Ev ve AileEvcil

Akvaryumda remora yayın balığı: tipleri, nasıl beslemek için

balık, ilginç görünüm hem de onların davranışları vardır. Bunlar aynı zamanda, yayın balığı-antsitrusy adlandırılır yayın balığı ve remora içerir. Bunlar komik yaratıklar yuvarlak küçük bir yüz-enayi var. Bunun yardımıyla, onlar ve balıklar için besin kaynağı olan akvaryum yosun duvarlarından kazınır.

Yayın balığı remora - diğer bazı bireyler ile karıştırılmamalıdır olamaz bu akvaryum balığı,. Bundan başka, bir emme ağzı ve diğer nitelik özelliklere sahiptir:

  • büyük baş;
  • Ön hafif damla şeklinde bir gövde düzleştirilmiş;
  • alışılmış geniş ölçekli kemikli plakaları;
  • her buzağı bastırılır bir yelken şeklinde büyük sırt yüzgeci;
  • yüzgeç diken ucundaki.

Böyle balık rengi genellikle siyah bireylere açık gri arasında değişir. Bazen sarı yayın balığı remora vardır. Ayrıca, kötü tanımlanmış sarı yamalar ile albino görebilirsiniz.

Yayın balığı remora: Çeşitleri

Uzmanlar yayın balığı birkaç tür belirlemek ve bunların her biri kendi özellikleri vardır. Aşağıdaki makalede onlara düşünün.

kırmızı Ancistrus

sıkışmış Bu tür yapay koşullarda Almanya'da doğdum. Onlar turuncu veya kırmızı saçlı yakın bir renge sahiptir. Çünkü bu tip yapay görünüm, onlar çok yüksek bir fiyat var. Uzmanlar, sıradan yayın balığı remora başka tür inanmak farklı yakınlarının çoğunluğundan balık iç yapısı nedeniyle.

Altın albino

Yayın balığı remora genellikle böylece albino olma, solgun. Ayrı bir görünümde izole edildi. Periyodik olarak, bu balıklar böylece gerçekten nefes kesici ve büyülü manzarasını alarak altın rengi vardır. Onlar ne olursa olsun egzotik ve harika bir ek tankın, bu fantastik popüler hale gelmiştir.

Ancistrus hoplogenys

Bu temsili yayın balığı Amazon doğduğu yerdir. Bu koyu kahverengi veya siyah renktedir. Büyük Beyaz benekler giderek geri yüzgeçleri üzerinde kahverengi ve beyaz ötesi haline soluk küçük noktası ve çerçeve koyu tonları oluşturur. Dişiler erkeklerden daha büyük ve daha hafiftir. 10 aylıkken yüzünde Erkekler kösele çıkıntılar sahip başlıyor.

Ancistrus Claro

Bu yayın balığı Remora p sonra elde edilen, başlık ile kanıtlandığı gibi, Brezilya bulunmuştur. Claro. baldır balık uzunluğu gibi yapışma renk diğer türlerinden farklı olan yaklaşık 8 cm -. O, griden siyaha değişir. Aynı karanlık gölge anda beyaz büyük lekeler sulandırır. O, tembel yakınları aksine gün boyunca aktiftir.

içerik

Rüzgar balık önce, yayın balığı remora beslemek için bilmek gerekir. O çok sık cam akvaryumlar kaplanır nazik yeşil algler, uygun. haşlanmış lahana yaprakları, ısırgan, marul: besleme yapılması da mümkündür. Yayın balığı ışıkları kapatılır ve balık kalanı uyku sırasında, geceleri beslemek için en iyisidir. Bu Ancistrus ise akvaryumun tabanında tarama ve onun tarafından terk edilmiş boru makinesi veya bloodworm bulma, oldukça uzun bir süre kendi etkinliklerini korumaktadır. Çok hızlı bir şekilde tam olarak balık alır demektir dibe ulaşmak granülleri kullanmak da mümkündür.

Bunlar herhangi bir suda yaşama kolayca uyum sağlayabilir. Böylece yayın balığı boyut tankın hacmine bağlıdır. Yani, o büyük, ne büyük yaş balık olacak. Ama, temelde, bunlar kimin 100 litre ve daha fazla hacim akvaryumlar için seçilir.

Yayın balığı gün atmosferde normal olarak aktif ve "canlı" veya gece veya basınç değil değişir. Bu nedenle, tank var için içerik açısından zengin olan ihtiyaç - mağaralar, barınaklar, bitkilerin çeşitli taşları. genellikle hemen iyi mağara almak akvaryumda remora yayın balığı hangi gün saklambaç geri kalanında.

midede balık zehirlenmesi kimya veya hayvansal kökenli gıda yanı sıra gazlarla ilişkili hastalıklar. genelde onlar oldukça iddiasız ve çok olmasına rağmen nadiren hasta.

üreme

Yaşamın ilk yılı Ancistrus, olgun hale gelir. o boru şeklinde balık kapsayacak şekilde arzu edilir, yumurtlamak için, dekoratif kilit hindistan cevizi, çiçek saksıları ve diğer seramik yarıya kuleleri.

varsa yumurta gizleme hiçbir yerde akvaryumda yatıyordu olabilir. O yakından ilişkili değildir yayınbalığını almak tavsiye edilir. Örneğin, birisi kadın ya erkeklere değiştirebilir. Yetişkin bir çifti bir kez iyi koşullarda üç haftada içinde çoğaltılır. Bu nedenle mükemmel bir yumuşatılmış su ilave edilerek uyarılır yumurtlama. 30 ° C yumurtlama üzerinde bir sıcaklıkta, genellikle şekilde sona erdirildi.

Akvaryum yumurtlama için yer olması önemlidir - tüpler, tercihen, seramik, erkek 1.5-2 kat uzunluğu boyutu, genişlik kanatçık düzleştirilmiş erkek meme genişliğine eşit olması gerekir. bir ucu Yuvası kapattı. Bu kesişen olmamalıdır. Birkaç uygun seçenekler olabilir, bu durumda, erkek o daha neyi sevdiğini seçecektir yapabilirsiniz ekleyin. soket çok büyük olacaksa, bu durumda, çok daha az olacaktır bütün yumurtaları ve yavru döllenmiş edilemez.

Dişiler altı ile sekiz haftalık aralıklarla düzenli olarak yumurta bırakırlar. Papa ile başka akvaryum balığı yumurtası yatırılır Değilse, o zaman yumurta dişi ve balık kalanını yeme olasılığı neredeyse% 100'dür. adam olmadan yumurta Hakkında gerekli hava püskürtücü yüklemeniz gerekir.

, Erkek Ancistrus karaca kur onun yüzgeçlerini havalandırarak sırasında, yemek olmaktan çıkar.

bir balık akvaryum temizleme yeri doldurulamaz asistanları sıkışmış olarak Deneyimli yetiştiricileri aktif olarak kullanılmaktadır. ağız benzersiz yapısı Ancistrus çeşitli düz yüzeylere sıkı bir şekilde sopa sağlar. Bunlar dikkatle çeşitli artık yemek yiyecek, hem de yeşil kazımak, üzerlerinde gezinen tek hücreli alg. Benzer şekilde, toprak yapıştırılır temizler. Bu nedenle aktivite verileri balık su portuna temizleme tankı artar (yukarı 2-3 hafta) arasında izin aynı zaman aralığında, çok daha sonra genellikle.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.