OtomobilArabalar

Termal macun KPT-8: tanımı ve karakterizasyonu. KPT-8 - iletken macun

Bildiğiniz gibi, uzun operasyonla bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar çok sıcak. Ve en savunmasız kısımları sadece işlemci ve ekran kartı bulunmaktadır. Bu bağlamda, tüm üreticileri iki elemanlarının en azami soğutma sağlamak için çalışıyoruz. Ayrıca, bu tür bir termal yağ gibi bir madde kullanılmadan yapamaz ses işlemcisi bilinçli üretici monte ederken. Genel olarak, bu parça sadece bileşenleri ve dizüstü bilgisayarlar üretiminde montaj hattında kullanılmaz, aynı zamanda, zorunlu olarak daha iyi bir ısı iletkenliği için CPU tamir kullanılır. Ve bugün termal macun KPT-8 özelliklere sahiptir ve nasıl uygulamak ne bahsedeceğiz.

Bu nedir?

Termal bir esnek plastik durumudur çok-bileşenli elemanı temsil eder. Bunu özelliklerine göre, iyi bir ısı iletkeni olduğu, yüzden sık sık bilgisayar parçaları üzerinde dokunmatik yüzey arasındaki ısı direncini azaltmak için kullanılır. Diğer bir deyişle, thermopaste MB-8 ve böylece bunların ısıtma (birkaç derece) herhangi bir indirgeyici eşitsizliği radyatörü ve CPU, doldurur.
Anlaşılan bu alan tamamen düz görünebilir unutulmamalıdır. Ama bu böyle değildir. Eğer (tercihen özel araçlar aracılığıyla) yakından bakarsanız, boşluklar ve mikro çatlakların bir sürü görebilirsiniz. Belli bir oluşturma işleminde olan hava yastığı, normal bir ısı dağılımını engeller. Sonuç olarak, işlemci hararet ve ayırır. Bu durumu önlemek için, her bulunan mikro-çatlaklar özel ısıl pasta KPT-8 kapatılır. radyatördeki ısı çıkarma - bu, belirli bir madde yerine bir kilit bir görevdir.

Termal macun KPT-8: yorumlar ve özellikleri

Harici olarak, bu durumda, kendi özel elektrik direncinin seviyesi 0,7-0,95 W / m x K civarında bir termal iletkenliğe sahip bir homojen beyaz bir madde 1014 ohm olan sunulur (bazen bu rakam, yukarıda sözü edilen birkaç standart olabilir). çalışma sıcaklığı thermopaste de, özelliklerini kaybetmeyen - eksi 60 ile artı 300 derece Celsius. Bu nedenle, MB-8 (değerlendirme de bu noktaya dikkat edin) herhangi bir yük veya grafik işlemcisi de mükemmel ısı iletkenliği sağlar.

maliyet

Termal yağ, bir tüp satılan ve küçük bir kavanoz edilebileceği belirtilmelidir. Maliyet gelince, KPT-8, 10 gram küp yaklaşık 55 ruble maliyeti. ağırlığı 18 gram olduğu tüp, yaklaşık olarak 2 kat daha fazla koyacak için.

Ayrıca thermopaste TCMB-8 ve böyle acquire tamamen mantıksız ancak 20 kiloluk kovaları sattı. işlemci için maddenin sadece bir kaç gram kullanmak yeterlidir.

Nasıl işlemci yüzeyinde CBT-8 uygulamak? nüansları

Sadece özel beceri ve pahalı araçlara sahip gerekmez unutmayın. Ana - termal yağ tabakasının uygulanması gerekir unutmayın şekilde birbirine bitişik soğutucu ve işlemci yüzeyi. Başka bir deyişle, macun sadece boşluklar ve mikro çatlaklara doldurmalıdır. uzayın tamamı kalanı onun tarafından ele alınmamalıdır.

Nerede kapanır?

Önce eski termal macun kalıntılarından çipin yüzeyini temizlemek gerekir. Bu normal yumuşak dokuyu kullanılarak yapılabilir. Alternatif olarak, etanol bir kavanoz alıp parçaların yüzeyini tedavi edebilir. İkinci durumda o pamuk tomurcukları kullanmak daha iyidir.

Bu arada, bu eski termal macun kalıntılarından işlemci yüzeyini temizlemek için nasıl sadece örnek değildir. Başka etkili bir yöntem yoktur. Bu normal bir lastik bant kullanarak oluşur. olası Bunu kullanarak etkili bir şekilde metal bir üyesi yüzeyle eski macun tabakası temizlemek için. Ancak, çok güçlü parmakları olması gerekir. Yöntemin fiziksel karmaşıklığına rağmen, bir lastik bant olan bir yöntemdir işlemci ve ısı emicisi için güvenli olduğu.

Daha sonra, soğutucu tabanlarındaki termal yağ kalıntıları çıkarmak. Şimdi herşey işlemci tamamen eski macun salınır edilir. Ama ona yenisini koymak için acele etmeyin. İlk olarak (ön-kaplama sonra çıkarmak için m. E.) termal yağ, bu iki "sıfır" tabakadaki yüzey ovmak gereklidir. boşluklar ve mikro çatlakların - madde sadece bizim için doğru yerde kalır beri.

Şimdi ana aşamaya - çizim. Yavaşça ana çipe tüpten küçük termal macun sıkma. Birçok bilgisayar bilimciler diyagonal çapraz sırayla üzerinde uygulamak için önerilir. Böylece yüzeylerin çevresinde iyi yağlama elemanları elde edersiniz. ince (hatta biraz saydam) - termik macun tabaka çok düzgün ve en önemlisi olması gerektiğini unutmayın. Metal yüzey maddesi, çok basit eşit dağıtmak - bir plastik kart elemanlarını tutmak için yeterli. ilkesini kullanarak, işlemci ve soğutucu arasındaki Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler cm katmanı yapın "daha iyi olur." Bütün bunlar sadece soğutucu için CPU ısı iletimi kalitesini ve dağılımını kötüleşeceğini. Sonuç olarak, sadece aşırı ısınmasına ve herhangi azalmaya tabi olmayacak pahalı bir öğeyi yakmak.

son aşama

termal yağ tabakası muntazam yüzey üzerine dağıtılır ve aşırı kaldırılır sonra, CPU üzerindeki radyatör düzeltmek ve sabitleme kilitleri basın güvenlidir. Bütün bu onarım her şey bitti. Gördüğünüz gibi, her şey (eski macun tabakasını gidermek uğraşmadan hariç) çok basit ve değil çok zor. Ve en önemlisi - şimdi bilgisayarınızı çeşitli aşırı ısınma daha az maruz kalması olacak ve kesinlikle aşırı aşırı yük nedeniyle başarısız olmaz.

Yani, biz onun düzgün işlemci ve soğutucu metal yüzeyine uygulanan nasıl termal KPT-8 yapıştırın ve ne olduğunu buldum. İşlemci ısınma kesinlikle onun başarısızlığa yol unutmayın. Bilgisayarınızı koruyun ve düzgün termal macun çekilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.