Haber ve ToplumDoğa

Salyangoz üzüm: yararlı ya da zararlı

Çocuklarınızın Hiç eve salyangoz getirdi musunuz? Büyük olasılıkla, evet. Bir çocuk olarak mı büyük bir ilgi ile bekleniyor değildi ve ne zaman hayvan girift locaları gibi görünüyor ve karıştırma boynuzları maruz? Büyük olasılıkla, bu oldu. Hatta salyangoz evde yetiştirilen çünkü bize, daha yakından bu hayvanlarla tanışmış dönelim. Ne için? Şimdi bak. Yani bizim "gine" - üzüm salyangoz.

salyangoz çok farklı isimler ve onların yaşam alanlarının bölgeye bağlıdır. bu hayvanlar çok lezzetli ve birçok ülke bu güne kadar bir incelik olarak kabul edilir çıkıyor çünkü Örneğin, eski Roma'da, özel bünyesinde barındıran kaydırma çiftlik vardı. Günümüzde iklim çok serttir yerler haricinde Avrupa çapında bilinir salyangoz. Ama banliyölerde sert, bazen karlı kışlar, yeterince iyi duygu rağmen.

Salyangoz üzüm sadece sıcak aylarda aktiftir. Kış bunun toprağa 5-10 cm derinliğine gömülmüş, bekleyebilir. sıcaklığının 10-12 derece düştüğünde yapar. Ağız kabuk kireçtaşı kapağının kapatılması, hayvan yay kadar uyur.

Üzüm salyangozu kabuğu kadar güçlüdür. Bu ağırlık 13 kg kadar dayanabilir. gözenekli yapı daha hafif ve nem birikir için yeterli mukavemet ile izin vermektedir. Kabuk rengi salyangoz yaşam bağlıdır.

parklar ve bahçeler, parlak, orman kenarları ve rezervuara daima yakın çalıların arasında yaz üzüm salyangoz hayatımızda. hayvanın yaşam yerinde topraklar, kireç taşı, ve lavabo oluşturmak için gerekli olan kalsiyum tuzları ile bağlanır. salyangoz hayatın gece veya alaca karanlık bir yoldur ve yüksek nem sever. Yağmur sonra özellikle etkindir.

Belki garip, ancak üzüm salyangoz uzun yaşar. Genellikle hayvan doğası 20 yaşına ulaşır. salyangoz (Ozhi, kuşlar, fareler, gelincik, vs.) yemeye değil, Ya da zararlılar hayvan öldüren kişiye almazsınız eğer Tabii ki, bu mümkündür.

Taze veya yaprakları, genç sürgün çürümeye başlamış: Salyangoz (kültürel ve vahşi ikisi) bitkileri yiyor. Salyangoz çilek, seven üzüm yaprağı, uzakta bile horseradish ve ısırgan almaktan çekinmeyiz dulavratotu, karahindiba, lahana,. salyangoz genç sürgünleri acıyor çünkü bu Zverkov tarım zararlıları olarak kabul kültür bitkilerinin. kendi topraklarında bu hayvanların ithalatını yasakladı bile ülke var.

Günümüzde, salyangoz, bakım oldukça basittir aslında verilen hayvan Fransa, İspanya, Yunanistan, Almanya çiftliklerde yetiştirilen, lezzetli olduğu düşünülür. et salyangozu,% 10 protein,% 30 yağ ve% 5 karbonhidrat içerir. Vitamin ve mineraller açısından zengin.

Ama Gördüğünüz salyangoz, bir fotoğraf güçlü bir afrodizyak ve kozmetoloji için kullanılan et, vardır. Ayrıca, biyolojik olarak etkin maddeler, salyangoz üretimi için tıpta kullanımı neden bronşit ilaçların ve diyabet.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.