OtomobilArabalar

VAZ-217030: teknik özellikleri ve olası arızalar

zamanda, VAZ 217030 ( "Lada Priora") "AvtoVAZ" gerçek bir amiral gemisi oldu. araba devamı onuncu ailesinin bir türüdür. Doğal olarak, "Priora" "onlarca" önemli ölçüde farklıdır. Ve bu makine dış rekabete kadar değil let, bu sevilen ve evde takdir edilmektedir.

Model geçmişini

VAZ-217.030 - 2007 taşıyıcı çıkarıldı gözden geçirilmiş ve yükseltilmiş bir model VAZ-2110. "Onuncu" model mühendislerinin tasarımı binden fazla farklı varyasyonlar yaptık. "Priora" başka bir aile olarak kabul edilir nedeni budur. Toplam modeli üç değişiklikler vardır. Mart 2007, hatchback ve wagon içinde üretmeye başladı Bu sedan,.

Eski platformda Yeni arabalar

Onuncu modeli 90'ların sonlarında başlayan üretti. "AvtoVAZ" mühendisler zaten iyi 90'lı yıllarda hala geliştirilen platformuna dayalı, hiçbir şey uzun vadeli oluşturmak mümkün olmayacaktır anlaşılır ve çok yakında araba talep olacaktır. Ne kötü şey - kolayca bütçe modellerden yabancı rakipleri bypass. "AvtoVAZ" nin uzmanlarının birincil görevi restyled oldu. Bu arada, otomobil tasarımcılarının görünüm modeli konveyör montaj üzerine koymadan önce uzun meşgul başlamıştır. Bak, önceden VAZ-217030 gibi görünüyor. Araba fotoğraflar aşağıda görülebilir. Tüketicilerin değişikliklerin bir sonucu tam o anda piyasa standartlarına uygun olan yepyeni ve daha rahat araba aldık gibi. Zaten temel kit "Priora" içinde gerekli tüm seçenekleri ile donatılmıştı. araba hava yastıkları, ön kapılarda elektrikli camlar, elektrikli hidrolik direksiyon, merkezi kilit ve diğer birçok unsurlar tamamlandı.

dış

VAZ-217030 VAZ-2110 derin bir restyling olarak oluşturuldu. Ilk şey tasarımcıları arka aks etrafında aşırı şiddetini kaldırmak için çalıştık. Yakında ön ve arka yeni bir model büyük değişiklikler olmadan çalışmaz oluşturmak için ortaya çıktı. Arabanın şeklinde banal yedek tampon veya sorunu çözmez optik ve ağırlık temiz değil. Vücut düşük olması nedeniyle arka tekerlek kemerleri ve dikey olarak arka kanat bağlandığında arka tampon, için "ağır" gibi görünüyordu. Tasarımcılar çamurluklar artırmak ve tekerlek kemerleri için aracın arka ucundan geldi arkasında bir tampon yapmak için çalıştık. Herkesin bildiği bir tasarım ek olarak, VAZ-217030 arasında restyling iki modeli vardır. Fotoğraflar (BPAN dahil) bu makalede görebilirsiniz. onuncu modelinden yan ve kapılar sadece bir parçası oldu. Bu durumda, üretici kapılar 5 milimetre daha geniş olduğunu iddia ediyor. Ön ve arka araba neredeyse tanınmaz hale geldi. Yeni bir optik Yüklü. Ayrıca kaputu, bagaj kapağı ve diğer dış unsurlar yerini aldı. Genel olarak, tasarım kolayca bazı bütçesi Korece veya Çince modele karşılaştırılabilir.

İtalyan uzmanlar iç tasarım üzerinde çalıştı. İç VAZ-217030 o yıllarda oldukça katlanılabilir görünüyordu. Ama ucuz malzemeler dekoratif malzeme olarak kullanılmaktadır. İncelemeler bakılırsa, montaj seviyesi kabin çok kötüydü. İtalyanlar 10 modelin iç bugüne kadarki gelişimini bütün hataları ortadan kaldırmak başardık. içeride oldukça rahat ve hatta rahatlatacaktır - Eh renkler eşleşti. Hızı iç VAZ-217030. Fotoğraf salonu - makalemizde.

gösterge paneli

Burada, İtalyan stüdyodan uzmanlar tanınmayacak her şeyi değiştirdi. orta kesiminde artık on-board bilgisayardır. O ölçüde tamamlanmıştır. elektronik bir kilometre sayacı, yakıt göstergesi (ortalama ve anlık), saat, ortalama hızı ve diğer veri yoktur. Düğme seçici vites daha yakın orta tünel taşındı nedense bagajı açmak için. gövde oldukça büyüktür. Onun depolama kapasitesi kadar 430 kadar litredir. Bu iç kısmından ya da bir verici sinyali ile açılabilir. bagaj kapağı üzerinde ayrı bir düğme değildir. yapılandırmasına bağlı olarak, radyo kaset orta konsolda yer alabilir. sonraki sürümlerde "Priora" dokunmatik ekran ile multimedya sistemi kurdu. hırsızı kontrol etmek Tuşlar artık eskisi gibi değil merkezi tünel, kapıya yetiştirilmektedir. Aynalar, elektrik ısıtmalı ile donatılmıştır. Ve bu işlevler elverişli joystick kullanılarak kontrol edilebilir. Bu arada, bu aynalar zaten temel versiyonunda mevcuttur. normal bütçe arabalarda olması gerektiği gibi Genelde, her şey, ergonomik olduğunu. Ve hatta eğer montaj en üst düzeyde değil, ama her şeyin sırada yer alıyor. Ve temel denetimlerini kullanın oldukça uygundur.

elektrik santralı

kullanılan motorlu zaten tanıdık vosmiklapanny motoru VAZ-21116 olduğunu. O 90 beygir gücü üretme kapasitesine sahiptir. Ayrıca hat 16 98 "at" bir valf motor VAZ-21126 kapasitesine sahiptir. bileşenleri ve yabancı üretim yedek parça çeşitli kullanılan motorların tasarımı. Sonuç olarak, önemli ölçüde güç ünitelerinin payını artırmayı başarmıştır. Yani, yeni bir hafif uygulanmıştır bağlantı kolu ve piston grubunu şirketi, Federal Mogul arasında. Zamanlama kayış ve bir germe silindiri kapıları imal TSE, firma buraya. Üretici kaynak kiti fazla 200 bin. Km olduğunu iddia ediyor. aralık arabanın üst tarafında VAZ-217030 120 hp 1.8 litre motoruyla geliyor Bu sürüm şirketi "Süper-Auto" sunar. Ama bu tür durumlar çok azdır. Onlar sipariş üzerine yapılır.

transmisyon

Orada hemen hemen hiçbir şey değişmedi - hala beş adımlı "mekaniği" sunuyoruz. Araba ile, sahiplerinin İncelemeler bakılırsa ve bulanık anahtarlama dişlilerin problemini çözmüş değil. Olası arızalar - düşük kaliteli kavrama. İlk vitese ikinci geçiş istiyorsanız, çaba gerekir. Bu motorlarla iyi seyretti, hangi hatta robotize şanzıman kurulan 2016 yılında "Önce" için - Yıllar boyunca, VAZ-217030 özellikleri diğer modifikasyonlar gelişmeye başladı.

şasi

mühendisler dikme ön süspansiyon yükseltme değil çalıştığım gibi, şimdi modası geçmiş ve arkaik olduğunu. Az sayıda insan direkt dövme silah ve diyagonal jet itme kullanın. arka süspansiyon, yeni amortisör ile donatılmıştır. Ayrıca geliştirilmiş fren sistemi önemli ölçüde yönetimini kolaylaştıran, ABS çıktı. Ön ek olarak, aynı zamanda bir arka orada denge çubuğu. Arka frenler değiştirilmez. Üretici disk elemanlarını yüklemek kararı aldı "çember". Olası arızalar şasi - kükreme göbek rulman.

Yaygın Sorunlar "Lada Priora"

Araba tamir uzmanları araç cihazına VAZ-217030 ile mükemmel tanıdık. Teknik veriler ve olası arızalar onlar da iyi bilinmektedir. Mekanik inanıyoruz birinci nesil (yani 2007 yılında montaj hattından bu sürümler) açıkça ham ve denenmemiş idi. motorları gelince, genel olarak, onlar oldukça güvenilirdir. Ama onlar "çocukluk hastalıkları" var. motorlar, genellikle triger kayışı taşıyan kusuru bölünürler. Bir su pompası sorunu da vardır. kemer Zamanlama 120'den fazla 000 km'lik bir kaynak vardır, ama taşıyan itme pompası ile de çok daha erken başarısız olabilir. Bütün bu kayışın kopmasına neden olur ve bunun sonucu olarak, viraj valf olarak olabilir. İletim sistemine göre söylenebilir özel bir şey değil. O az veya hiç önemli bir değişiklik bırakıldı. Onun sahipleri ile herhangi bir sorun herhangi bir ciddi şikayetler olmadan kutu eserler vardı. Genellikle "öncesinde" sahipleri ön rafa basınç yatakları üzerinde hizmeti ile iletişim. Bu ayrıntılar genellikle kama vardır. Yine zayıf ön hub ile bazı sorunlar var. Oldukça birkaç kez çukur ve deforme tertibatına girmek için.

özet

Geri kalanı için, tüm ayrıntıların tamamen kusursuz görev süresi yerine getirmektedir. Tabii ki, her kural istisnaları vardır ve farklı sorunları olan otomobillerin bir yeri vardır. Ama bildiğim kadarıyla ilk nesil olarak, ikincil piyasada satın almayın. inşa kalitesi "topal" idi. Eğer operasyon kurallarına uymak ve düzgün araba korumak, bu uzun bir süre sahibini hizmet edecektir. Bugün, bu makineler ikincil piyasada satılmaktadır - Eğer iyi durumda VAZ-217030 içinde satın alabilirsiniz. arabaya Talimatlar doğru operasyon hakkında sahibini anlatmak için.

Yani, biz "Lada Priora" teknik özellikler, tasarım ve iç ne buldum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.