SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda, karnına bir döküntü: bu nedir?

ruhun bir ayna ve cilt vücudun durumunu yansıtır - İnsanlar gözleri söylüyorlar. Küçük bir çocuk, hatta görünüşte önemsiz olumsuz etkileri herhangi karşı çok duyarlıdır örtün. Çocukların yüzden midem üzerinde döküntü çok yaygındır.

yara izi türleri

Doktor, onun karakterini değerlendirmek için bundan kaynaklanan oluşun nedenini ve hatta hastalıklarının belirlenmesi amacıyla, döküntü görmek yeterlidir. Bebeğin karnına temel tiplerini ayırın.

 • Nokta. Bu 1 cm'lik renk boyutunda ile karakterize edilen kısmına benzer.
 • Eritem 1 cm spot boyutu şekline sahiptir.
 • Papül - mühür, 1 cm aşikar cilde uygulanabilir.
 • Sivilce - irin oluşumu.
 • Plak - papülleri bir grup.
 • Kabarcık - seröz sıvı içeren deri oluşumu.
 • Düğüm - papül ile aynı, ancak, 1 cm'den daha büyüktür.
 • Blister - deri üzerinde yükselen, net sınırlar vardır hızla kaybolur.
 • Peteşilere - melkotochechnye morarma.
 • Ekimozlar - morarma.

ölçekler, kabuklar, erozyonlar, ülserler, sıyrıklar, deri ya da atrofi, yara izi koyulaştırıcı: Lezyonların Yukarıdaki tiplerinin her biri, aşağıdaki ikincil özelliklere sahip olabilir.

tanı döküntü

esas tanı yöntemi döküntü değerlendirme - Bu iç anket doktor, cilt değişiklikleri palpasyonu. Buna paralel olarak, doktor çocuğun durumu hakkında ek bilgi toplar. Alınan bilgilere bağlı olarak, doktor tanıyı kurar veya diğer profillerin uzmanlarının yaptıkları ileri tetkik çocukları gönderen çocuklar karın döküntü vardı neden kurmak, ek analizler belirler.

döküntü nedenleri

döküntü nedeni tamamen zararsız nüans ve ölümcül bir hastalık olabilir.

Deri tutulumu genellikle şu faktörler tarafından tetiklenir:

 • çocuk olabilir bulaşıcı bir hastalıktır. Bu durumda deri bulgusu mutlaka hastalığın ek klinik belirtiler eşlik. Bu, SARS semptomları ve aynı zamanda mide-bağırsak bozukluklarının belirtileri bir sıcaklık olabilir. Bu gibi durumlarda, döküntü genellikle kabarcıklar gibi görünüyor.
 • böcek ısırması nedeniyle hasar. Bir çocuk onun karnına döküntü kaşıntı ve kabarcıklar, büyük olasılıkla daha sonra, kan kemiren tarafından provoke deri lezyonları temsil edin.
 • Bu alerjik reaksiyon olabilir. manifestasyonlarının klasik yamalar, papül ve plaklar şeklinde deri hücreleri üzerinde tahriş görünümü olup, çoğu zaman deri, kendi soyma ve ölçek oluşumunda bir kalınlaşmasının eşlik.
 • Hematolojik hastalıklar da kendisi karnındaki döküntü ortaya çıkabilir. Bazen çocuğun karın döküntü çizik değildir. Fotoğraf - İnternet veya tıbbi ansiklopedi bulundu, (o olabilir her zaman açık değildir), durumu açıklığa kavuşturmak için olası değildir. kanla dolu cilt peteşi ve çürükler, hem de şişeleri olduğunu unutmayınız. çürükler olarak ve ayrıca kandaki açısından Döküntü tehlikeli belirtiler ve kan damarlarının hastalıkları olabilir.
 • Belki cilt düzgün bakım. Bu durumda, alt abdomen, kasıkta bir döküntü sahiptir, cilt cilt kalınlaşmasının eşlik kabarcıklar şeklinde, boyunda kıvrımlar ve fleksor yüzeyler.
 • Dermatolojik sorunlar cildin atrofi eşlik, kızarıklık ve plaket takdim edilebilir.
 • romatizmal hastalıklar deri altı nodülleri ve lekelerin varlığı dikkat etmek gerekli olduğunda.
 • Vücutta vitamin Eksikliği.

Olası hastalıklar ve belirtileri

Her grupta genel hastalıklara üzerinde durmak değer. Sen yardım istemek için istediğiniz ikincil ve uzman doktorun belirtilerini bilmek gerekir.

Çocukların Bulaşıcı hastalıklar suçiçeği meningoenfesalıt kızamık sunulabilir. Tedavi bir çocuk doktoru ve bulaşıcı hastalık uzmanı sürer.

 • Çocuklarınız varsa, böcek ısırıkları nedeniyle karın döküntü, çocuk sivrisinekler, siyah sinekler, tahtakuruları, pireler huzurunda idi oda emin olun. Şiddetli şişme ve kaşıntı durumlarında, çirmiş.
 • Alerjik reaksiyonlar çocukların karın kızarıklık görünür olmasının en sık nedenidir. Reaksiyon süresi bir haftadan fazla olabilir. Bu durumda, örneğin, şeklinde ciddi komplikasyonlar vardır astım. Çocuğun alerjik reaksiyona neden ne olduğunu belirlemek gerekir. Bunu yapmak için, alerji uzmanına başvurun.
 • döküntü mevcudiyetinde hematolojik hastalıklar, kan pıhtılaşma bozuklukları, vasküler hastalıklar ve diğer çok daha ciddi hastalıkların varlığı ile, vaskülit belirtileri ile ilgili olabilir. Tedavi bir hematoloji sürer.
 • Cilt ve döküntü görünümüyle dermatolojik sorunlar mantar enfeksiyonu ile ilişkili olabilir. Genellikle sıcak mevsimde görünür. Bir dermatolog danışmak gerekir.
 • Beriberi. mümkün kseroderma, deskuamasyon ve çatlama morarma, deri altı kanama - çocuğun vücut örneğin C, K, PP, nikotinik asit gibi vitaminler yoksun. bir çocukta vitamin eksikliği sert diyete tabi, sütten sonra ortaya çıkabilir. çocuk doktoruna danışmalısınız.

döküntünün başlamasından tedavisi ve önlenmesi

Sen cilt tezahürü çok önemli olmadığını bulmak olabilir ve ev yapımı onlardan kurtulmak için deneyin. Uzmanlar kuvvetle bunu yapmak için değil tavsiye ederiz. Bu durumda tek doğru karar - çocuk doktoruna bir başvuru. Sadece o etkili olduğu uygun tedaviyi seçmek mümkün olacak. Bu döküntü nedeni görünür bağlı reçete edilir. bir alerji ise, tanımlamak ve alerjen ortadan kaldırmak gerekir. diğer hastalıklar durumunda, aynı zamanda tek tek tedavi rejimi seçilebilir.

derhal doktora alamıyorsanız, video danışma veya açık yazışma formatında uygun tıp merkezine gelen uzman tavsiyesi yazışmalar alabilirsiniz. Bunu yapmak için, çocuğun karın kızarıklık tanımlamak gerekecektir. mektupta uygulanan Fotoğraf, yüksek kalitede olmalıdır. Ayrıca, kural olarak, bu son birkaç aydır detaylı çocuğun yaşam koşullarının açıklama gücünün özelliklerini gerektirir.

bulgular

Çok çocuğun ciltte döküntü görünümü için nedenler. Bazı raporlara göre, bebek 100'den fazla nedeni vardır cilt döküntüsü. Bütün malzemeyi inceledikten sonra, bunun nedenini kaldırarak ancak izleri kurtulmak için onun görünümünü nedeniyle olabilecek temel bir anlayışa, alabilirsiniz, doktor sadece can.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.