Kendini yetiştirmeZaman Yönetimi

Bu büyük yalan olduğunu - Neden "çok meşgul" nedir?

Hiç "çok işim var", kendinize mi söyledim? "Ben bu adamla tanışmak için çok meşgulüm?" "Ben senin sağlığın bakmak için çok meşgulüm?" "Ben bir yabancı dil öğrenmek için çok meşgulüm?" Hatta bugün kutlanacak bir şey yapmak "çok meşgul" olduğunu kendi kendime söyleyebiliriz. defadan fazla yalan Birçok telaffuz.

Hızlı değişim, tüm bilgilere sonsuz erişimi yanı sıra toplumumuzun sahip sayısız dikkat dağıtıcı bir dünyada kendi ... onun görünürlük uğruna istihdamı desteklemek alıştım. Ancak, aktivite ve verimlilik arasında büyük bir fark vardır. Biz yetişkin yaşamın her meşgul olabilir ve aynı zamanda günde etkili olmamaya. kelimeler "çok işim var" negatif sonuç yaratabilir nedeni budur.

Biz ekersen onu biçersin

Hiç yeni bir araba almış ve ardından kentte özel bir tezgah fark etmeye başladı mı? Ya da bir köpek var ve sonra bu kuşların tüm öğrenciler dikkat etmeye başladı?

Bu arabanın üreticileri aniden köpek nüfusu aniden arttı Kasabanda veya bu daha fazla model serbest bırakılmasına karar anlamına gelmez. Bu başlangıcı, retiküler aktivasyon sistemini çalışmak anlamına gelir. size sıkılmış bilimsel ayrıntıları rahme değil, biz bunu dikkat etmek ihtiyacın olanı ve ne değildir söyler Beyninde otomatik bir mekanizma olduğunu söyleyebiliriz. beyin için bir filtre olarak düşünün.

Bu mekanizmanın adı çok ilginç gelmiyor rağmen, beynin önemli bir parçasıdır. ister bilinçli veya bilinçsiz - Biz düşüncelerimizi tanımlar. Bu mekanizmanın en büyük örneklerinden biri o anda imkansız kabul edildi rağmen Roger Bannister, 1954 yılında dört dakikada mil bitince durumda olduğunu. o rekoru kırdı sonra Bir yıl sonra, en fazla bir düzine insan lise öğrencileri de dahil olmak üzere, tekrar et mümkün olmuştur.

Nasıl beyin kontrolünü yapar?

Bu mekanizmanın nedeni - beynimizi kontrol için iki yol vardır.

  • Bilinçli denetimi - Bu bilinçli bir hedef belirleme, teyitleri ve görselleştirme olduğunu. Biz beynimiz hedefe yaklaşmak için bize yardımcı olacaktır odaklanmasını sağlayan bir filtre oluşturabilirsiniz.
  • Bilinçaltı kontrolü. Eğer vaktiniz yok olduğunu kendin söyle zaman beyin gerçekten bilmediğimiz açıklamak tüm gerekçeler bulmaya çalışır.

beynimiz sonunda bunu söylediklerine inanmak olacağından, aşırı istihdam mesajı kehanet bir tür haline gelir.

meşgul olun - verimli olması anlamına gelmez

Birçoğumuz haftaya ilişkin yapılacaklar listesi tamamlamak için büyük bir çaba yapıyoruz. Çevrene bakmaya geri adım atmak zaman sadece, bu listede gerçekten hedeflerinize etkileyen birkaç şeyler olduğunu biliyoruz.

O yüzden istihdam ve verimlilik arasındaki temel farklar bahsedelim.

  • birkaç büyük olanları - Meşgul insanlar öncelikleri, üretken bir sürü var.
  • Meşgul insanlar harekete geçmeden önce netlik eylem, üretken odak üzerinde duruluyor.
  • Meşgul insanlar sadece tek bir görev üzerinde, bir kerede üretken odak her şeyi tamamlamaya çalışıyoruz.
  • Meşgul insanlar kenara seferde hepsini başa bu özel defa hemen üretken gelen iletilere cevap verir.
  • Meşgul insanlar hiçbir zaman gerçekten önemli şeyler için, verimli bir şekilde kullanılması buna sahip olduğunu söylüyorlar.

Sağlıklı yemek pişirme yeni bir dil, spor salonu, öğrenme, ailenin: Gerçek şu ki tüm herşey, herşey için zaman var olmasıdır. Biz sadece istediğimizi yapamayız.

Kanun 20/80

Biz de Pareto yasası düşünmek zorundayız: İstenilen sonuçların% 80'inde bizim hayatta yaptığın her sadece% 20'si sonuçlarının.

Bu eğer anlamına gelir:

  • Yeni bir dil öğrenin - Size istenen sonucun% 80'ini getirecek bir solüsyon (konuşma yani ulaşmada akıcılık) odaklanır.
  • Müşterilerinizin memnuniyeti% 80'ini sağlayacak birçok hayati fonksiyonlar, odaklanmayı - Bina bir iş.
  • şeklinde vücudunuzun getir - vücudun% 80'ini eğitim verecek birkaç egzersizleri odaklanın.

Ama nasıl bu strateji çalışması için? Kendine Sadece basit bir soru sormak deneyin ...

Ne sizin için en önemli?

en çok satan kitap "Bir şey," Geri Keller yapmanız gerekenler olarak tanımlıyor ve sonra tüm diğer şeyler önemsiz veya gereksiz. Sen kendini koymak zorunda en zor sorulardan biri olduğunu görünebilir hayatı, ilişkiler, fiziksel sağlık, finans vb. D. iş için bu kavramı uygulayabilirsiniz. Aslında, iyi fırsatlara hayır demek için kendinizi zorlamak, ama aslında kendisi hayatınızı değiştirebilir olanlar için yer açar. Bazen aralarında çizgiler bulanık, ama kendinize doğru soruyu sorarak, "çok meşgul" olabilir ve daha verimli hareket başlamaz.

Sonuç olarak

Kendinize sorun: çok fazla şeyler evet diyebilir misiniz, hayatında karşı karşıya? Ya senin için bu kadar önemli değildir pek çok kişi? Eğer öyleyse, belki de onların öncelikleri ve faaliyetleri değiştirmenin zamanı geldi. Günün geri kalanı için ya, sen, bir hafta, en önemli sana ne olup olmadığını belirlemek için deneyebilirsiniz. Cevap hayır ise - o zaman hareket. vasat bir şeye cevap yok olduğunu unutmayın, hayatında olağanüstü olaylar için olasılığını açığa çıkarır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.