SağlıkMüstahzarlar

"Lomfloks": kullanım, fiyat analoglar için talimatlar

Neden "Lomfloks" diye bir ilaç atanabilir? İlacın alımı için kullanılması, kontrendikasyonlar ve endikasyonlar için talimatlar bu makalede ayrıntılı olarak sunulacaktır. Buna ek olarak, ondan bu ilacın öğreneceksiniz maliyeti ve o herhangi bir biçimde analogları olsun ne kadar maddeler, onun bir parçası olan, mevcuttur.

ilaç Ambalaj, şekli, açıklama ve bileşimin

Ne haliyle böyle bir ilaç "Lomfloks" olarak kullanılabilir? Kullanım için talimatlar, aktif ilaç, sadece kaplı tabletler açık kahverengi bir renk olarak (film) dikdörtgen tablet (400 mg) şeklinde pazarlanmaktadır bilgilendirmek.

Bu maddenin aktif bileşen (hidroklorid olarak kullanılır) lomefloksasin edilir. Ek bileşenler ile ilgili olarak, daha sonra laktoz, saflaştırılmış talk, nişasta, krospovidon, polivinilpirolidon, sodyum lauril sülfat, propilen glikol, magnezyum stearat, sodyum nişasta glikolat, ve koloidal silikon dioksit.

metilen klorür, izopropanol, titanyum dioksit ve hidroksipropil metilselüloz: kabuğun bileşimi aşağıdaki maddeleri yol açar.

"Lomfloks" kabarcıklar (5 parça) tabletler karton kutulara yerleştirilir vardır.

uyuşturucu eserleri olarak mı?

ilaç "Lomfloks" nedir? Kullanım için talimatlar, bu madde, bir sentetik antimikrobiyel madde olduğunu göstermektedir. Bu ilaçların florokinolon grubuna aittir ve bakterisid etki geniş bir spektruma sahiptir.

böylece karmaşık olan bir tetramer oluşturan DNA giraz bakteri engelleme ve DNA replikasyonu ve transkripsiyonu rahatsız edici bir ilaç sahip kabul edilir. Bu tür maruz kalmanın bir sonucu olarak, patojenik hücre yıkımı vardır.

Bu ilaç, gram negatif ve Gram pozitif mikroorganizmalar ve aerob karşı aktiftir. Ayrıca, Chlamydia, uyuşturucu zararlı etkisi , Mycobacterium tuberculosis (hücre içi ve hücre dışı bulunan), aynı zamanda, bazı soylarının uroplazmy ve mikoplazma.

Asidik bir ortamda, ilaç etkinliği önemli ölçüde azalır, ve direnç çok yavaş geliştirir.

İlaç bir belirgin etki postantibioticski sahiptir.

Biz de streptokoklar ve anaeroblar lomefloksasin etkisine dirençli olduklarını unutmamalıdır.

Farmakokinetik

Ne zamandır ilaç "Lomfloks" (tabletler) emilir olacak? Kullanıcı uygulaması aktif bileşeni içine uygulamadan sonra neredeyse tamamen sindirim sisteminden emilir belirtiyor.

kandaki yüksek konsantrasyon 1.5-2 saat sonra gözlenen ve litre başına yaklaşık 3,2-5,2 mg formülasyon, 400 mg kullanarak. Ayrıca, unutulmamalıdır ki ilaç alımı sırasında dozaj lomefloksasin konsantrasyonlar en bakteriler için MIC değeleri aştığında bahsedilen. En azından yarım gün için.

plazma proteinlerine iletişim aktif madde, yaklaşık% 10'dur. oldukça hızlı bir şekilde Lomefloksatsin vücudun her dokulara nüfuz eder. biyolojik sıvılarda ilacın konsantrasyonu, özellikle prostat dokuları, akciğer makrofajlar ve idrarda, plazmada daha 3-6 kat daha yüksektir.

aktif elemanın yarı ömrü yaklaşık 7-9 saattir. Yaklaşık lomefloksasin% 70-80 idrarda (modifiye edilmemiş formda) gün boyunca verilir.

aktif elemanın böbrek işlev bozukluğu yarı ömrü olan hastalarda büyük ölçüde artar.

tanıklık

Hangi hastalıklar reçete yazanlar "Lomfloks"? Kullanım talimatları aşağıdaki göstergeleri içermektedir:

 • Solunum hastalıkları (enfeksiyon), daha doğrusu, (kronik bronşit ve pnömoni alevlenmesi dahil) alt bölümleri;
 • Lomefloxacin duyarlı bakterilerin neden olduğu edilmiştir enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıklar;
 • orta kulak iltihabı;
 • kronik ve akut klamidya, gonokoksilerin tedavisinde ilaç olarak ve karışık;
 • üriner ve üreme sistemlerinin karmaşık ve komplikasyonsuz enfeksiyonları;
 • yumuşak doku ve derinin enfeksiyonlu hastalıklar;
 • kolesistit ve bulaşıcı enterokolit;
 • Kronik osteomiyelit de dahil olmak üzere eklem ve kemik enfeksiyonları;
 • (Hastalığın akut progresif formları, ilaç dirençli bakterilerin, rifampisin intoleransı, birlikte tüberküloz spesifik olmayan enflamatuar süreçler de dahil olmak üzere), akciğer tüberkülozu.

Ayrıca kabul ilaç genellikle cerrahi transüretral prosedürlerinde bulaşıcı komplikasyonların önlenmesi için reçete unutmayın.

Kontrendikasyonlar

Tabletleri "Lomfloks" alamaz her durumda anormallik varsa? Kullanım (ilacın fiyatı aşağıda verilmiştir) için talimatlar kontrendikasyon aşağıdaki listesini içerir:

 • Gebelik ve emzirme sırasında;
 • epilepsi, serebral arteryoskleroz, hem de konvülsiyonlar eşliğinde durum;
 • yaş 15 yaş altı çocuklar;
 • Hasta aşırı hassasiyet lomefloksasin ve diğer kinolonlar için.

İlaç "Lomfloks": kullanım talimatları

Bu aracın Açıklaması daima ekli talimatlar mevcuttur. Buna ek olarak, ilaca ek açıklama verilen bir sapmada alınması gerektiğini doz konusunda hastaları bilgilendirmek.

Tabletler "Lomfloks" (oda sıcaklığında içki suyu) sindirilmesi gereken. Onun etkinliği gıda alımı bağlı değildir. Bu formülasyonun dozu, günde bir kez 400 mg'dir.

(Günde bir kez), 200 mg - tedavinin ilk gününde engellenmiş böbrek fonksiyonu ilacın 400 mg, ve bir sonraki öngörülen zaman. Dozaj ve tedavi süresi, mevcut sapma ve duyarlılık şiddetine bağlıdır.

TB hapları "Lomfloks" tanısı hastanın bu tür "İsoniazid", "pirazinamid" ve "etambutol" olarak ilaçlarla kombine edilmesi gerektiğini durumunda.

Aynı zamanda lomefloksasin ve rifampisin almak son derece istenmeyen bir durumdur. Bu durum, bu maddelerin, rekabetçi antagonistleri olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

fotokimyasal reaksiyon riski önemli ölçüde akşamları" pills' Lomfloks alarak azaltılabilir.

ilaç etkileşimleri

Diğer ilaçlar tıp "Lomfloks" alabilir miyim? Kullanım için talimatlar (analoglarının aracı maddesi sonunda sunulacak) ilacın oral antikoagülanların etkinliğini geliştirmek için, aynı zamanda NSAID'lerin toksisitesini artırmak mümkün olduğunu belirtmektedir.

Antasitler ve ilacın sukralfat yavaş emme ve bir şelat bileşiği oluşturan, kendi biyolojik azaltır. probenesid ile eş zamanlı alımı ile ilgili olarak, bu renal atılım inhibisyonu katkıda bulunur.

yan etkiler

İnsan vücudu, ilacın "Lomfloks" üzerinde olumsuz etki yapabilir mi? Kullanım kılavuzu (yorumlar, analogları bu makalede sunulan) kabul görmeyen, ajan aşağıdaki yan etkilere sahip olduğunu belirtmektedir:

 • Gemi ve kalp: kardiyo-pulmoner sistem çalışma Vaskülit ve zulüm.
 • Solunum sistemi: akciğerler ve larinks ödemi.
 • Alerji: Alerjik reaksiyonlar, ışığa, anafilaksi ve anjiyoödem.
 • Sindirim: psödomembranöz kolit ve oral mukoza ağrı.
 • Karaciğer: hepatit gelişimi.
 • İdrar: poliüri, interstisyel nefrit, idrar tutma ve böbrek yetmezliği.
 • Kaslar / iskelet: tendinit, bağ kopması, artralji ve miyalji.
 • (Periferik sinir sistemi ve santral): anksiyete, ataksi, konfüzyon, konvülsiyonlar, depresyon, titreme, uyku bozuklukları, baş dönmesi, zihinsel bozukluklar, baş ağrısı, halüsinasyonlar, bulanık görme, tat alma bozukluğu, fotofobi ve diplopi.
 • Cilt: hiperpigmentasyon, eksfolyatif dermatit, Stevens-Johnson sendromu ve epidermal nekroliz.
 • Metabolizma: Hipoglisemi.
 • Kan: hemolitik anemi ve trombositopeni.

Dikkat

ilaçların özellikleri "Lomfloks" tableti almadan önce, hastaların farkında olmalı hangisi? hazırlanması, talimat gerekli okuma, hem de bir uzman ile bir ön istişare tanımı.

Böyle bir hastalık olarak, siroz gibi, doz rejiminin ayarlaması gerekli değildir. Ama bu böbreklerin çalışma kesintiye uğramamasını yalnızca olduğunu.

Tedavi sırasında, ilaç, UV ışınlarına maruz kalmasını önlemek için gereklidir.

Antasitler, alüminyum, magnezyum ve demir içeren ve vitaminler ve diğer maddeler, söz konusu ilacı aldıktan sonra iki saat önce ve iki saat alınmamalıdır.

Farklı mekanizmalar, "Lomfloks" tarafından araç ve ilaç yönetimini sürücü yeteneği mu? Kullanım (bu ürünün fiyatı aşağıdaki bölümde listelenmiştir) için talimatlar bu araç bozulmuş dikkat ve oldukça şaşkın neden olabileceğini bildirir. Bu bağlamda, tehlikeli iş faaliyetleri olasılığı sadece ilaç hastanın yanıtının değerlendirmesine sonra karar verilmelidir.

"Lomfloks" ilaç fiyat değerlendirmeleri Analogları

kılavuzunun raporlama fonların kullanımına ilişkin (eğitim amaçlı) bu makalede sunulmuştur. Fiyat olarak, sadece eczanelerde tam maliyeti bilmek mümkündür. Tipik olarak, ortalama 500 ruble (5 tablet) arasında değişmektedir.

kullanılmak üzere "Lomfloks" talimatları ilaç hakkında başka ne demeli? İlacın analogları bazı ayrıntılı olarak değerlendirmiştir. Ona göre, bu ilaç aşağıdaki ilaçlarla yerini edilebilir: "hidroklorür lomefloksasin" "Ksenakvin", "Okatsin", "Lomatsin", "maksakvin", "lomefloksasin", "Lofoks",

yorumlara gelince, onlar çoğunlukla olumlu. Hastalar "Lomfloks" hap oldukça etkili bir enfeksiyonla mücadele söylüyorlar. Ancak, bu ilaç almak bazı insanlar düzenli olarak yan etkileri şikayet unutulmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.