SağlıkAlternatif tıp

Varis gelen kestane tentürü bir tarif

Varisli damarlar - genellikle modern insanın bacakları kamçı belası. Sonuç olarak, etkilenen damarlar bükülmüş ve knot felç ettiler genişletilir. Kan akış hızı, onun durgunluk ve trombus oluşumunda (kalınlaştırılmış kandan mantar) için koşullar bulunmaktadır, yavaşlatır.

Daha - daha fazla. Kan pıhtısı damar engelleyebilirsiniz. Ameliyattan yol açan tromboflebit, en iyi - Ve damar duvarının inflamasyonu başlar. trofik ülser giden damarlarda kan akımının olmaması.

Varisli damarlar - basur ve prostatit arkadaşı. mukoza zarı altında anüs olarak venöz pleksus dilate. Onlarda hemoroid kanaması, korkunç acı görünür, tıkanıklık var. Venöz staz ve prostat bezinde oluşturulur, etkilenen prostatit.

varisli damarlar önlenmesi için halk ilaçları

Tıp lazer her yere yayılan, onun cephaneliği, yeni farmakolojik ajanlar alarak sinsi varis mücadelede durmaz. onlar nesiller tarafından test edilir çünkü alternatif tıp eski araçlar, unutulmuş değildir. Ve onlar hastalık "yatıştırmak" için yardımcı, ama biz katranlı olmamalıdır. Tedavinin en iyi yöntemi - Uzun hastalığın önlenmesini kanıtlanmıştır.

Bize en sık kullanılan araçlardan bazıları hatırlayalım: pamuk çorap sabah çiy üzerinde yürüyen ve losyonlar içine patates suyu, damarlar elma sirkesi sürtünme ve iç kendi almak, krem bulamaç herb wormwood ringa kollukları, huş tomurcukları tentürü olan hastaların damarları yağlamak. Birçok onlar infüzyon tarafından yardım edildi iddia kestane meyve.

Netleştirin "safkan"

tedavisi için bir kestane atı gerekir. o Avrupa'ya yayıldı Dikim, bazı türler Moskova ulaşır. At kestanesi onun bile hayvanları yemeyin için kullanılmaz, yenmez. Hatta (Latince Aesculus itibaren) zholudnikom, eskulusom aradı. At kestanesi ağaçları park peyzaj kullanılan, dekoratif. Hatta "belgeler" - değil meyve yenilebilir noble chestnut, akrabası. Tabii ki, bu ağaçlar gibi bakmak. Ama edilir - Bitki aleminin değişik ailelerden gelmektedir.

Kullanışlı adam ve venöz hastalıklara karşı bir savaşçı olarak ünlü at kestanesi. Bu, kan viskozitesini düşürür ve böylece kan pıhtılaşmasının önlenmesi venöz içeriğini arttırır. Merhem, varisler arasında kestane tentür başarıyla damarların duvarlarını güçlendirmeye, kan damarlarında iltihap ortadan kaldırmak için bir tonik olarak kullanılmaktadır. Kestane varisli şifa (trofik) ülseri teşvik etmektedir. Bu kaldırım hemoroid yardımcı olur. Böyle varis kestane tentür olarak fitosredstv olsun. Bu, uzun popüler hale gelmiştir etkili ilaçtır. o şifalı Neden, hangi maddelerin buna yoğunlaşmıştır?

gizli güç

, Kabuklarından tohumlar (Eylül ayında) kökleri ve dalların kabuğu (özsuyu akışının döneminde toplanan), çiçekler, yapraklar (henüz sarı açık değil) kullanılan tedavisi için. ağacın Tüm bu parçalar tıbbi organik maddeleri içerir. varisli damarlar mücadelede güçlerini nedir?

korteks ve kahverengi tohum kabuk, kabuk içinde tanen, saponin, Escin ve eskülin ve fraksin glikozitler, yağlı yağ içerir. flavonoidler, rutin, pektin, kaempferol türevleri - çiçeklerde,. Saflaştırılmış çekirdekler - nişasta, tanen ve saponinler, yağlar, flavonoidler.

Tanenler (tanenler) kapatılır ve onları su geçirmez ve pürüzsüz hale kabuk damarlarında protein moleküllerini birleştirmek edilir. Tanenler buruk tadı vardır. Ör ağız mukozası "dubeet" onlardan (yoğun hale gelir). Aynı damarlar ile gerçekleşir: kendi duvarları mühürlendi kırılganlığını kaybolur, onlar enfeksiyon, tahriş edici geçmesini engelleyen bir koruyucu film ile kaplıdır.

Saponinler (SAPO - Sabun) - sabun doğal maddeler dolayısıyla bakterisidal anti-enflamatuar özellikleri vardır. Escin gibi mevcut kestane olarak. Olgun kestane ağaçları çekirdeklerinin el yıkama kullanımını açıklar. Escin terapötik etki, durgun kan sürüş damarları sesleri olmasıdır şişliği azaltan, lenf akışını azaltır.

Glikozidler ve kumarin eskülin fraksin uygulamaktadır yumuşak antikoagülan etkisi - ince kan ve damarlar boyunca mevcut hızlanmaktadır. Geliştirilmiş sirkülasyon etkisi çözme verir - yaralar (varis "çiçekler") sıkılır.

Rutin, kırılganlık ve kılcal damarların geçirgenliğini, kolesterol mevduat erimesi azaltır, kan basıncını düşürür, alerji ve şişme rahatlatır.

Kaempferol türevleri, anti-kanser sahiptir ve iyileştirici özellikleri yara.

Yağ yağ, hücreleri yeniler metabolizmasını düzenler, iltihabı yatıştırır.

Bu maddelerin tamamı varisli damarlar gelen kestane ev ve tentür içerecektir.

kontrendikasyonlar

at kestanesi tentürü yasaklandı:

  • şeker hastaları için;
  • trombositopeni (trombosit eksikliği zayıf kan koagüle olduğu anlamına gelir ve bu kanama tehdit);
  • İlk üç aylık dönemde hamile kadınlar için;
  • hipotansiyon (düşük tansiyon);
  • adetin aykırı.

kestane tentür gibi halk ilaç tedavi edilecek karar verdikten sonra ise tarifi olan bu metinde, doktorunuza danışın. Bitki hafifçe zehirlidir - Bir kesinlikle doz takip etmek gerektiğini unutmayın.

kestane tentür nasıl hazırlanır

Örneğin varisleri, hemoroid, tromboflebit ve prostatit gibi hastalıklarda venöz yetmezlik tedavisi votka 200 ml doldurulmuş mika soyma kestane tohumla birlikte ezilmiş (püskürtülen yüzeyi "çivili" kabuk) 20 g, almak için iç kullanım için infüzyon hazırlamak.

Maserasyon karanlıkta bir cam şişe haftada devam eder. Her gün, kapağı açmadan içeriğini sallayın. aç karnına günde 3 kez 30 damla infüzyon take Filtreli. Tedavi süresi - 1 ay. Kan pıhtılaşması izlemek için gerekli Aynı zamanda - analiz yapmak.

tarifi metinde verildi kestane likör terapötik etki göre, "Aescusan" (Almanya) ve "esflazid" (Rusya) gibi ilaç ilaçlar olanlar daha kötü. Ama ev ilaçları çok daha ucuz mal olacak.

yardım merhem

İyi alma tentürler merhem ile bacaklarda iltihaplı damarlar yağlama ile birlikte. Bu oluşan bir karışım oluşturmak için gerekli olan: papatya çiçeği bir toz, adaçayı yaprak - 2-3 saat kaynamaya 5 g tavuk yağı 200 ml bileşenleri karıştırın (eritilir ve sıcak), - 10 g, kabuk kestane çekirdek, zemin - 50 gr, patates nişastası bir su banyosu içinde, infüzyon ısı 12 saat sonra, filtre geri akışa ısıtılmıştır.

Eklemlerinizin ağrısı varsa

Kestane alkolik ekstre eklem ağrının giderilmesi için, bir anti-inflamatuar ajan olarak kullanılır.

parçalanan kaplanmış tohum 50 g votka döküldü - 0.5 litre: eklemler için harici kullanım için kestane tentürü (artrit tedavisi, romatizma) hızlı bir şekilde hazırlanmıştır. İki saat sonra infüzyon boğaz noktalar sürtünme için uygun olan sürtünme.

osteoartrit etkilenen eklemlerin için kestane tentürü: meyve tepesine kadar kavanozun doldurulması, 3-4 parça halinde kesilir ve votka ile ağzına kadar dolduruldu. Karanlık 3 hafta içinde sıkı kapağını kapatın ve ısrar - tıp hazırdır. Akıtılmış ve eklemleri sıkıştırmak için kullandı.

kestane çiçeklenme zaman

Meyveler sonbaharda olgunlaşır. Uzun süre ne Eylül'de eğer beklemek? Sadece varisli damarlar gelen kestane alkolat yardımcı olabilir. iltihaplı damarlar ve hemoroidal koni tedavisi için Bahar taze çekilmiş çiçek suyu uygun. Kan pıhtılaşması yavaşlatır. Dozaj - iki kez aç karnına 30 damla günde. Suyu su ile seyreltilir.

Yaz aylarında bir kıyma makinesi kestane yaprakları aşağı yukarı hareket şişmiş damarlar gruel için geçerlidir.

Ve votka kestane gelecekteki kullanım çiçek tentürü için hasat. votka ihmal 20 g parçalanmış renk 100 ml bir kavanozda. Karanlık hazırlanmasında oda sıcaklığında bir hafta infüzyon sonra hazırdır. sabah ve akşam 30 damla olmalıdır iç. Rölyef bir çiçekli kestane faydalı etkisinin sonucu hissedecek hafta 3 kademeli gelir.

votka (çocuklar, hamile kadınlar, alkol bağlıdır kişi) üzerinde kestane çıkışından sakınmak isteyenler, Bagajda veya dallarının kabuğu bir kaynatma içebilirsiniz. Su kabuğu 3 yemek kaşığı kıyılmış kaynayan bir litre örtün. l., 10 dakika boyunca düşük ısıda kaynatın. Sabah ve gece yarım fincan içmek için.

Küvetler ve banyoları

Sadece zaman varisli damarlar, aynı zamanda etkili bir banyo kaşıntı miyalji, nevralji, romatizma, gut, deride atkestanesi - tohum veya kabuğundan. 1.5 kg - kaynar su kovası 30 dakika ham kıyılmış pişirin. Şekil değiştirme, küvetin içine dökün.

hemoroid oturma tepsiler hazırlamak için kuru ham maddelerin bir karışımı yapmak gerekir. Sen bağlamanız gerekir: 3 porsiyon tohumları, papatya (çiçek), herb sage, meşe kabuğu 5 porsiyon kestane. 4 çorba kaşığı. l. 3 bardak - toplama kaynar su dökerek, bir termos içine dökün. 2 saat boyunca süzün. infüzyon 2 L su hacmi getirin (kaynatılıp soğutulmuş). banyosunda az 15 dakika ayırın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.