özel ağların çatlama yol açar.

Yapılandırma Yönlendirici D-Link DIR-620 her zaman cihaz ayarlarına erişmek için şifre değiştirmeye başlar. Bunu yapmak için, "Yönetim" menüsüne gidin ve "Paylaşım ayarlarını değiştirme" seçeneğini seçin. Bir kullanıcı uzak ağ cihaz yönetimi planı yoksa, bu işlevselliği de kapatılmalıdır.

Internet erişimi

Herhangi bir cihaz için DIR-620 kurulumu otomatik olarak ağı yapılandırmak için kullanıcıya sunuyor akıllı yazılım "Asistan", önyükleme tarafından başlatılır. Evet, bu çözüm hızlı internet ayarları için tarih belirlemek için izin verir, fakat bu programda, dezavantajları vardır - set tüm cihazlar D-Link için bir algoritma yapılmış ve böylece bir saldırganın bir yönlendirici kontrolünü ele geçirmek için izin verir.

sağlayıcı doğrudan bağlantı sağlamak ve sanal bir ağ kullanıyor yoksa Öte yandan, kullanıcı erişimi için uzak sunucu adresi, kullanıcı adı ve şifre sadece bilgi çözülebilir sorunlar yaşayabilirsiniz.

En önemli parametreler

Yapılandırma Yönlendirici D-Link DIR-620 Kablosuz bölüm erişimi için bir şifre belirleyerek sınırlı olmamalıdır. verilerinin güvenliği konusunda endişeli bir kullanıcı, erişim noktası (yönlendirici model adından kaldırarak, Latin harflerle kolay bir ad sorun) adlandırma dikkatli olmalıdır. Şifreleme ve şifre gelince, onun için tercih edilir hangi teknolojinin karar sahibi zaten yoktur.

Doğal olarak, WPA2 daha güvenilir olacaktır, ancak tüm ev aletleri (TV alıcısı, televizyon, buzdolabı) bu tür şifrelemeyi destekleyen - Bir uzlaşma bulmalıyız. Eğer şifre olmadan yönlendirici mobil cihazların bağlanmasını sağlar WPS işlevi, unutmayın.

Kendi yerel ağ

Yönlendirici DIR-620 ayarı için Wi-Fi ayarlarını değiştirmek için sınırlı olmamalıdır. kendi değerlendirmeleri Birçok kullanıcı "Açık Bölgenin" kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu seçenek IP veya MAC adresi ile bu erişimi kısıtlamak için ağ cihazına bağlı olarak bir sanal özel ağ yapılandırmasına izin verir. Aslında, bu ayar DMZ ağa bağlı tüm bilgisayarları korumak için garanti edilir.

Port Yönlendirme oyun, dosya sunucusuna, IPTV, statik yönlendirme için DIR-620 içinde güvenlik duvarı ve NAT ortalama bir kullanıcı için değil, aynı zamanda mevcut sistem yöneticisi için sadece güzel bir bonus vardır. Doğal olarak, ağ donanımları ek bilgisi olmadan Deneyimsiz alıcı bu ayarlarla uğraşmak mümkün değildir.

Sonuç olarak

Ağ donanımları DIR-620 gerçekten herhangi alıcı, sadece uygun fiyatta sürpriz yapmak mümkün, ama aynı zamanda fonksiyonellik layık. Ancak, oldukça sistem yönetimi profesyonel cihaz ayarları şirketin politikasını anlamıyorum. Ama giderek artıyor çünkü yıla ağ güvenlik cihazlarının yıl düzeyine, esas başvurmak için daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.