SağlıkAlternatif tıp

Faydalı karahindiba kökü özellikleri ve geleneksel tıpta kullanımı

Geleneksel tıp uzun kaynağı olarak kabul edilir karahindiba, büyük önem ekledi yaşam iksiri. Bu bitkinin adı Yunanca türetilmiştir ve anlamı da "sakin". Bu doğrultuda olduğunu ve antik şifacıların tarafından kullanılmıştır. Buna ek olarak, bir karahindiba nadir tonik özelliği vardır. Bu tesis, aynı zamanda pişirme kullanılır. Buradan, sıcak ve soğuk yemekler hazırlandı. Karahindiba bir içki hazırlanmasında, kahve andıran tadı için kullanılır. Şu anda, pek çok ülke bahçıvanlar ona en dikkat ederek bir kültür olarak bu bitkiyi büyür.

Tıbbi karahindiba özellikleri geleneksel tıbbın tariflerde kullanımını sağlamaktadır. Bu çok yıllık bitki Asteraceae ailesinin bir üyesidir. karahindiba tüm parçaları tadı acı kalın sütlü suyu içerir. Bitkiler Meyve - yirmi ya da otuz santimetre yüksekliğe ulaşan, gövde üzerinde bulunan tüy, ile aken. karahindiba subramose ve uzun kök. Çiçeği, Mayıs-Ağustos ayının son günlerinden beri.

ilaçların üretiminde kullanılan ham madde kökleri ve hava parçasıdır. tıbbi bitkilerin hasat farklı dönemlerde gerçekleştirilir. Kökleri yaprakları çiçeklenme öncesi solmaya veya bahar sonra sonbaharda kazdık edilmiştir. yukarıda yer bölümü Mayıs sonunda kesilir. Sadece çiçeklenme başlangıcında eczacılıkta kullanılan bir ham madde olarak kullanılmaya uygundur.

Faydalı özellikleri karahindiba kökünün nedeniyle listeye oradaki besin içeriyordu. bitkinin bu kısmı taraksatsin ve triterpen bileşikleri taraksasterol ve sterolleri, flavonoidler ve inulin, yağlı yağı, kauçuk, karoten ve proteinler, organik asitler ve sukroz ihtiva eder. içinde bir reçine ve bakır, selenyum ve çinko Biriken. tıbbi bitkilerin havai kısmı saponinler ve protein, vitamin A ve C, B2, nikotinik asit kaynağı olarak kullanılır. Yapraklar fosfor açısından zengin olan ve kalsiyum, demir ve manganez oluşmaktadır.

Faydalı karahindiba kökü özellikleri, yaprakları uzun alternatif tıpta kullanılmaktadır. Bitki bir choleretic ve anti-enflamatuar, terletici ve diüretik, antipiretik ve balgam söktürücü etki sağlamak için edebilmektedir. Bir anthelmintic ve müshil ve protivoskleroticheskim ve antialerjik ajanlar olarak kullanımı. Uygulama karahindiba iştah uyarılma, cilt ve genel sağlık normalleşme iyileşme teşvik etmektedir.

bunların iltihap ortadan kaldırılması için bir uygulama, artan terleme ve triterpen bileşikler içinden ortaya sıcaklığı, azaltılması, hem de kendi yapısı içinde reçineli ve yapışkan maddeleri bulmak karahindiba kökü yararlı özellikleri,. şifalı bitkilerin içerdiği Acılık, iştah artırmak ve sindirim sürecini geliştirmek. Bunun nedeni yetenekleri koleretik yanı sıra mide suyu salgılanmasını arttırarak olasılığından yapılır.

Faydalı özellikleri kullanımı karahindiba kökü, bir , aynı zamanda, acılık Bileşiminde varlığı, balgam teşvik olan. , Doymamış yağlı asit gliseridler olan anti-sklerotik etkiyi stigmasterol ve beta, zararlı kolesterol ve toksinlerin kan temizleyici gövdesini gösterir.

çeşitli hastalıklar, hem de terapötik amaçlar için de karahindiba ve çay, çay ve tozların tentür kullanılır. Erken bahar şifalı bitkilerin yapraklarından suyu kullanılması önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.