PazarlamaPazarlama İpuçları

Duran varlıklar ve dönen varlıklar. varlık yönetimi

Duran varlıklar ve dönen varlıklar tamamen mülkiyet, iş ve yatırım şirketi durumunu karakterize edebiliyoruz.

işletmedeki varlık yönetimi için Konvansiyonel alt sistemi

Bugün, varlık yönetimi faaliyetleri sisteminin mali yönetim üzerinde duruldu. Yakından kurumda var diğer kontrol sistemleri ile bağlantılıdır. kurumsal yönetim sisteminde aşağıdaki alt sistemleri içerebilir:

 • için yapılabilir Üretim ve pazarlama faaliyetlerinin operasyonel yönetimi.
 • Yenilik faaliyeti.
 • Yönetim ve işletmenin finansal faaliyetlerinin düzenlenmesi.

Duran varlıklar ve finansal yönetim sistemine dahil dönen varlıklar, bu nedenle, yakından operasyonel ve yenilik yönetimi ile ilgilidir. yıllık mali tablolarını hazırlandığında, hesaplama ve güncel ve duran varlıkların kullanım verimliliği göstergelerinin yansıması dikkat çekmek için gereklidir. Hazır analizi sadece kaydedilen açıklayıcı memorandum, muhasebeciler eğilimleri değerlendirmek ve varlıkların etkin veya etkisiz kullanımını neden olabilir.

Varlık Yönetimi İlkeleri

aşağıdaki ilkelere dayanmaktadır aşağıdaki varlıklar şunlardır:

 • mali yönetim alanında çeşitli yönlerde ile İletişim. Kurumsal sistemlerin doğrudan yönetimi.
 • kapsamlı Formasyon yönetimi çözümü. Duran varlıklar ve dönen varlıklar, finansal performansı üzerinde doğrudan veya karmaşık etkiyi sağlamak için kullanılır.
 • Gelişim ve belirli idari karar maç için fırsatlar sağlar sisteminin en önemli kriterlerden uygulanması. Aynı zamanda işletmelerin genel finansal politikasını içermektedir.
 • örgütün daha da geliştirilmesi başarılı stratejik hedefler yaratılmasına Oryantasyon.

Şirketin varlık ve çeşitlerinin temel kavram

Varlıklar - kuruluşuna ait olan mülke tüm hakları, toplam kümesidir. onlar sabit kıymet stokları, mali katkılar, gerçek veya tüzel kişi için geçerli nakit gereksinimleri ima gibi.

başka bir deyişle konuşan varlıklar - belli yatırımlar, hem de gereksinimlerini. Bu terim, mülkiyet herhangi bir biçimde, hem de örgütün özelliğini belirleme olanağı sağlar.

Varlıklar Maddi ve maddi olmayan ayrılabilir. Buna karşılık, ilk nakit benzerleri olmayan varlıklara atfedilebilir. Bunlar aşağıdaki koşulları karşılayan edebiliyoruz:

 • mülkiyet öğelerin belirlenmesi.
 • Belirli ürünlerin üretimi için uygulama, önemli işlerin uygulanması veya hizmetleri sağlamak için.
 • ekonomik yararlar ve organizasyon için yararları.

Maddi olmayan varlıklar ile ilgili ticari itibar işletme ve fikri mülkiyetin.

duran varlıkların Yönetimi

Organizasyonlar Duran varlıklar önemli araçları, ekipman daha fazla yükleme, hazır oluşmaktadır maddi olmayan varlıklar, tamamlanmamış uzun vadeli nakit ve sermaye yatırımları. Böyle varlıklar şirketin ilk aşamalarında oluşturulan, o zaman bu durumda size sürekli yönetim bakmak gerekir. Çeşitli şekillerde ve çok sayıda fonksiyonel alanlarda uygulanabilir.

Bazı görevler tür varlıkların mali yönetim atanabilir. Firmalar duran varlıkların mali yönetiminin uygulanması için çeşitli şekillerini ve yöntemlerini ayırt edebilir.

ortak sınıflandırma

Sen duran varlıkların aşağıdaki sınıflandırmayı seçebilirsiniz:

 1. işletmenin Duran varlıklar. Bu yapı, otomobil, taşıtlar, binalar ve üç yıldan fazla büyümek bitkileri içerir.
 2. Sermaye yatırımları. Birincisi ve en önemlisi, malzeme ve teknik altyapı iyileştirilmesi inşaat, modernizasyon ve revizyon yapılması amaçlı olduğunu maliyetidir.
 3. Maddi olmayan varlıklar. Bunlar kurumsal yazılım ürünleri, telif hakkı, ticari markalar ve patent bulunmaktadır.
 4. Finansal yatırımlar uzun vadelidir doğası. Bu yatırımlar, menkul, hisse senedi ve çeşitli içerir yetkili sermaye.

Nedeniyle bu sınıflandırmaya hesaplar işletmede kullanılabilir. Dönen varlıklar dairesel dönüş ana döngünün değeri kullanılarak belirlenir.

dönen varlıklar yönetimi özellikleri

Dönen varlıklar yarı mamul ürünlerin, malzemelerin çeşitli hammadde ve para gibi bileşenler içerir. Ana dönen varlıklar - kısa süreler için bu yatırımlar, üretilen çıktı, hem de hesaplarında olan fonlar. Bu fonların standart sınıflandırma seçebilirsiniz:

 1. malzemelere göre. Bu ürünlerin üretimi için temel olan işgücü ve hammadde kullanılan nesneleri içerir.
 2. mal Üretim ileride başvurmak üzere bir konudur. Bu şirkete doğrudan yapılır ve uygulanmasını ilerletmek için tasarlanmıştır.
 3. Nakit ve yatırımlar. Bu grup, nakit ve gayri nakit ödeme içerebilir.

kurumsal varlık dolaşan bileşiminin analizi

Analiz için ana ve en önemli unsur - dönen varlıklar olduğunu. Bu bir şirketin gelecekteki mali durumuna bağlıdır şu anki durumda herhangi varolan sermaye, çoğu mobil parçasıdır. Eğer kararlı bir halde kompozisyon ve cari varlıkların yapısı, bu faktör sürdürülebilirlik bahsediyor. Yani şirket mükemmel üretim süreci ve daha fazla satış teklifi vardır.

organizasyonlar bileşimi ve yapısı önemli değişiklikler olduğunda, örgütün istikrarsızlık söz etmek mümkündür. kompozisyonu ve işletmedeki işletme sermayesi büyüklüğü gibi faktörler, üretim ihtiyaçlarına değil, aynı zamanda onların daha da dolaşıma ihtiyacına sadece ilgilidir. Başarılı bir ekonomik faaliyet yürütmek için, düşünmek gerekir sermayesi. İşletme sermayesi için finansal ihtiyaçların hesaplama yapmak için, aşağıdaki bilinen yöntemleri kullanabilirsiniz:

 • Analitik.
 • Katsayı.
 • Doğrudan hesabı.

kıymetli kurumsal varlığın ortak yapısı

Dönen varlıkların yapısı dolaşımda sürekli olan fonların miktarı ve ana unsurları arasındaki orandır. Böyle faktörlere dayanarak müşterilerin ile belirli bir üretim süreci, arz ve yakın işbirliği özelliklerini etkiler. Dönen varlıkların yapısını incelemek için, mevcut varlıkların vadeli yapısında değişiklikler tahmin bakmak gerekir.

Biz akımın yapısı anlamına gelen üzerinde prensiplerini ayırt edebilirsiniz:

 • fonksiyonel rolü - üretim sürecinin uygulanmasında önemli bir bileşeni. para oynadığı muazzam rolü.
 • Likidite. Muhasebe hızı ve paraya mal ve ürünlerin dönüşüm hızı.
 • Risk sermayesi yatırımlarının derece muhasebeleştirilmesi.

Böyle bir yapının analizi gerçekleştirmek için, çalışma sermayesi bütün kurucu unsurları oranını belirlemek için gereklidir. Ayrıca hesaba dikey analiz göstergelerini hesaplamak için kullanılır onların toplam maliyeti, alınan. Yani duran varlıkları olduğunu ve dönen varlıklar tamamen analiz etmek ve şirketin mali durumunu belirlemek için yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.