Sanat ve EğlenceSanat

Acemi yazarın tutum. Ya özgürlük ya ölüm

25 yıl içinde, M. Yu. Lermantov iyi şairler arasında St. Petersburg yer almaktadır. Sonunda daha önce kabul etmedi Üst Işık, lazım. Şu anda o çok bir şair olarak takdir edilmiştir, fakat onun nesir çağdaşları arasında yanıtı bulmamaktadır. M. Yu. Lermantov acı romantizm dolu bir şiir yazdı, bu sefer oldu "Acemi". Acemi, şiirin genç kahramanı yazarın tavrını anlamak için içeriğini analiz etmek gereklidir.

Manastırda Yaşam

Olay, kader, kötü şans çocuğun çocukluğunu mahrum. Bu konu Lermontov'un yakındır ve birçok öyle ya sırtında başka işler de öyle. Ama burada o tam güçle ortaya çıkar. Yapay kendi ana yaşam alanı oğlan altı yaşındaki yırtılmış - Biraz analiz ve geçmişini hatırlamak yeteneği zaten yetenekli bu adam, kendi isteğiyle bu yolu seçtik yaşlı münzevi arasında acı. çocuk için sempati Acemi tam yazarın tutumu değil sokak oyunlarında veya atalarının dağcı yaşındaki zafer hikayelerini dinleyerek ve her şey sıkı bir ritüel ve dua tabidir manastırın, kapalı duvarlarında gün geçirmek zorunda.

kaçış

Ve sonra büyümüş genç adam esaretten kaçmak için karar verir. Sonbahar gece, uzakta onun yemini etmek ve hayattan sonsuza reddetmek zorunda kaldığı manastır, çalışır. o kaza olduğu cezaevinden prangalarından karşı yaptığı isyankar doğası serbest şiddetli protestolar. diyor gibi, esaret o en az iki tür sessiz hayat, o bir karşılığında istekli olduğunu, ancak endişeler ve savaşlar ile dolu. insanlar kartallar serbestte gibi nerde. o, emir itaat Kendisine yakın insanlardan izole, sürgünde hayatının büyük kısmını geçirdiği, hizmet ettiği, şair değil özgür bir hayat yaşamak zorunda kalır - özgürlük için bu tam alev tutku açıktır ve Lermontov kapatın ve otobiyografik bir ölçüde Acemi yazarın tutum.

çocuklar Tosca

O talihsiz çocuk ve kader ona doğa tarafından bir savaşçı, bir savaşçı olan bir keşiş rolünü amacı vardı. Manastır uzak dallardan kırdı bir parça hissediyor ve bu rüzgâr yakın kasvetli duvarları altında burada patladı içinde O'ydu. köy, gururlu babası, kız kardeşleri müzikleri - O belirsiz anılar tuttu vatanı, doğru koşar. Onun doğal hayata dönmeye can atıyor, ve Acemi yazarın tutumu bu dürtü acımasızca durdu gösterir, genç adam her ne kadar ve ruhsal olasılıkların doluluk sahip.

ölüm

o kahraman kadar doğal ölüm olduğu için. İşte yaralar vahşi leopar mücadelede açtığı bu önemli değil. Genç adam sadece manastır sessizlik ve dinginlik gelen soluk olurdu. Ya gerçek kaçış ya ölüm - kahraman için başka bir yol yok.

İçgüdü aktif olması için onu çağırır. Bunların hepsi - gerçekleşmemiş güçlerin somut örnek. Ve manastırda onlar takmak için hiçbir yer yok. Bu karakter Acemi yazarın tutumu üzerindedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.