BilgisayarlarYazılım

İnfografik: nasıl, şablonlar, örnekler,

İnfografikler - Son zamanlarda giderek daha popüler hale gelmiştir resepsiyon,. Metin netlik yoksa, grafik veya bilgi grafikleri yardımcı olur. Nasıl görseller bilgi transferinin bu yöntemi kullanarak mı? Bu ve diğer sorulara cevap makaleyi okuyarak bulunabilir. Peki, nasıl bilgi grafikleri yapmak öğrenmek?

kavram

İnfografikler - bilgi sunmak için harika bir yoldur. Özellikle hacimli metinleri okuyarak zaman geçirmek için isteksiz Modern kullanıcılar için, ancak, grafik ortama kabul vardır. Zamandan tasarruf ve okuyucuyu zorlar - tüm bu polzvolyaet bilgi grafikleri elde eder. bunu hangi program, aşağıda açıklanacaktır.

Bilgi grafikleri daha kolay ve hızlı paylaşmanın çok daha kolaydır, algılanan, bunu yapmak çok kolay. Buna ek olarak, görüntülerin şeklinde bilgilere istatistiklerine göre kullanıcıların daha fazla sayıda dikkat çekiyor. Güzel bir bonus Infographics oluşturulması olmasıdır - o kadar zor değil. İstenirse, bu zamanın önemli bir yatırım yapmadan hakim olabilir.

Yeni başlayanlar için ipuçları

bilgi grafikleri oluşturun - yeteri kadar basit, ama değil ve asla böyle hazırlığına giriştiği hayatında sahip bir acemi iseniz, aşağıdaki ipuçları yararlı olacaktır. Yani, bu tür Infographics gibi bir yöntemin prensibi nedir? Nasıl temizlemek ve bilgilendirici resim için?

Adım 1: okuyucu ve ne takip amacı ile iletmek istiyorum ne karar verin. tüm bilgileri temel noktaların izolasyonu - bu Infographics olduğunu. Şablonlar veya resim çerçeveleri bu esas alınacaktır.

Adım 2. Aşağıdaki bilgi akışını kolaylaştırmak için. Veri kümesi çok büyükse, bireysel görüntüler veya grafikler ile tamamlanmaktadır her biri bölümden içine bölünürler.

Adım 3: bilginin en basit temsili - bu Infographics. Nasıl görünür kılmak için? Elde edilen dizi her biri için al iyi veri görselleştirme biçimidir. Aralarındaki farklılıklar yalnızca okuyucuları ile bilgi pekiştirmek için yardımcı olacaktır. yetkin renklerini podobranny ek olarak, şablonlar harika bolca mevcut on-line kaynaklar Infographics, daha iyi hatırlanır.

Adım 4. Şekillendirme infografik her zaman onun yazarlık, hem de veri kaynaklarına bakın. Hayal için yaratıcılık ve kapsam sınırları var olmadığını belirtmek önemlidir, ama biz yapacağız orada ne Infographics tipleri öğrenmek daha iyidir.

Infographic türleri

Yani, tüm Infographics 4 tipe ayrılır.

Infografikler talimat. Bu tür, herhangi bir süreci açıklamak ya da bir şey öğrenme amacıyla için bir dizi adım görüntüleyebilir. karakter şemaları veya grafik yardımcı olmak için bilginin dizinin tamamı okur. Talimatlar her türlü, bu tip yaygın yeterli kullanılır.

Dinamik Infographics. Bu tip bir işlem veya gelişim dinamiklerini göstermek için tasarlanmıştır. Çoğu zaman sosyal ve ekonomik göstergeler görselleştirmek için kullanılır.

Statik Infographics. Nasıl görsel sayısal veriler ve bilimsel gerçekleri yanı sıra birbirlerine ilişkilerini mı? Statik bilgi grafikleri oluşturun. Genellikle grafikler, tablolar, şemalar ve diğer basit şekiller halini alır.

Videoinfografika. Bu izleyiciye karmaşık düzeyli bilgi görselleştirmek için yardımcı olan bir bilgi grafiğinde yönünde son çağdaş eğilimler biridir. Çünkü onların konuşma bunları akılda sabitleme veri görselleştirme hemen hemen tüm farklı alanları, birleştirebilirsiniz. Tipik olarak, birinci görüntü bilgisinin yaklaşık% 80 için saklanır. algı ve seyircinin anlayış açısından en verimli bilgi grafiğine birinin bu tip.

Genellikle Infographics yılında birden fazla türde örgü unutulmamalıdır. Ve nasıl Infographics okunabilir hale getirmek için?

bilgi grafikleri okumayı Temel hak

  1. Geniş, sağlam ve tek renkli elemanlar bilgi grafiğinde galip esastır.
  2. Herhangi bir bilgi taşımayan elemanlar önlemek, ama sadece dekorasyon için hizmet etmek daha iyidir - onlar yanıltıcı olabilir.
  3. resmi "bağlı" olmalıdır - görünür ve anlaşılır hale getirecek Infographics, bir elementtir.
  4. Karıştı okuyucu aşağı getirecek ve herhangi bir öğeye odaklanmak için göz vermeyin onun paletini yanı sıra çeşitli renkleri sınırlamak için daha iyidir.

Yani, şimdi bu alana özel bir bilgiye sahip, yetkin bir bilgi grafiği oluşturmak mümkün olacaktır geçtiği başlıca online kaynak dikkate almak zamanıdır.

Servis №1 - easel.ly

Bu hizmet hazır şablonları kullanarak, Infographics oluşturulmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu "sürükle ve bırak" prensibine göre çalışır: Onlara gerekli imleç şeklini ve boyutunu veren bilginin çalışma alanı bloklar halinde sürükleyin. Sadece "ama" - bilgi tablolar ve grafikler şeklinde gösterilmez, kullanıcı kasten yapılandırılmış veri girmek gerekecektir.

Ayrıca, bu yüzden kendi görüntüleri, fotoğraflar, simgeler ekleyebilir ve. web sitesi şablonları Her - projenizde bir başlangıç noktası daha fazlası. Infographics geleceği tüm unsurları - takvime o arka, bu bilgi birimi - değiştirilebilir. Proje uygun bir biçimde kaydedilebilir O - JPEG ve PDF. İsteğe bağlı hizmet Kaydı.

Servis №2 - infogr.am

Bu hizmet - Kullanıcıya en samimi biri. Hiçbir şey için Adından tanınmış marka Instagram hatırlatır: sitenin yaratıcıları basitleştirilmiş bir arayüz fikrinden geldi.

Bu servisle ilgili bilgi grafikleri oluşturmak için, ya hızlı bir kayıt sürecinden geçmesi veya Twitter ya da Facebook'ta profilinize ile oturum açmanız gerekir. Ardından, hizmet sunulan altı şablonlardan birini seçmek zorundadır.

Hatta kaynak İngilizce-dil arayüzü, eylemlerin algoritma hatta bir acemi mümkün olacak anlaşılması olmasına rağmen. Gerekli fotoğraflar, video, grafik ve grafikler ekleyebilir hazır şablon için bilgi grafikleri oluşturma sürecinde. Edit veri Excel belgelerin yapısını andıran bir tablo içinde olması gerekir. görünür yapmak için, grafikte çift tıklamanız gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.