Ev ve AileEvcil

Üzüm evde salyangoz: içerik barındırıyor

Salyangoz uzun bir incelik olarak kabul edilmiştir. Özellikle gıda ve diğer Fransız gurmelerin bunu kullanmak ister. Ancak, herkes ait ne kadar kolay içeriğini bilen salyangoz asma evde. Doğal olarak, sunulan hayvanların yaşam için belirli bir mikroklima oluşturmak için gereklidir. Ancak, herhangi bir özel ürün veya pahalı ekipman ihtiyacınız yoktur.

Öncelikle, onlar hayvan yaşayacak yerin bakmak gerekir. Bunun için belirli bir boyut kafesini gerekecektir. Kapasite Boyutlar çiftlik salyangoz sayısına bağlıdır. Önemli olan - bu hayvanlar duvarlarda iyi tarama ve sadece uzak evinden çalıştırabilirsiniz gibi, kapatılmalıdır. Salyangoz üzüm kolay ve hızlı evde yetiştirilen.

Kafesin yüksekliği en az 50 cm olmalıdır. bakımı için normal bir manuel püskürtme tabancası satın almanız gerekir. Ayrıca su ve yiyecek olacağı tankların ilgileneceğim. Sıvı, her zaman taze olmalıdır. Biz bitti tankındaki suyun izin veremez. Evde Üzüm salyangoz iyi büyüyor. Onlara göre bu taramaya şey oldu, daha fazla yosun ya da herhangi bir ahşap odun kabı dekore edebilirsiniz. Kafesin alt kısmında özel bir alt-tabaka ya da hindistan cevizi doldurma olmalıdır. Kalınlığı büyük (yaklaşık 5 cm) olmamalıdır.

Evde sarmaşığı salyangoz sürekli toprak nemlendirmek gerekir rahat hissediyorum. Ek aydınlatma gerekmez. Ama sıcaklık altında 20 derece olmamalıdır. Periyodik olarak, tüm kaplar yıkandı ve temizlenmelidir. Toprağın gelince, o zaman her 6 ayda bir değiştirilmesi gerekir.

Böyle sebze, meyve, salata, karahindiba yaprakları ve yonca gibi ev beslenme ürünleri de Salyangoz. Hatta kediler için amaçlanan ot yiyebilir. Hayvanlar parazitler ile enfeksiyona çok yatkın oldukları unutulmamalıdır, bu nedenle tüm yiyecek çok iyi yıkama olmalıdır. Ayrıca, belli bir diyet gözlemlemek emin olun. Örneğin, yetişkin salyangoz her 3 günde bir kez yemek verilebilir ve genç büyüyen bireyler günlük giyinme gerekir. teraryumun gelen Arta kalan yemek çıkarılmalıdır. Geleneksel ürünlere ek olarak, ev yapımı üzüm salyangoz kalsiyum içeren özel takviyeleri gerekir. Eğer bunları satın mağaza sadece yumurta kabuklarını öğütemez edin. Doğal olarak, ön tedavi edilmelidir.

gelince salyangoz yetiştirme, daha sonra gerçekten oldukça basit yoktur. Asıl - çiftleşme için sağlıklı bireyler seçin. Doğal olarak, bir evcil hayvan mağazasından satın almak daha iyidir. Onlar için tüm gerekli şartları oluşturduk, daha fazla sadece onlar çarpın kadar küçük ulitochki, sizin teraryumdaki görünür izleyebilirsiniz. Bu hayvanların büyümesinin tamamen döngüsü 2 yıldır.

Yani salyangoz içeriğinin tüm özelliklerine bu. İyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.